Prymasowska Seria Biblijna

Informacja

Prymasowska Seria Biblijna Jest 35 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 35 elementów
  • 71,10 zł 79,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    71,10 zł 79,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 16713
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 754
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 71.1
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC026
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2019-06-03
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2019-06-03 14:46:40
        [date_upd] => 2021-07-20 15:10:31
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Nowy Testament we współczesnym języku polskim z komentarzem filologicznym, historycznym i teologicznym

    Praca tłumaczy Biblii polega nie tylko na poprawnym przełożeniu poszczególnych słów. Muszą oni znać i uwzględniać realia świata starożytnego, pośród których zechciało zamieszkać natchnione Słowo Boże. Muszą też umieć wyrazić to Słowo przy pomocy współczesnego języka, zrozumiałego dla dzisiejszego człowieka. Nowy Przekład Dynamiczny spełnia te warunki, a w swej formie przekazu treści biblijnych jest niewątpliwie świeży i inspirujący, głównie przez to, że nie stara się tylko PRZEtłumaczyć starożytne teksty natchnione przez Boga, ale także je WYtłumaczyć.


    Ks. prof. dr hab. Krzysztof Bardski
    Kierownik Katedry Filologii Biblijnej UKSW

     *

    Na nowo odkryłem Drugi list do Koryntian! I jest to odkrycie oszałamiające! Korespondencja Pawła z mieszkańcami portowego miasta na Peloponezie nacechowana była emocjami, bo w końcu to on sam zakładał tam gminę chrześcijańską. Pisał jak do dzieci, za które czuł się odpowiedzialny, które kochał i które niejednokrotnie przysparzały mu zmartwień. Cała ta gama emocji, od głębokiej miłości do wyrazów gniewu i surowych napomnień, które wcale miłości nie przeczą, została w sposób niezwykle adekwatny oddana w Nowym Przekładzie Dynamicznym tego Pawłowego pisma.
        Nie bez przyczyny przekład ten nazwany został dynamicznym. Jednym tchem czyta się akapity oddające językiem absolutnie współczesnym i w pełni zrozumiałym zawiłości teologiczne, problematykę moralną czy stany pełnej emocjonalnych uniesień duszy Apostoła narodów. Tłumaczenie Drugiego listu do Koryntian, które trafia do rąk Czytelników, lepiej niż jakikolwiek dotychczasowy przekład odzwierciedla „żydowskość” Pawła, kontrastując ją z mentalnością chrześcijan wywodzących się z pogaństwa. Oto przekład godny najwyższej rekomendacji!

    ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik
    kierownik Katedry Teologii Nowego Testamentu
    na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu

     *

    W nowym tłumaczeniu Listów Apostoła Pawła obok nowoczesnej formy udało się Redakcji NPD zachować powagę i godność stylu należnego przekazowi biblijnemu. Efekt ten osiągnięto nie w drodze odwołań do archaicznych cech tradycyjnej polszczyzny biblijnej, lecz do współczesnej odmiany ogólnej i literackiej języka polskiego, z wielką dbałością o właściwe przekładowi dynamicznemu odtworzenie ducha języka, kultury oraz mentalności, w jakiej oryginalnie powstały listy św. Pawła. Integralną częścią tej metody są dość obszerne komentarze do określonych miejsc tekstu głównego, w których zawierają się rozliczne, przystępnie ujęte dane zarówno o charakterze teologicznym, jak też filozoficznym i kulturowym. Z troską i wiernością oddano prymarne przesłanie tej księgi z jednoczesnym zachowaniem komunikatywności przekazu Słowa natchnionego kierowanego do współczesnego polskiego czytelnika. W kontekście konkretnych decyzji przekładowych oznaczało to sięgnięcie po te zasoby polszczyzny, w których znajdują odbicie leksykalne, frazeologiczne i składniowe formy należące do repertuaru żywych cech polskiego stylu biblijnego.


    prof. dr hab. Stanisław Koziara
    Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej
    Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

     *

     

    Z wielkim zadowoleniem należy przyjąć fakt, że w sytuacji społeczno-politycznej, z jaką mamy do czynienia na naszym kontynencie, właśnie ukazuje się w nowym, niezwykle przejrzystym i bardzo logicznym przekładzie List do Rzymian – dzieło wielkiego i natchnionego Apostoła Narodów, Pawła z Tarsu. Księga ta jest jedną z fundamentalnych części kanonu Nowego Testamentu. I właśnie teraz, w tym niezwykle wrażliwym dla dziejów Europy czasie, przypomina ona – i to w sposób bardzo czytelny – podstawowe prawdy, na których została osadzona kultura europejska. Niestety obecne jej społeczeństwa zdają się, ku własnej zgubie, ignorować je lub o nich zapominać. Dzięki znakomitym objaśnieniom i przypisom tekst NPD wprost ożywa w duszy. Gorąco zachęcam do lektury.

    prof. zw. dr hab. Wojciech Roszkowski

    Kierownik Zakładu
    Europy Środkowo-Wschodniej ISP PAN
    Wykładowca Collegium Civitas
    i założyciel Instytutu Jagiellońskiego
    W latach 2007–2013 członek Komisji Budżetu i Komisji Tymczasowej
    Wyzwań Politycznych i Środków Budżetowych Unii Europejskiej

      *

    Nowy Przekład Dynamiczny Listu do Rzymian to nowatorska inicjatywa dająca możliwość nie tylko zagłębienia się w przystępny przekład tej księgi Nowego Testamentu, ale dodatkowo oferująca w przypisach i marginaliach bardzo szerokie omówienie prezentowanej treści wraz z interpretacją. Czytelne i wyczerpujące komentarze bazują na szerokiej gamie odnośników do innych ksiąg Biblii. Dzięki nim czytelnik otrzymuje znacznie większą porcję wiedzy niż sam byłby w stanie pozyskać z osobistej lektury tej księgi niepopartej intensywnymi studiami tematycznymi. W mojej opinii publikacja ta jest jak najbardziej godna polecenia nie tylko dla tych, którzy rzadko mają do czynienia z Biblią, ale praktycznie dla każdego.

    prof. dr hab. Leszek Zaremba

    Akademia Finansów Biznesu Vistula
    Wieloletni redaktor ogólnoświatowego
      czasopisma „Mathematical Reviews”

     

     *

     

    Dla wszystkich, którzy za Apostołem Pawłem, słynnym hebrajskim uczonym i rabinem, są gotowi powtórzyć słowa: „ja nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej”, pojawienie się inicjatywy Nowego Przekładu Dynamicznego Pisma świętego powinno być niezwykłym i to dużego formatu wydarzeniem. Wydawałoby się, że dla obecnego, wypranego z nadziei świata, nikt nie ma już żadnej konstruktywnej oferty. Tymczasem Pismo święte, ta stara Księga, udostępniona teraz w niezwykle przystępnej, czytelnej i zrozumiałej dla człowieka XXI wieku postaci, przemawia jak nigdy wcześniej – wprost do głębi serca. Osoby, które same nie mają czasu na wnikliwe studia teologiczne, lecz chciałyby przybliżyć się do zrozumienia zasadniczego przesłania Biblii, z pewnością znajdą w przekładzie NPD Listu do Rzymian okazję do rozsmakowania się bogactwem treści i nigdy niegasnącej nadziei, jaka płynie z Bożego Słowa.

    prof. IMP PAN dr hab. inż. Adam Cenian

    Kierownik Zakładu Fizycznych Aspektów Ekoenergii

    *

     

    Nowy Przekład Dynamiczny Listu do Rzymian może mieć wielkie znaczenie dla nauczania podstawowych prawd biblijnych. Tekst główny i przypisy do niego dają możliwość wniknięcia w różnorodne znaczenia słów i zwrotów biblijnych podawanych również w językach oryginalnych, co bardzo przybliża tekst czytelnikowi. Jasny język przypisów oraz szeroki wachlarz odniesień do innych ksiąg biblijnych daje możliwość lepszego zrozumienia trudniejszych fragmentów. Duże znaczenie może mieć również wprowadzenie pokazujące kontekst historyczny oraz rys osobowy Apostoła Pawła. Plan księgi umieszczony na początku pozwala wyłapać czytelnikowi najważniejsze tematy listu.

    dr Anna Seredyńska

    Katedra Psychopedagogiki
    Instytut Nauk o Wychowaniu, Wydział Pedagogiczny
    Akademia Ignatianum w Krakowie

     

    LISTY APOSTOŁA PAWŁA (NPD)

    (NOWY PRZEKŁAD DYNAMICZNY)

    DOBRA WIADOMOŚĆ O RATUNKU W CHRYSTUSIE

    Wydanie:    pierwsze zebrane
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2019
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    miękka
    Liczba stron:   352
     
    ISBN:    978-83-63828-40-0

    Egzemplarz pilotażowy

     

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => listy-apostola-pawla-npd [meta_description] => Listy Apostoła Pawła (NPD) [meta_keywords] => [meta_title] => Listy Apostoła Pawła (NPD) [name] => Listy Apostoła Pawła (NPD) [id_image] => 16713-58348 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => KSIĄŻKI [new] => 0 [orderprice] => 75.238095 [allow_oosp] => 1 [category] => ksiazki [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/ksiazki/16713-listy-apostola-pawla-npd.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 67.714286 [price_without_reduction] => 79 [reduction] => 7.52381 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 235609 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 16713 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 79,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 144,00 zł 160,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    144,00 zł 160,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11787
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 144
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC360
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:31:02
        [date_upd] => 2018-04-10 11:15:50
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik wiedzy biblijnej
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    praca zbiorowa
    Wydanie:    trzecie
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2004
    Tłumaczenie:    praca zbiorowa
    Redakcja:    Bruce M. Metzger, Michael D. Coogan
    Tytuł oryginału    The Oxford Companion to the Bible
    Wydawca oryginału:    Oxford University Press, Inc
    Format:    168 x 240 mm
    Oprawa:    twarda, szyta z obwolutą
    Liczba stron:    946
    Waga:    1.915 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    83-7146-023-6
     
          
    Główny temat:
    Dzieło encyklopedyczne zawierające 700 haseł dotyczących Biblii, w tym wiele syntetycznych esejów napisanych przez 250-ciu wybitnych profesorów, specjalistów z 20 krajów świata.

