Dewocjonalia

Informacja

Dewocjonalia Jest 279 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 279 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 279 elementów
Dewocjonalia

Wręczanie drobnych upominków związanych z religią stało się tradycją. Szczególnie w czasie tak ważnych okoliczności, jak sakramenty. O ile jednak zawsze zastanawiamy się nad odpowiednimi pamiątkami chrztu lub prezentami z okazji Pierwszej Komunii Świętej, o tyle w czasie bierzmowania zwykle ograniczamy się do kartki z życzeniami, lub innego, bardzo symbolicznego upominku. Tymczasem właśnie bierzmowanie jest sakramentem wyjątkowo istotnym i to nie tylko z uwagi na przyjmowanie Darów Ducha Świętego. Moment, w którym przystępuje się do bierzmowania, jest przełomowym momentem w życiu młodego człowieka - właśnie wtedy zaczyna on wchodzić w dorosłość i podejmować samodzielne decyzje, z których ta o przyjęciu sakramentu bierzmowania jest pierwszą. Dobrze jest wybrać prezent na bierzmowanie, który wspomoże bierzmowanego w dalszych, często bardzo trudnych wyborach życiowych. Rzecz jasna, może to być podarek symboliczny, jednak powinien nieść za sobą bardzo istotne wartości. Dlatego też w tej kategorii znajdziesz propozycje pamiątek bierzmowania, które będą bardzo pomocne we wchodzeniu w dorosłe życie z Bogiem.

Różaniec na bierzmowanie

Różaniec to przedmiot, który każdy katolik powinien mieć zawsze przy sobie. Modlitwa różańcowa może być bardzo pomocna w trudnych chwilach i momentach zwątpienia. Dlatego też dobrze jest wręczyć bierzmowanemu właśnie go. W naszej ofercie znajdziesz srebrne różańce na bierzmowanie z dodatkową dedykacją na rewersie łącznika. Jest to przepięknie i misternie wykonany różaniec z krzyżem papieskim, który z powodzeniem może stać się pokoleniową pamiątką rodzinną. Poza różańcami na bierzmowanie, w naszym sklepie znajdziesz również eleganckie pudełka na różańce.

Krzyż z okazji bierzmowania

Krzyż Chrześcijański to jeden z najważniejszych symboli Kościoła Katolickiego. Ich obecność w domach, szkołach kościołach, a także na szyjach przypomina nam na co dzień nie tylko o męce Jezusa Chrystusa, ale również wszystkich innych osób, które zginęły w obronie wiary. To znakomity artefakt, który w momentach niepewności może przypomnieć o wybraniu właściwej drogi, którą wskazał Bóg w swoich słowach, a także czynach. Krzyż wręczony z okazji bierzmowania to nie tylko wspomnienie o męce, ale również o nieskończonym Bożym Miłosierdziu.

Religijny obrazek na bierzmowanie

Srebrne obrazki najczęściej kojarzymy z pamiątkami Pierwszej Komunii Świętej, jednak są one znakomitym wyborem również na bierzmowanie. Wręczenie obrazka, na którym widnieje Chrystus składający dłonie w modlitwie, może przypominać o tym, jak istotna jest codzienna modlitwa i zawierzenie Bogu każdego kolejnego dnia. Na odwrocie obrazka warto umieścić informację o tym, kiedy wydarzyło się bierzmowanie, a także o tym, jak ważny był to dzień.