    Opis książki:
    Jest to przekład znakomitego „The Oxford Companion to the Bible”. Za podstawę cytowanych tekstów biblijnych przyjęto Biblię Tysiąclecia. Słownik informuje o głównych osobach, miejscach, wydarzeniach, ideach, instytucjach i realiach biblijnych.

     Przedstawia także współczesne dyskusje, związane z interpretacją tych tematów biblijnych, powołując się na najnowsze odkrycia archeologów i metody badawcze, stosowane w takich dyscyplinach naukowych, jak antropologia, socjologia i krytyka literacka. Dzieło zawiera także hasła omawiające znaczenie Biblii w dziedzinach takich jak sztuka, prawo, polityka i literatura. W niektórych hasłach znajdują się również odsyłacze do 28 kolorowych map umieszczonych na końcu książki.

    Grupa odbiorców:
    Bibliści, teologowie, studenci teologii, i innych dziedzin pokrewnych. Nauczyciele i katecheci. Biblioteki akademickie, seminaryjne, parafialne, świeccy.

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-wiedzy-biblijnej [meta_description] => Słownik wiedzy biblijnej [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik wiedzy biblijnej [name] => Słownik wiedzy biblijnej [id_image] => 11787-50183 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 152.380952 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11787-slownik-wiedzy-biblijnej.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 137.142857 [price_without_reduction] => 160 [reduction] => 15.238095 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154556 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11787 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 160,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 144,00 zł 160,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    144,00 zł 160,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11791
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 144
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC365
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:31:36
        [date_upd] => 2018-04-10 09:58:38
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Wielki słownik grecko-polski Nowego Testamentu
    wydanie z pełną lokalizacją greckich haseł, kluczem polsko-greckim oraz indeksem form czasownikowych
    Prymasowska Seria Biblijna

    Autor:    Remigiusz Popowski SDB
    Wydanie:    czwarte, poprawione (2006)
    Data i miejsce wydania:    Warszawa
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, obwoluta, złote tłoczenia
    Liczba stron:    938
    Waga:    1.856 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    83-85435-53-0
     

    Słowo wstępne:
    ks. kard. Józef Glemp Prymas Polski


    Opis książki:
    Wielki słownik grecko-polski Nowego Testamentu jest pierwszym polskim słownikiem greki Nowego Testamentu i od razu dziełem wielkiej klasy. W niczym nie ustępuje najlepszym europejskim opracowaniom tego rodzaju. Praca autora ks. Remigiusza Popowskiego należy do tych dokonań, które stanowią o pełnej nobilitacji biblistyki polskiej. Słownik ma przy tym swoje własne, oryginalne rysy, co jeszcze podnosi jego rangę. Jest przeznaczony dla naukowców i z myślą o nich podaje liczne, zasadnicze dane. Numeruje np. w sposób drobiazgowy wszystkie wyrazy występujące w Nowym Testamencie, naświetla je za pomocą doskonałego systemu odnośników i może służyć jako konkordancja dzięki pełnej lokalizacji greckich haseł. Ale jest też zwrócony do osób, które dopiero rozpoczynają naukę języka greckiego, bowiem zawiera m.in. wyodrębniony zestaw nieregularnych form czasownikowych, co jest - biorąc pod uwagę ilość i zawiłość tych form w grece - niezwykle ważne. Poza tym słownik, chociaż nosi tytuł grecko-polskiego, posiada również część polsko-grecką.

    Grupa odbiorców:
    Bibliści, teologowie, księża i klerycy, studenci i nauczyciele filologii klasycznej. Biblioteki uniwersyteckie i seminaryjne. Świeccy członkowie wspólnot religijnych interesujący się Biblią.

    Nota o autorze:
    Ks. prof. dr hab. Remigiusz Popowski SDB - święcenia kapłańskie przyjął w 1962 roku. W latach 1962-67 studiował filologię klasyczną na KUL, a w latach 1967-69 był wykładowcą w Salezjańskim Seminarium Duchownym
    w Czerwińsku. Od 1969 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Sekcji Filologii Klasycznej KUL. Stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego uzyskał w Uniwersytecie Wrocławskim (1974, 1985) w dziedzinie nauk humanistycznych, filologia klasyczna. Obecnie dziekan Wydziału Filologii Klasycznej KUL. Jego publikacje dotyczą języka greckiego, zwłaszcza Nowego Testamentu, oraz późno antycznej retoryki deskrypcyjnej (Filostraci, Kallistratos).

    Wsparcie promocyjne:
    Książka zdobyła Nagrodę Indywidualną Ministra Edukacji w 1995 roku.
    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => wielki-slownik-grecko-polski-nowego-testamentu [meta_description] => Wielki słownik grecko-polski Nowego Testamentu [meta_keywords] => [meta_title] => Wielki słownik grecko-polski Nowego Testamentu [name] => Wielki słownik grecko-polski Nowego Testamentu [id_image] => 11791-50187 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 152.380952 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11791-wielki-slownik-grecko-polski-nowego-testamentu.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 137.142857 [price_without_reduction] => 160 [reduction] => 15.238095 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154506 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11791 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 160,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 144,00 zł 160,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    144,00 zł 160,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11790
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 144
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC364
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:31:21
        [date_upd] => 2018-04-10 09:58:36
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Wielki atlas biblijny
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    praca zbiorowa
    Wydanie:    drugie
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 1997
    Redakcja:    James B. Pritchard, red. wyd. polskiego Tadeusz Mieszkowski
    Format:    235 x 310 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, obwoluta
    Liczba stron:    152
    Waga:    1.070 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-138-1
     
          
    Pierwszy prawdziwy profesjonalny atlas biblijny na polskim rynku. Powstał w koedycji z wydawnictwem Harper Collins Publishers. Drukowany w Singapurze Atlas umieszcza w geograficznym kontekście biblijne wydarzenia, takie jak wojny, kampanie wojenne i bunty oraz szlaki zwycięzców i uchodźców.

    Pokazuje też jak powstały, upadały imperia i rozpadały się królestwa oraz umieszcza w czasie i przestrzeni heroiczne czyny patriarchów, sędziów, proroków. Dzieło odzwierciedla najnowszy stan badań w dziedzinie geografii, typografii, historii... Atlas wyposażono w indeks biblijnych nazw geograficznych, imion osób wymienionych w tekście oraz indeks odległości między najważniejszymi miejscowościami biblijnymi. Wszystkie biblijne imiona i nazwy podano według Biblii Tysiąclecia, a w wypadku ich braku w Biblii wg. nazewnictwa stosowanego w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolorowe mapy opracowane są tak, aby treść Atlasu przedstawić w sposób jasny i dynamiczny.


    Grupa odbiorców:
    Badacze i czytelnicy Biblii. Każdy, kto chce dotrzeć do aktualnych informacji w zakresie historycznej geografii Biblii. Młodzież szkolna i akademicka. Nauczyciele, księża i katecheci. Naukowcy i wykładowcy na wyższych uczelniach i w seminariach duchownych.

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => wielki-atlas-biblijny [meta_description] => Wielki atlas biblijny [meta_keywords] => [meta_title] => Wielki atlas biblijny [name] => Wielki atlas biblijny [id_image] => 11790-50186 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 152.380952 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11790-wielki-atlas-biblijny.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 137.142857 [price_without_reduction] => 160 [reduction] => 15.238095 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154498 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11790 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 160,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 180,00 zł 200,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    180,00 zł 200,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11789
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 180
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC363
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:31:14
        [date_upd] => 2018-04-10 09:58:31
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Trudne fragmenty Biblii
    Prymasowska Seria Biblijna

    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2011
    Redakcja:    Walter C.Kaiser Jr., Peter H.Davids, F.F. Bruce, Manfred T.Brauch
    Tytuł oryginału:   Hard Sayings of the Bible
    Wydawca oryginału:    InterVarsity
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
    Liczba stron:   832
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza Vocatio
    ISBN:    978-83-7492-160-2
     
          
    Istnieje pogląd, że Biblia jest księgą trudną, a nawet bardzo trudną. Rozpowszechniają go zwłaszcza ci, którzy jej nie czytają, lecz również ci, którzy wprawdzie postanowili ją przeczytać, ale zrażeni fragmentami, które uznali za zbyt trudne, nie kontynuują rozpoczętej lektury. Istnieje jednak niemałe grono osób, przede wszystkim wierzących, wśród których dominują chrześcijanie różnych wyznań, którzy wbrew powstającym przeciwnościom czytają i rozważają księgi święte Starego i Nowego Testamentu. To dla nich przeznaczona jest ta książka. 
    Wspólne przekonanie, jakie podzielamy z autorami tej książki, opiera się na uznaniu, że Biblia to natchnione i autorytatywne Słowo Boże, które powstało z wiary i dla budowania wiary, stanowiące własność Kościoła jako wspólnoty wierzących, cierpliwie i skutecznie prowadzonych przez Ducha Świętego ku wiecznemu zbawieniu. W rozwiązywaniu poszczególnych trudności nawet autorzy współpracujący ze sobą czasami nie osiągali pełnej zgody, nie przeszkodziło im to jednak dokończyć dzieła, jakie podjęli. Napisali bardzo trafnie: „Gdyby każdy zgodził się na skuteczne rozwiązania tych kwestii, nie byłyby to trudne fragmenty”. Rzeczywiście, trudne fragmenty pozostają trudne nawet wtedy, a może – paradoksalnie – tym bardziej wtedy, gdy usiłujemy je wyjaśnić. Nie ma w tym nic dziwnego, bo, zgodnie z przysłowiem, im dalej w las, tym więcej drzew. Sięgając po takie książki, jak ta, dowiadujemy się coraz więcej, co jednocześnie uświadamia nam jak ciągle mało wiemy. Taka w gruncie rzeczy jest prawidłowość każdej dobrze pojętej nauki i nauczania. Uczą nas one prawdziwej pokory i właśnie na tym polega największa korzyść z ich uprawiania.
    Trudności, jakie nastręcza czytanie i słuchanie Pisma Świętego, mają dwojaką naturę. Jedne wynikają z całkowicie odmiennego kontekstu językowego, historycznego, geograficznego, kulturowego, ekonomicznego i społecznego, w jakim powstawały księgi biblijne. Na drugi rodzaj trudności wskazał niegdyś Mark Twain: księgi święte są dla nas problematyczne nie dlatego, że ich nie rozumiemy, ale dlatego, że rozumiemy je bardzo dobrze. Zatem fundamentalne wyzwanie, przed jakim stajemy, polega na gruntownej rewizji naszego myślenia i postępowania, a ponieważ bywa to trudne, usiłujemy wtedy naginać treść ksiąg świętych do własnych potrzeb i przyzwyczajeń. Tymczasem nie ma owocnej lektury Pisma Świętego bez ustawicznej gotowości do wewnętrznej przemiany, czyli szczerego nawrócenia.

    Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => trudne-fragmenty-biblii [meta_description] => Trudne fragmenty Biblii [meta_keywords] => [meta_title] => Trudne fragmenty Biblii [name] => Trudne fragmenty Biblii [id_image] => 11789-50185 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 190.476190 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11789-trudne-fragmenty-biblii.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 171.428571 [price_without_reduction] => 200 [reduction] => 19.047619 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154496 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11789 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 200,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 162,00 zł 180,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    162,00 zł 180,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11788
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 162
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC362
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:31:06
        [date_upd] => 2018-04-10 09:57:49
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Teologia i filozofia
    Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne Tom II
    Prymasowska Seria Biblijna

    Autor:    M. James Sawyer, H. Wayne House, Milton D. Hunnex, i in.
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2008
    Tytuł oryginału    Taxonomic Charts of Theology Biblical Studies Charts of Christian Theology Doctrine Chronological and Thematic Charts of Philosophies Philosophers Charts of Cults, Sects Religious Movements Charts of Apologetics and Christian Evidences
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, z kapitałką
    Liczba stron:    864
    Waga:    1,588 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-045-2
     
          
    Drugi tom Chrześcijańskich tablic encyklopedycznych dotyczy nauki chrześcijańskiej, wybranych kwestii teologicznych i filozoficznych. W sposobie prezentacji połączono tu jak poprzednio cechy encyklopedii i podręcznika. Wydanie polskie opiera się na czterech osobnych książkach amerykańskich tej tematyki. Dotyczyły one teologii, filozofii, sekt i kultów oraz apologetyki.

    Pierwsza część niniejszej książki zestawia więc problematykę głównych działów teologii. W formie wykresów, metodą „taksonomiczną”, przedstawiono rozmaite koncepcje ze sfery teologii systematycznej, ich genealogię i klasyfikację. Część druga, w formie podręcznika z wykresami, przedstawia całość dziejów filozofii europejskiej, z uwzględnieniem ich znaczenia dla chrześcijaństwa. Trzecia zestawia i ocenia dzieje i doktryny ważniejszych zachodnich kultów, nowych ruchów religijnych i sekt (np. mormonów, New Age, Świadków Jehowy i innych). Ich poglądy skonfrontowano z podstawowym kerygmatem wiary, który jest wspólnym mianownikiem dla prawowiernych wyznań chrześcijańskich. Ostatnia część przedstawia zasady obrony głównych prawd chrześcijaństwa oraz relacje chrześcijaństwa do innych religii i nauki. Polskie wydanie zostało ubogacone w aspekty ważne dla czytelnika katolickiego. Metoda książki jest zasadniczo opisowa, zestawia raczej niż wartościuje.

    Ta swoista encyklopedia może stać się cenną pomocą dla studiowania odpowiednich przedmiotów teologicznych i filozoficznych. Ponieważ reprezentuje mało znaną w Polsce perspektywę chrześcijaństwa amerykańskiego i uwzględnia jego specyfikę, stanowi też jedyne w naszym języku tak obszerne źródło wiadomości na temat jego nurtów. Pod tym względem książka ma ogromny walor ekumeniczny.

    Prof. dr hab. Michał Wojciechowski
    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => teologia-i-filozofia [meta_description] => Teologia i filozofia [meta_keywords] => [meta_title] => Teologia i filozofia [name] => Teologia i filozofia [id_image] => 11788-50184 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 171.428571 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11788-teologia-i-filozofia.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 154.285714 [price_without_reduction] => 180 [reduction] => 17.142857 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154487 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11788 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 180,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 126,00 zł 140,00 zł -10% W magazynie
    126,00 zł 140,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11786
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 1
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 126
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC359
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 1
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:59
        [date_upd] => 2018-04-10 09:57:43
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik tła Biblii
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    J.I. Packer, M.C. Tenney
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2007
    Tłumaczenie:    Zbigniew Kościuk
    Tytuł oryginału    Nelson's Illustrated Manners and Customs of the Bible
    Wydawca oryginału:    Thomas Nelson Publishers
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    obwoluta, złote tłoczenia
    Liczba stron:    584
    Waga:    1.134 kg
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7146-122-4
     
          
    Słownik tła Biblii to kolejna pozycja, która wpisuje się w starannie przemyślaną linię programową „Prymasowskiej Serii Biblijnej” . Skoro słowo Boże utrwalone na kartach Starego i Nowego Testamentu jest mocno osadzone w realiach historycznych, geograficznych, topograficznych, społecznych, religijnych, obyczajowych i politycznych starożytnego Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Palestyny, zatem znajomość tych realiów jest konieczna dla wszechstronnego i prawidłowego zrozumienia biblijnego orędzia. Niniejszy słownik ukazuje świat starożytny, przedstawia go od strony archeologii biblijnej, przedstawia religie i kultury pogańskie, prezentuje ludy i narody, o których mowa na kartach ksiąg świętych, omawia geografię Palestyny, jej minerały i kamienie szlachetne, florę i faunę, rolnictwo i rzemiosło, handel, wymianę i transport, sposoby prowadzenia wojen i broń, formy sprawowania władzy, pieniądze i gospodarkę, języki i pismo, obrzędy religijne, życie małżeńskie i rodzinne, choroby i leczenie, zwyczaje pokarmowe, ubiór i kosmetyki, architekturę i sprzęty oraz muzykę, a całość zamyka zwięzła panorama świata żydowskiego w czasach Nowego Testamentu oraz wykaz postaci i miejsc biblijnych.

    Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
    Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-tla-biblii [meta_description] => Słownik tła Biblii [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik tła Biblii [name] => Słownik tła Biblii [id_image] => 11786-50182 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 133.333333 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11786-slownik-tla-biblii.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 120 [price_without_reduction] => 140 [reduction] => 13.333333 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154458 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11786 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 140,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    W magazynie
  • 180,00 zł 200,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    180,00 zł 200,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11785
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 180
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC358
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:52
        [date_upd] => 2018-04-10 09:57:33
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

     

    Słownik teologii św. Pawła
    Prymasowska Seria Biblijna

    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2010
    Redakcja:    Gerald F. Hawthorne, Ralph P. Martin, Daniel G. Reid
    Tytuł oryginału    Dictionary of Paul and His Letters
    Wydawca oryginału:    InterVarsity
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
    Liczba stron:    1020
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza Vocatio
    ISBN:    978-83-7492-097-1
     
          
    „Prymasowska Seria Biblijna” wzbogaca się o nową, niezwykle ważną i potrzebną publikację, a jest to przedsięwzięcie prawdziwie monumentalne, zarówno pod względem objętości, jak i wartości merytorycznej zawartego w niej materiału. Opracowana przez starannie dobrany zespół kompetentnych biblistów oraz historyków i znawców starożytności, odzwierciedla – zgodnie z tytułem serii wydawniczej, w której ukazał się jej oryginał angielski (A Compendium of Contemporary Biblical Scholarship) – najnowszy stan wiedzy na temat Pawła, jego życia, działalności, piśmiennictwa i oddziaływania. Od czasu wydania w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii  stała się ona cenionym powszechnie podręcznikiem, swoistą kopalnią rzeczowo uporządkowanej wiedzy, rozproszonej przedtem w wielu publikacjach i przyczynkach. Niezwykle ważnym atutem tej książki jest również fakt, że wychodzi ona poza ściśle określone ramy wyznaniowe, godząc rozmaite, czasami odległe od siebie, podejścia, zapatrywania i poglądy. Właśnie dlatego jest ceniona za dialogowy i ekumeniczny charakter, dzięki czemu z wielkim pożytkiem korzystają z niej zainteresowani badacze i studenci Pisma Świętego wywodzący się z różnych tradycji religijnych i wyznań chrześcijańskich. Także w Polsce to spojrzenie jest na pewno warte przybliżenia i upowszechnienia.

    Przywykliśmy do tego, że życie i twórczość Apostoła Narodów są przedstawiane w kluczu chronologicznym, wyszczególniającym kolejne etapy jego życia i działalności, w której na pierwszy plan wybijają się trzy wielkie wyprawy misyjne. Ta monumentalna publikacja ma odmienny układ, oparty na ułożonych alfabetycznie hasłach, które w systematyczny i wyważony sposób przybliżają najrozmaitsze aspekty naukowej wiedzy ma temat Apostoła Narodów i jego dzieła. Autorzy dołożyli starań, by zawrzeć w nich najważniejsze i najsolidniejsze elementy wielowiekowych dociekań i ustaleń, respektując zarazem te obszary badawcze, w których ciągle jeszcze daleko jest do przejrzystości i pełnej zgody uczonych. Rozeznanie, jakie otrzymujemy, jest wszechstronne i pogłębione, uwzględnia różne aspekty synchronicznego i diachronicznego podejścia do Biblii, stroniąc od nieuprawnionych bądź jednostronnych wniosków i sugestii.

    Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
    Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich
    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-teologii-sw-pawla [meta_description] => Słownik teologii św. Pawła [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik teologii św. Pawła [name] => Słownik teologii św. Pawła [id_image] => 11785-50181 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 190.476190 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11785-slownik-teologii-sw-pawla.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 171.428571 [price_without_reduction] => 200 [reduction] => 19.047619 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154443 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11785 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 200,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 180,00 zł 200,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    180,00 zł 200,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11784
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 180
        [wholesale_price] => 95.240000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC357
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:43
        [date_upd] => 2018-04-10 09:57:22
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik symboliki biblijnej
    Obrazy, symbole, motywy, metafory, figury stylistyczne i gatunki literackie w Piśmie Świętym
    Prymasowska Seria Biblijna

    Autor:    Leland Ryken, James C. Wilhoit, Tremper Longman III
    Wydanie:    trzecie
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2003
    Tłumaczenie:    Zbigniew Kościuk
    Tytuł oryginału    Dictionary of Biblical Imagery
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, obwoluta, złote tłoczenia
    Liczba stron:    1248
    Waga:    1.680 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-146-6
     
          
    Słownik symboliki biblijnej to dzieło prawdziwie monumentalne, rezultat ścisłej i doskonale skoordynowanej współpracy kilkudziesięciu wybitnych biblistów i literaturoznawców z różnych stron świata. Starannie przełożone na język polski, wpisuje się w nurt uważnie dobieranych tomów wydanych dotąd w ramach „Prymasowskiej Serii Biblijnej”. Uzupełnia i rozwija wiedzę na temat biblijnych obrazów, metafor i archetypów.

    Na Słownik składa się prawie 850 haseł omawiających rzeczowo i przystępnie najrozmaitsze aspekty występujących w Piśmie Świętym symboli, motywów, metafor, figur stylistycznych i gatunków literackich. To bardzo bogaty, złożony i niezwykle ważny świat, którego gruntowne poznanie jest nieodzowne dla lepszego i wszechstronniejszego zrozumienia starożytnych realiów, a także zbawczego orędzia poszczególnych ksiąg biblijnych i całej Biblii. Wielkim walorem Słownika jest pokazanie progresywnego charakteru objawienia Bożego, które znalazło wyraz na kartach ksiąg świętych, najpierw Starego, a następnie Nowego Testamentu.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-symboliki-biblijnej [meta_description] => Słownik symboliki biblijnej [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik symboliki biblijnej [name] => Słownik symboliki biblijnej [id_image] => 11784-50180 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 190.476190 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11784-slownik-symboliki-biblijnej.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 171.428571 [price_without_reduction] => 200 [reduction] => 19.047619 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154434 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11784 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 200,00 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 252,00 zł 280,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    252,00 zł 280,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11783
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 252
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC356
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:30
        [date_upd] => 2018-04-10 09:57:16
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu i pism Ojców Apostolskich
    Prymasowska Seria Biblijna


    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2014
    Redakcja:    Ralph P. Martin, Peter H. Davids
    Tytuł oryginału:    Dictionary of the Later New Testament & Its Developments
    Wydawca oryginału:    InterVarsity
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
    Liczba stron:    1248
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza Vocatio
    ISBN:    978-83-7829-127-5
     

    Niniejszy 
    Słownik stanowi encyklopedyczne dzieło bez precedensu. Zapełnia on bowiem poważną lukę w uprzystępnianiu polskim czytelnikom zdobyczy światowej egzegezy w zakresie dziesięciu ksiąg Nowego Testamentu (Dz, Hbr, Jk, 1-2 P, 1-2-3 J, Jud, Ap), które nie zostały omówione w poprzednich tomach serii. Wyjątkowość tego Słownika polega jednak głównie na tym, że autorzy haseł nie zatrzymują się na etapie ostatniej redakcji omawianych ksiąg NT, lecz ukazują, jaka była recepcja ich teologii przez Ojców Apostolskich, a w wielu wypadkach również przez Ojców Kościoła. Dzięki temu poznajemy trajektorie dalszego rozwoju kluczowych pojęć teologii Nowego Testamentu. Zyskujemy w ten sposób niezbędny pomost do zrozumienia ciągłości przekazu i recepcji myśli nowotestamentowej przez Ojców Kościoła. 
        Chociaż hasła niniejszego 
    Słownika koncentrują się na wybranych dziesięciu księgach NT, nie znaczy to, że autorzy pomijają milczeniem to, w jaki sposób omawiane tematy funkcjonują w czterech Ewangeliach oraz w listach Corpus Paulinum. Wręcz przeciwnie, ich ambicją jest ukazanie kierunków rozwoju poszczególnych zagadnień, które ukazane zostały we wszystkich pismach NT. Absolutnym novum tego Słownika jest sięgnięcie poza kanon ksiąg Nowego Testamentu i ukazanie, w jaki sposób nowotestamentowe tematy podejmowane były przez Ojców Apostolskich do połowy II wieku. 
        Spośród licznych walorów niniejszego 
    Słownika chciałbym podkreślić jeszcze jeden, jakim jest ogromna erudycja autorów. Jest ona – na tle innych słowników biblijnych, których przecież na naszym rynku księgarskim nie brakuje – wprost uderzająca. Autorzy tego dzieła nie ograniczają się do prostego referowania podejmowanych tematów i ewentualnego wskazania, w jaki sposób funkcjonują one w innych partiach Nowego i Starego Testamentu. Ukazują omawiane zagadnienia w bardzo szerokim kontekście intertekstualnych odniesień pomiędzy wątkami tematycznymi właściwymi dla ksiąg Nowego Testamentu, którym poświęcony jest niniejszy Słownik, a jakże bogatą literaturą starożytną tamtego czasu.


    Ks. prof. ndzw. dr hab. Janusz Kręcidło MS
    Kierownik Katedry Historii Biblijnej
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-poznych-ksiag-nowego-testamentu-i-pism-ojc [meta_description] => Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu i pism Ojc [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu i pism Ojc [name] => Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu i pism Ojców Apostolskich [id_image] => 11783-50179 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 266.666667 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11783-slownik-poznych-ksiag-nowego-testamentu-i-pism-ojc.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 240 [price_without_reduction] => 280 [reduction] => 26.666667 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154426 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11783 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 280,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 144,00 zł 160,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    144,00 zł 160,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11782
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 144
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC355
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:27
        [date_upd] => 2018-04-10 09:56:55
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik hermeneutyki biblijnej
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    R. J. Coggins, J. L. Houlden
    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2005
    Tytuł oryginału    A Dictionany of Biblical Interpretation
    Redakcja:    red. naukowy polskiego wydania: ks. prof. Waldemar Chrostowski
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, z obwolutą i złotymi tłoczeniami
    Liczba stron:    952
    Waga:    1.870 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    83-7146-081-3
     
      
    Słownik hermeneutyki biblijnej to dzieło bardzo potrzebne i długo w Polsce oczekiwane. Jego angielskie wydanie weszło na stałe do kanonu podstawowych pomocy w zakresie sztuki oraz umiejętności czytania i objaśniania Pisma Świętego. Jest on dojrzałym owocem erudycji kilkudziesięciu uczonych z anglosaskiego obszaru językowego i kulturowego, którzy współpracując ze sobą, skutecznie odpowiedzieli na pilne zapotrzebowanie dotyczące kompetentnego przewodnika po rezultatach wielowiekowych dociekań egzegetycznych, kulturowych, historycznych, literackich i teologicznych nad Biblią.

    Dzieło to jest pod każdym względem przemyślane, spójne i obfitujące w informacje trudno dostępne, bo rozproszone w wielu miejscach i źródłach. Czytelnik poznaje lepiej księgi biblijne, a także środowisko, w jakim one powstały oraz długie i burzliwe dzieje ich interpretacji, najwybitniejsze nazwiska i dokonania oraz najczęściej i najsilniej powracające problemy interpretacyjne, z których wiele pozostaje nadal aktualnych. Dzięki temu potwierdza się prawdziwość czcigodnego powiedzenia, że Scriptura crescit cum legente, Pismo Święte wzrasta wraz z tym, kto je czyta.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-hermeneutyki-biblijnej [meta_description] => Słownik hermeneutyki biblijnej [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik hermeneutyki biblijnej [name] => Słownik hermeneutyki biblijnej [id_image] => 11782-50178 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 152.380952 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11782-slownik-hermeneutyki-biblijnej.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 137.142857 [price_without_reduction] => 160 [reduction] => 15.238095 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154413 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11782 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 160,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 31,50 zł 35,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    31,50 zł 35,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11781
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 31.5
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC354
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:21
        [date_upd] => 2018-04-10 09:56:38
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik grecko-polski Nowego Testamentu
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    Remigiusz Popowski SDB
    Wydanie:    trzecie poprawione
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2007
    Format:    125 x 195 mm
    Oprawa:    miękka
    Liczba stron:    380

    Wydawca:
        Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    83-7146-099-6
     
          
    Słownik ten powstał na bazie Wielkiego Słownika grecko-polskiego Nowego Testamentu. Zawiera wszystkie wyrazy Nowego Testamentu, także imiona własne, występujące w 26. wydaniu krytycznym Nestle-alanda, a nadto wyrazy najbardziej uznanych tekstów obocznych.

     


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-grecko-polski-nowego-testamentu [meta_description] => Słownik grecko-polski Nowego Testamentu [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik grecko-polski Nowego Testamentu [name] => Słownik grecko-polski Nowego Testamentu [id_image] => 11781-50177 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 33.333333 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11781-slownik-grecko-polski-nowego-testamentu.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 30 [price_without_reduction] => 35 [reduction] => 3.333333 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154393 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11781 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 35,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 81,00 zł 90,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    81,00 zł 90,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11780
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 81
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC353
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:15
        [date_upd] => 2018-04-10 09:56:32
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Słownik antropologii Nowego Testamentu
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    Bogusław Widła
    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2003
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, obwoluta, złote tłoczenia
    Liczba stron:    360
    Waga:    0.799 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    83-7146-189-5
     
          
    Oparciem dla 
    Słownika antropologii Nowego Testamentu jest polski przekład Pisma św., znany jako Biblia Tysiąclecia. Przyjęta do użytku liturgicznego w Kościele katolickim w Polsce i szeroko rozpowszechniona stanowi niejako współczesną „Biblię polską”. Używają jej na co dzień duszpasterze, katecheci, nauczyciele i wszyscy inni słuchacze słowa Bożego, którzy nie znają języka oryginału Nowego Testamentu, czyli języka greckiego.

    Książka zbiera, systematyzuje i omawia przełożone na język polski pojęcia nowotestamentowe, nieodzowne dla głębszego poznania i lepszego zrozumienia antropologii biblijnej. Dzięki temu pełniejsze też staje się biblijne spojrzenie na człowieka jako partnera Boga w dziele stworzenia i zbawienia świata.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => slownik-antropologii-nowego-testamentu [meta_description] => Słownik antropologii Nowego Testamentu [meta_keywords] => [meta_title] => Słownik antropologii Nowego Testamentu [name] => Słownik antropologii Nowego Testamentu [id_image] => 11780-50176 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 85.714286 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11780-slownik-antropologii-nowego-testamentu.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 77.142857 [price_without_reduction] => 90 [reduction] => 8.571429 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154372 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11780 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 90,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 252,00 zł 280,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    252,00 zł 280,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11779
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 9788378290407
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 252
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC352
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:30:09
        [date_upd] => 2018-04-10 09:56:23
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Septuaginta
    Prymasowska Seria Biblijna

    Wydanie:    trzecie
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2017
    Tłumaczenie i opracowanie:    Remigiusz Popowski SDB
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
    Liczba stron:   1638
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza Vocatio
    ISBN:    978-83-7829-040-7

    Przekład Septuaginty, czyli greckiej wersji Biblii, na język polski to wydarzenie prawdziwie historyczne. Jest tak zarówno dlatego, że stanowi pierwsze tego typu i niezwykle ambitne przedsięwzięcie w naszej kulturze religijnej oraz teologicznej, jak i z tego względu, iż Septuaginta to dzieło absolutnie wyjątkowe, wpisane w samo sedno historii zbawienia utrwalonej na kartach ksiąg świętych biblijnego Izraela. 
       Dobrze, że ks. prof. Remigiusz Popowski SDB, wielce zasłużony autorytet naukowy, autor przekładu Nowego Testamentu na język polski wydanego w Wielkim Jubileuszu Roku 2000, podjął się żmudnego trudu przetłumaczenia na polski całej pierwszej części Biblii chrześcijańskiej z jej czcigodnej wersji greckiej. Otrzymaliśmy dzięki temu dzieło pionierskie i wyjątkowe, potrzebne nie tylko do zestawiania i porównywania z Biblią Hebrajską, kilkakrotnie w ostatnich dekadach przełożoną na nasz język, lecz również do ukazania wielopostaciowości i bogactwa judaizmu biblijnego, który poprzedził zaistnienie oraz rozejście się dróg chrześcijaństwa i judaizmu rabinicznego. Biorąc do ręki Septuagintę czyli Biblię Grecką, sięgamy do wspólnych korzeni obu siostrzanych religii, czyli do korzeni Kościoła i Synagogi, lepiej poznając to, co nas łączy, oraz to, co nas dzieli. Dzięki temu możemy też jeszcze lepiej wsłuchać się w głos Boga, który ponad dwa tysiące lat temu „przemówił po grecku”, zaś od tamtej pory niestrudzenie przemawia do wszystkich ufnie otwierających się na dary Ducha Świętego, który w dzień Pięćdziesiątnicy zstąpił na zebranych w jerozolimskim Wieczerniku.

    ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => septuaginta [meta_description] => Septuaginta [meta_keywords] => [meta_title] => Septuaginta [name] => Septuaginta [id_image] => 11779-50175 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 266.666667 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11779-septuaginta-9788378290407.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 240 [price_without_reduction] => 280 [reduction] => 26.666667 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154362 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11779 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 280,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 108,00 zł 120,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    108,00 zł 120,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11777
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 108
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC351
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:27:31
        [date_upd] => 2018-04-10 09:56:00
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu
    Prymasowska Seria Biblijna    Autor:    Krzysztof Sielicki
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2009
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-065-0
     
     
    Od ponad tysiąca lat teksty Pisma Świętego oddziałują na polską kulturę, a od ok. 700 lat język Biblii jest ważną cząstką literatury polskiej. Przekłady Biblii na język polski są dokonywane od wieków. Do końca XV w. istniało w języku polskim ponad 400 zapożyczeń imion chrześcijańskich i około 1600 utworzonych od nich derywatów. W tym czasie powstało około trzydziestu polskich przekładów Starego i Nowego Testamentu (nie tylko z Wulgaty, ale także z języka hebrajskiego, a także częściowo z greckiej Septuaginty.

    Przygotowany przez Oficynę Wydawniczą VOCATIO 
    Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu w znakomity sposób unaocznia proces inkulturacji tekstu biblijnego w zakresie imion i nazw własnych. Jest to nie tylko pomnik przenikania i wpływu [Z UWAGI NA POWT.] tekstu Biblii na nasz język ojczysty, ale także świadectwo wielowiekowych zmagań o wierność tekstom źródłowym (hebrajskim, greckim czy łacińskim). Publikacja ta ucieszy nie tylko miłośników Pisma Świętego, ale przede wszystkim historyków literatury polskiej i biblistów, albowiem brakowało dotąd w polskiej biblistyce poważnej systematyzacji zapisu form biblijnych nazw własnych. Z tego powodu z radością należy powitać nową publikację VOCATIO.

    Ks. prof. dr hab. Bogdan Poniży
    Kierownik Zakładu Nauk Biblijnych
    Wydziału Teologicznego UAM

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => onomastykon-biblii-hebrajskiej-i-nowego-testamentu [meta_description] => Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu [meta_keywords] => [meta_title] => Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu [name] => Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu [id_image] => 11777-50174 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 114.285714 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11777-onomastykon-biblii-hebrajskiej-i-nowego-testamentu.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 102.857143 [price_without_reduction] => 120 [reduction] => 11.428571 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154350 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11777 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 120,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 126,00 zł 140,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    126,00 zł 140,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11775
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 126
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC350
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:27:15
        [date_upd] => 2018-04-10 09:55:53
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>  
    

    Nowy Testament dla moderatorów

    Autor: 
       ks. prof. Remigiusz Popowski SDB, Lyman Coleman
    Wydanie:    drugie
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2010
    Tytuł oryginału    The Serendipity New Testament
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
    Liczba stron:    696+47

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-147-3
     

    Nowy Testament dla moderatorów to bardzo szczególne wydanie Pisma Świętego. W tej publikacji do znakomitego, nowoczesnego przekładu Nowego Testamentu dokonanego przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB (KUL) zaimplementowano szeroko znany na Zachodzie przewodnik do praktycznego studium biblijnego zwany Serendipity Bible. Materiał z tego przewodnika umieszczony na marginaliach i w stopkach każdej strony niniejszej książki udostępnia Czytelnikowi nie tylko dodatkowe wnikliwe komentarze do tekstu i kontekstu, ale także świetnie przemyślane pytania. Te pytania są znakomitą propozycją do dyskusji nie tylko dla prowadzącego studium w ramach kręgów biblijnych, ale także dla każdego, kto w osobistej refleksji z nabożeństwem pochyla się nad Biblią. Każdy, kto brał udział w kręgach biblijnych, wspólnotowym rozważaniu tekstów biblijnych czy skrutacji Pisma Świętego doceni niewątpliwie zalety tego opracowania. Z całą pewnością będą nim zainteresowani moderatorzy Dzieła Biblijnego, liderzy grup Światło - Życie, katechiści, katecheci i wszyscy powołani do dzielenia się Słowem Bożym.

    Przekład ks. prof. Popowskiego powstał całkowicie niezależnie od komentarzy Serendipity Bible. Z tego powodu tekst Serendipity został do tego właśnie przekładu dostosowany. Wprowadzono również konieczne adaptacje kulturowe, aby książka odpowiadała potrzebom polskiego Czytelnika.

    NOWE WYDANIE UZUPEŁNIONE ZOSTAŁO O KOMENTARZ DO NOWEGO TESTAMENTU W KOLORZE

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => nowy-testament-dla-moderatorow [meta_description] => Nowy Testament dla moderatorów [meta_keywords] => [meta_title] => Nowy Testament dla moderatorów [name] => Nowy Testament dla moderatorów [id_image] => 11775-50173 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 133.333333 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11775-nowy-testament-dla-moderatorow.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 120 [price_without_reduction] => 140 [reduction] => 13.333333 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154328 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11775 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 140,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 162,00 zł 180,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    162,00 zł 180,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11773
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 162
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC349
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:27:07
        [date_upd] => 2018-04-10 09:55:49
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Księgi greckie

    Przekład interlinearny z kodami gramatycznymi i indeksem form podstawowych
    Prymasowska Seria Biblijna

     

    Autor:    Michał Wojciechowski
    Wydanie:    pierwsze
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, lakierowana z kolorową obwolutą, złote tłoczenia
    Liczba stron:    817
    Waga:    1,654 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-025-4
     
     
    Kolejny tom interlinearnego wydania Pisma Świętego, zawierający księgi greckie Starego Testamentu. Cały Stary Testament w wydaniach katolickich liczy czterdzieści sześć ksiąg, z czego trzydzieści dziewięć zachowało się po hebrajsku. Pozostałe siedem znamy po grecku. Są to księgi: Tobiasza, Judyty, 1 i 2 Machabejska, Mądrości, Syrycha (inaczej Eklezjastyk) i Barucha. Księgi te w starożytności były przepisywane po grecku i po łacinie wraz z innymi księgami Biblii. Były cytowane przez Ojców Kościoła jako Pismo Święte. W judaizmie późniejszym, gdy zwyciężyła w nim tradycja uczonych w Piśmie, były pomijane. Wobec tego, że Żydzi uznawali tylko trzydzieści dziewięć ksiąg hebrajskich, niektórzy Ojcowie Kościoła wahali się co do ich kanoniczności i dlatego część starożytnych spisów kanonu biblijnego pomija księgi greckie Starego Testamentu. Ostatecznie w Kościele Zachodnim oraz Wschodnim zostały uznane i są w nich kanonem biblijnym.


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => ksiegi-greckie [meta_description] => Księgi greckie [meta_keywords] => [meta_title] => Księgi greckie [name] => Księgi greckie [id_image] => 11773-50172 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 171.428571 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11773-ksiegi-greckie.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 154.285714 [price_without_reduction] => 180 [reduction] => 17.142857 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154316 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11773 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 180,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 162,00 zł 180,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    162,00 zł 180,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11771
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 162
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC348
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:26:57
        [date_upd] => 2018-04-10 09:55:29
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] => Kościoły 
    zachodnie
    Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne Tom III
    Prymasowska Seria Biblijna

    Autor:    Robert C. Walton, John D. Hannah, Susan Lynn Peterson
    Tytuł oryginału    Chronological and Background Charts of Church History Charts of Ancient and Medieval Church History Charts of Reformation and Enlightenement Church History Timeline Charts of the Western Church
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2008
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, z kapitałką
    Liczba stron:    864
    Waga:    1,722 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-046-9
     
          
    Trzeci tom Chrześcijańskich tablic encyklopedycznych obejmuje dzieje Kościoła Zachodniego. Swoistą i ważną cechą tej pozycji jest posłużenie się tabelami i wykresami. Pozwoliło to na zgromadzenie stosunkowo dużego materiału w formie zwięzłej i przejrzystej. Książka łączy więc zalety encyklopedii i podręcznika.

    To obszerne przedstawienie historii chrześcijaństwa na Zachodzie wykorzystuje cztery spokrewnione książki, w oryginale amerykańskim wydane osobno. Pierwsza część syntetycznie prezentuje całą historię Kościoła, najważniejsze wydarzenia i zjawiska z jego dziejów, także teologiczne. Następne dwie zawierają wiadomości bardziej szczegółowe z epoki starożytnej, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, oraz średniowiecznej, a potem na temat rozwoju protestantyzmu w rozmaitych odmianach. Na końcu można jeszcze znaleźć zestawienie mnogich wyznań protestanckich w USA w formie drzew genealogicznych. Układ tych części jest zasadniczo problemowy, choć zagadnienia przedstawiono według kolejnych epok. Większość tomu zajmuje natomiast osobne, duże zestawienie chronologii zachodniego chrześcijaństwa, rok po roku.

    Ze względu na powstanie tych opracowań w USA, stosunkowo dużo miejsca poświęcono nowszemu protestantyzmowi. W tych partiach znajdziemy wiadomości w języku polskim praktycznie dotąd niedostępne, gdyż historia i teologia chrześcijaństwa amerykańskiego jest u nas bardzo mało znana.

    Prof. dr hab. Michał Wojciechowski [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => koscioly-zachodnie [meta_description] => Kościoły zachodnie [meta_keywords] => [meta_title] => Kościoły zachodnie [name] => Kościoły zachodnie [id_image] => 11771-50171 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 171.428571 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11771-koscioly-zachodnie.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 154.285714 [price_without_reduction] => 180 [reduction] => 17.142857 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154309 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11771 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 180,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 198,00 zł 220,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    198,00 zł 220,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11769
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 198
        [wholesale_price] => 104.760000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC347
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:26:43
        [date_upd] => 2018-04-10 09:47:19
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    David H. Stern
    Wydanie:    
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2016
    Redakcja:    Michał Romanek

    Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak
    Tytuł oryginału    Jewish New Testament A Translation of the New Testament that expresses its Jewishness Jewish New Testament Commentary A Companion Volume to the Jewish New Testament
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, ze złoceniami i obwolutą
    Liczba stron:    1264
    Waga:    1.902 kg

    Wydawca:
        Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7829-201-2
     
          
    Komentarz żydowski do Nowego Testamentu wychodzi naprzeciw postulatom współpracy w dziedzinie dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i stanowi praktyczne urzeczywistnienie zaleceń II Soboru Watykańskiego (Nostra aetate), który potwierdza obustronne korzyści z poznawania tradycji religijnej wyznawców judaizmu i chrześcijan. Nowy Testament jest w nim rozumiany i przedstawiony z perspektywy żydowskiej i chrześcijańskiej zarazem, ponieważ to dzieło wydobywa i szanuje to, co dla obydwu religii jest wspólne i zbieżne.

    Książka składa się z obszernego, ogólnego wprowadzenia w żydowską perspektywę Nowego Testamentu oraz z dwóch części głównych. Pierwsza z nich to przekład greckiego tekstu Nowego Testamentu, dający wyraz wiedzy i wrażliwości żydowskiej ukształtowanej w judaizmie judaistycznym. Część druga to wnikliwy komentarz do tego tekstu, objaśniający trudniejsze miejsca i kwestie w świetle żydowskiej wiary, obyczajowości, obrzędowości i wielu innych czynników składających się na bogatą tradycję żydowską.

    Takie podejście do Nowego Testamentu jest nie tylko uprawnione, ale wręcz konieczne, bo Jezus Chrystus stanowi spełnienie zapowiedzi Starego Testamentu, jako człowiek przynależał w pełni do świata żydowskiego, zaś Jego orędzie zostało wyrażone w kategoriach religijnych, kulturowych, społecznych i językowych ówczesnego judaizmu, bez rozumienia których niepodobna dotrzeć do głębi istoty Dobrej Nowiny.

    Niniejszy komentarz pozwala poznać i dowartościować to bogactwo, a także wykorzystać je dla skuteczniejszego wyrażania wiary w Jezusa dzisiaj.

    Dodatkowym, znaczącym atutem Komentarza żydowskiego jest fakt, iż zawiera on także słowniki (imion, nazw, pojęć wraz z wymową) i mapy, a także opatrzony jest niezwykle pomocnymi indeksami.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => komentarz-zydowski-do-nowego-testamentu [meta_description] => Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu [meta_keywords] => [meta_title] => Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu [name] => Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu [id_image] => 11769-50170 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 209.523810 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11769-komentarz-zydowski-do-nowego-testamentu.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 188.571429 [price_without_reduction] => 220.000001 [reduction] => 20.952381 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154282 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11769 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 220,00 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 207,00 zł 230,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    207,00 zł 230,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11767
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 9788378291138
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 207
        [wholesale_price] => 109.530000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC346
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:26:14
        [date_upd] => 2018-04-10 09:47:02
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testamentu. Księgi protokanoniczne


    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    John H. Walton, Victor H. Matthews, Mark W. Chavalas
    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2014
    Redakcja:    ks. prof. Waldemar Chrostowski
    Tytuł oryginału    The IVP Bible Background Commentary: Old Testament
    Format:    168 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, z obwolutą i złoceniami
    Liczba stron:    980
    Waga:    1.894 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN: 978-83-7829-113-8   


          
    Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testamentu to w polskim piśmiennictwie biblijnym dzieło niezwykle potrzebne i ważne. Znaczący wkład rodzimych specjalistów i przekłady z języków obcych sprawiły, że mamy znaczne osiągnięcia w zgłębianiu i przedstawianiu teologicznego orędzia Pisma Świętego. Brakowało nam jednak kompendium obejmującego rozmaite aspekty historyczno-kulturowego podłoża i zaplecza starotestamentowych ksiąg świętych i temu zapotrzebowaniu wychodzi naprzeciw niniejsza publikacja. Prawidłowe i coraz pełniejsze poznawanie religijnego i teologicznego bogactwa Biblii zależy w dużym stopniu od poprawnej znajomości i uwzględniania realiów, w jakich urzeczywistnił się Boży plan zbawienia.

    Układ książki jest tak przejrzysty, że Czytelnicy bez trudu odnajdą niezbędne objaśnienia do tekstu biblijnego, który ich interesuje. Można się domyślać, że 
    Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testamentu będzie towarzyszył lekturze wybranych ksiąg i fragmentów biblijnych. Jednak znacznie większe korzyści przyniesie systematyczna lektura Pisma Świętego, połączona ze stałym odwoływaniem się do komentarza zawierającego objaśnienia realiów, o których opowiada tekst święty. Dlatego nie ulega wątpliwości, że niniejsze dzieło ma do spełnienia wielką rolę. Wpisuje się twórczo w nurt podjętego w „Prymasowskiej Serii Biblijnej” wszechstronnego przybliżania Pisma Świętego, pomnażając owoce „odnowy biblijnej”, która po II Soborze Watykańskim i za pontyfikatu Jana Pawła II ma miejsce w Kościele katolickim w Polsce.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => komentarz-historyczno-kulturowy-do-starego-testame [meta_description] => Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testame [meta_keywords] => [meta_title] => Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testame [name] => Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testamentu. Księgi protokanoniczne [id_image] => 11767-50169 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 219.047619 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11767-komentarz-historyczno-kulturowy-do-starego-testame-9788378291138.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 197.142857 [price_without_reduction] => 230 [reduction] => 21.904762 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154278 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11767 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 230,00 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 198,00 zł 220,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    198,00 zł 220,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11765
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 198
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC345
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:25:58
        [date_upd] => 2018-04-10 09:46:31
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>   
    

    Katolicki komentarz biblijny
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    76 najwybitniejszych na świecie katolickich biblistów
    Wydanie:   trzecie
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2013
    Redakcja:    A. Fitzmyer, Raymond E. Brown, Roland E. Murphy, Waldemar Chrostowski - polska redakcja naukowa
    Tytuł oryginału    New Jerome Biblical Commentary
    Wydawca oryginału:    Prentice Hall
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, obwoluta, złote tłoczenia
    Liczba stron:    2214


    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-151-1
     
       
    Autorzy:
    76 najwybitniejszych na świecie katolickich biblistów


    Słowa wstępne:
    Augustin kardynał Bea SJ
    Carlo Maria kardynał Martini
    Józef kardynał Glemp Prymas Polski

    Redakcja naukowa oryginału:
    prof. dr hab. Raymond E. Brown SS
    prof. dr hab. Joseph M. Fitzmyer SJ
    prof. dr hab. Richard E. Murphy OCarm

    Polska redakcja naukowa:
    ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

    Opis książki:
    Najlepszy, w skali światowej katolicki komentarz biblijny. Jest on powszechnie używany we wszystkich krajach na najlepszych katolickich uczelniach biblijnych i teologicznych włącznie z rzymskim Biblicum. To prawdziwa perła biblistyki, jedyna w swojej klasie, nie mająca żadnej prawdziwej konkurencji.

    Polska edycja tego wspaniałego, ogromnego komentarza jest zorganizowana strukturalnie jak Biblia, tzn. z zachowaniem chronologii ksiąg. Tłumaczenie zostało dokonane na podstawie najnowszego wydania oryginału, uaktualnionego o najświeższe badania naukowe. 
    Katolicki komentarz biblijny jest polską wersją cieszącego się powszechnym uznaniem dzieła, którego przekład na nasz język był zalecany i planowany od dłuższego czasu. Oryginał wydany w 1990 r. w USA w języku angielskim stanowi opracowaną na nowo i zaktualizowaną wersję The Jerome Biblical Commentary, opublikowanego w 1968 roku. Ów znakomity komentarz, opracowany przez kilkudziesięciu najwybitniejszych biblistów katolickich, został uznany za jeden z najbardziej udanych owoców posoborowej „wiosny biblijnej” w Kościele katolickim. Doczekał się mnóstwa recenzji i omówień, niezliczoną ilość razy był cytowany i obficie wykorzystywany przez egzegetów i teologów na całym świecie, a przetłumaczony na hiszpański i włoski doczekał się łącznego nakładu około ćwierć miliona egzemplarzy. Gdy studia biblijne poczyniły dalsze postępy, ów jednotomowy komentarz został wszechstronnie przejrzany, zaktualizowany i wydany na nowo pod tytułem The New Jerome Biblical Commentary.

    Nowe dzieło zostało przyjęte z równie wielkim zainteresowaniem i życzliwością jak poprzednie, Czytelnicy polscy otrzymują teraz przetłumaczoną i starannie opracowaną właśnie tę edycję. Nawiązanie w jej angielskim tytule do św. Hieronima nie jest wcale przesadne. 
    Katolicki komentarz biblijny zbiera, porządkuje i przedstawia najcenniejszy dorobek współczesnej biblistyki katolickiej, bilansujący dokonania minionych stuleci, zwłaszcza XX wieku i otwierający ją na wiek XXI oraz na trzecie tysiąclecie.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => katolicki-komentarz-biblijny [meta_description] => Katolicki komentarz biblijny [meta_keywords] => [meta_title] => Katolicki komentarz biblijny [name] => Katolicki komentarz biblijny [id_image] => 11765-50168 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 209.523810 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11765-katolicki-komentarz-biblijny.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 188.571429 [price_without_reduction] => 220.000001 [reduction] => 20.952381 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154266 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11765 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 220,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 162,00 zł 180,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    162,00 zł 180,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11763
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 162
        [wholesale_price] => 85.500000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC344
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:25:46
        [date_upd] => 2018-04-10 09:46:17
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>  
    

    Historyczno-kulturowy komentarz do Nowego Testamentu
    Prymasowska Seria Biblijna


    Autor:    Craig S. Keener
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2000
    Tłumaczenie:    Zbigniew Kościuk
    Redakcja:    ks. Krzysztof Bardski, ks. Waldemar Chrostowski
    Posłowie:    Przedmowa: ks. prof. Waldemar Chrostowski
    Tytuł oryginału    Bible Background to the New Testament
    Wydawca oryginału:    InterVarsity Press
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta z kapitałką, obwolutą i złotymi tłoczeniami
    Liczba stron:    660
    Waga:    1.451 kg

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-148-0
     
          
    Głosząc tajemnicę Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego oraz tajemnicę wcielenia Syna jako wydarzenia niosącego zbawienie całej ludzkości (Deklaracja Dominus lesus, nr 1), Kościół niezłomnie wyznaje swoją wiarę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Do podstawowej treści chrześcijańskiego wyznania wiary należy przeświadczenie, że Bóg, stając się w osobie Jezusa z Nazaretu prawdziwym człowiekiem, wszedł - najgłębiej jak to możliwe - w dzieje ludzkości. To najbardziej niezwykłe wydarzenie zbawcze można i trzeba umiejscawiać w określonych ramach czasu i przestrzeni. To dzięki nim istnieje historia i geografia zbawienia, zaś obie mają doniosły wymiar i wydźwięk teologiczny.

    W kontekście przygotowań do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, a także w trakcie jego uroczystych obchodów jeszcze raz stało się jasne, że najbardziej fundamentalnym odniesieniem dla chrześcijanina jest wzgląd na to, że wcielenie Syna Bożego oznacza „pełnię czasu”. W Liście apostolskim Tertio Millennio adveniente (10 XI 1994) Jan Paweł II napisał: W chrześcijaństwie czas ma podstawowe znaczenie. W czasie zostaje stworzony świat, w czasie dokonuje się historia zbawienia, która osiąga swój szczyt w „pełni czasu” Wcielenia i swój kres w chwalebnym powrocie Syna Bożego na końcu czasów. Aby je pełniej poznawać i zrozumieć, trzeba koniecznie uwzględnić realia czasowo-przestrzenne, w których miało miejsce.

    Wszechstronne poznawanie historyczno-kulturowego tła Nowego Testamentu stanowi przede wszystkim rezultat podjęcia i żywiołowego rozwoju w Kościele badań historyczno-krytycznych i literackich nad Biblią. Ten bogaty dorobek wpisuje się w żmudne poszukiwania podejmowane przez chrześcijan różnych wyznań, z których ogromna część jest podporządkowana potrzebom duszpasterskim i misyjnym. Właśnie duszpasterze i głosiciele Słowa Bożego stale potrzebują pomocy opracowanych przez naukowców i specjalistów z różnych dziedzin, które pozwalają lepiej rozumieć, poprawniej wykładać oraz skuteczniej głosić orędzie Jezusa Chrystusa oraz wspaniały Boży plan zbawienia człowieka i świata.

    Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => historyczno-kulturowy-komentarz-do-nowego-testamen [meta_description] => Historyczno kulturowy komentarz do Nowego Testamen [meta_keywords] => [meta_title] => Historyczno kulturowy komentarz do Nowego Testamen [name] => Historyczno-kulturowy komentarz do Nowego Testamentu [id_image] => 11763-50167 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 171.428571 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11763-historyczno-kulturowy-komentarz-do-nowego-testamen.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 154.285714 [price_without_reduction] => 180 [reduction] => 17.142857 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154258 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11763 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 180,00 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 198,00 zł 220,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    198,00 zł 220,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11761
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 198
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC343
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:25:37
        [date_upd] => 2018-04-10 09:46:00
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>  
    

    Hebrajsko-polski Stary Testament PISMA
    Przekład interlinearny z kodami gramatycznymi, transliteracją i indeksem słów hebrajskich i aramejskich
    Prymasowska Seria Biblijna

    Autor:    Opracowanie i wstęp: Anna Kuśmirek
    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2014
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda, szyta, obwoluta, złote tłoczenia
    Liczba stron:    1056
    Waga:    2 kg
     
    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-024-7
     

    Przekład interlinearny z kodami gramatycznymi, transliteracją i indeksem słów hebrajskich i aramejskich Pisma (hebr. Ketuwim) to trzeci, ostatni zbiór Biblii Hebrajskiej. W swojej kanonicznej postaci ukształtował się najpóźniej, w ostatnich wiekach ery przedchrześcijańskiej, oraz został dołączony do dwóch istniejących zbiorów, czyli Tory i Proroków. Zbiór Pism składa się z trzynastu ksiąg, poczynając od otwierającej go Księgi Psalmów, przez Księgę Hioba i Księgę Przysłów oraz tzw. Mały Pięcioksiąg (Rt, Pnp, Koh, Est, Lm) po Księgę Daniela i tzw. kronikarskie dzieło historyczne (Ezd, Ne, 1-2 Krn).


    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => hebrajsko-polski-stary-testament-pisma [meta_description] => Hebrajsko-polski Stary Testament. PISMA [meta_keywords] => [meta_title] => Hebrajsko-polski Stary Testament. PISMA [name] => Hebrajsko-polski Stary Testament. PISMA [id_image] => 11761-50166 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 209.523810 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11761-hebrajsko-polski-stary-testament-pisma.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 188.571429 [price_without_reduction] => 220.000001 [reduction] => 20.952381 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154248 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11761 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 220,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
  • 198,00 zł 220,00 zł -10% Dostawa w ciągu: 3 dni
    198,00 zł 220,00 zł -10%
    Obniżka!
    Array
    (
        [id_product] => 11760
        [id_supplier] => 0
        [id_manufacturer] => 184
        [id_category_default] => 1249
        [id_shop_default] => 1
        [id_tax_rules_group] => 3
        [on_sale] => 0
        [online_only] => 0
        [ean13] => 9788374920230
        [upc] => 
        [ecotax] => 0.000000
        [quantity] => 0
        [minimal_quantity] => 1
        [price] => 198
        [wholesale_price] => 0.000000
        [unity] => szt.
        [unit_price_ratio] => 0.000000
        [additional_shipping_cost] => 0.00
        [reference] => VOC342
        [supplier_reference] => 
        [location] => 
        [width] => 0.000000
        [height] => 0.000000
        [depth] => 0.000000
        [weight] => 0.500000
        [out_of_stock] => 2
        [quantity_discount] => 0
        [customizable] => 0
        [uploadable_files] => 0
        [text_fields] => 0
        [active] => 0
        [redirect_type] => 404
        [id_product_redirected] => 0
        [available_for_order] => 1
        [available_date] => 2018-04-06
        [condition] => new
        [show_price] => 1
        [indexed] => 1
        [visibility] => both
        [cache_is_pack] => 0
        [cache_has_attachments] => 0
        [is_virtual] => 0
        [cache_default_attribute] => 0
        [date_add] => 2018-04-06 15:25:28
        [date_upd] => 2018-04-10 09:45:48
        [advanced_stock_management] => 0
        [pack_stock_type] => 3
        [id_shop] => 1
        [id_product_attribute] => 0
        [product_attribute_minimal_quantity] => 
        [description] =>  
    

    Hebrajsko-polski Stary Testament - Prorocy
    Przekład interlinearny z kodami gramatycznymi, transliteracją i indeksem słów hebrajskich
    Prymasowska Seria Biblijna

    Autor:    Opracowanie i wstęp: Anna Kuśmirek
    Wydanie:    pierwsze
    Data i miejsce wydania:    Warszawa 2008
    Redakcja:    Redaktor naukowy: ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
    Tytuł oryginału    Hebrew - Polish Interlinear Edition of Books of Prophets
    Format:    165 x 235 mm
    Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
    Liczba stron:    1600

    Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
    ISBN:    978-83-7492-023-0
     
          
    Tom pierwszy monumentalnego opracowania hebrajsko-polskiego interlinearnego przekładu Starego Testamentu - Pięcioksiąg spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony środowisk naukowych. Stał się też jednym z podstawowych narzędzi w egzegezie Tory.

    Tom drugi Prorocy zawiera księgi prorockie. W tradycji żydowskiej księgi te dzielą się na Proroków Wcześniejszych i Proroków Późniejszych. Do Proroków Wcześniejszych zalicza się Księgi: Jozuego, Sędziów, 1 i 2 Samuela, 1 i 2 Królewską. Grupę Proroków Późniejszych tworzą Księgi: Izajasza, Jeremiasza, Ezechiela oraz Księga Dwunastu, czyli Ozeasza, Joela, Amosa, Abdiasza, Jonasza, Micheasza, Nahuma, Habakuka, Sofoniasza, Aggeusza, Zachariasza i Malachiasza, które w kanonie chrześcijańskim noszą nazwę Proroków Mniejszych.

    Dzieło to oprócz etymologicznego tłumaczenia każdego słowa hebrajskiego zawiera numeryczne kody opisujące pełną klasyfikację gramatyczną każdego słowa, jego transliterację oraz kod numeryczny łączący dane słowo z Wielkim słownikiem hebrajsko-polskim Starego Testamentu, co wobec faktu, że niektóre formy semantyczne słów hebrajskich mają identyczną formę, mimo pochodzenia od różnych rdzeni, jest szalenie potrzebne do ustalenia właściwego przekładu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt zupełnie unikalnego skompilowania składu tekstu. Zachowano szyk tekstu hebrajskiego pisanego od prawej strony do lewej, a jednocześnie wprowadzono polski przekład, w którym każdy osobny wyraz jest pisany od lewej strony do prawej. To wszystko w formie „paczek” czterech równoległych linii jest złamane z zachowaniem zachodnich zasad typograficznych. Rzecz w skali wydawniczej zupełnie bez precedensu. Żadne z interlinearnych wydań angielskich czy niemieckich nie ma tak rozbudowanej formuły. Zachodnie publikacje interlinearne są zwykle dwuliniowe pomijające morfologię i transliterację każdego słowa. W żadnym wydaniu interlinearnym Starego Testamentu publikowanym na Zachodzie nie ma klucza odnoszącego do słowników.

    [description_short] =>

    Vocatio

    [available_now] => [available_later] => 3 dni [link_rewrite] => hebrajsko-polski-stary-testament-prorocy [meta_description] => Hebrajsko-polski Stary Testament - Prorocy [meta_keywords] => [meta_title] => Hebrajsko-polski Stary Testament - Prorocy [name] => Hebrajsko-polski Stary Testament - Prorocy [id_image] => 11760-50165 [legend] => [manufacturer_name] => Oficyna Wydawnica VOCATIO Piotr Wacław [category_default] => Prymasowska Seria Biblijna [new] => 0 [orderprice] => 209.523810 [allow_oosp] => 1 [category] => prymasowska-seria-biblijna [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/prymasowska-seria-biblijna/11760-hebrajsko-polski-stary-testament-prorocy-9788374920230.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 188.571429 [price_without_reduction] => 220.000001 [reduction] => 20.952381 [specific_prices] => Array ( [id_specific_price] => 154230 [id_specific_price_rule] => 39 [id_cart] => 0 [id_product] => 11760 [id_shop] => 1 [id_shop_group] => 0 [id_currency] => 0 [id_country] => 0 [id_group] => 0 [id_customer] => 0 [id_product_attribute] => 0 [price] => -1.000000 [from_quantity] => 1 [reduction] => 0.100000 [reduction_tax] => 0 [reduction_type] => percentage [from] => 0000-00-00 00:00:00 [to] => 0000-00-00 00:00:00 [score] => 48 ) [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 220,0 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => VOCATIO [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 5 [tax_name] => PTU PL 5% [color_list] => ) 1
    Dostawa w ciągu: 3 dni
Pokazuje 1 - 24 z 35 elementów
Prymasowska Seria Biblijna

Czym jest Prymasowska Seria Biblijna?

Historia Prymasowskiej Serii Biblijnej sięga roku 1994 roku, kiedy z inicjatywny księdza profesora Waldemara Chrostowskiego zaczęły powstawać publikacje ściśle powiązane z tematyką biblijną. Od początku powstania Prymasowskiej Serii Biblijnej patronat objął ówczesny prymas Józef Glemp, a obecnie także Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W skład publikacji stanowiących Prymasowską Serię Biblijną wchodzą liczne dzieła omawiające np. historię powstania Biblii, wydarzeń w niej opisanych czy antropologii Starego i Nowego Testamentu.

Książki historyczne Prymasowskiej Serii Biblijnej

W Prymasowskiej Serii Biblijnej znajdziemy publikacje dotyczące wydarzeń historycznych ukazanych na kartach Pisma Świętego oraz wydarzeń wczesnego chrześcijaństwa. Takim dziełem jest między innymi „Historia krucjat”, czyli publikacja Prymasowskiej Serii Biblijnej poruszająca aspekty historyczno-polityczne wypraw krzyżowych, które prowadzono w okresie średniowiecza.Polecane są także encyklopedie biblijne, ważne pozycje wydawnicze wyjaśniające wiele zagadnień z zakresu religioznawstwa porównawczego.

Prymasowska Seria Biblijna pomaga w przyswojeniu treści Pisma Świętego

Prymasowska Seria Biblijna zawiera także książki odnoszące się do interpretacji Pisma świętego. Niezwykle przydatne są wszelkiego rodzaju komentarze do Biblii, stworzone przez ekspertów w zakresie teologii. Wielu biblistów, w tym wspominany wcześniej ks. Waldemar Chrostowski wskazuje, iż interpretacja Słowa Bożego to ustawiczny, lecz trudny proces ku wewnętrznej przemianie. Biblia jest książką trudną, dlatego warto skorzystać z Prymasowskiej Serii Biblijnej, która pozwala rozwiać wiele kwestii kryjących się pod jej trudnymi fragmentami.

Po jakie książki Prymasowskiej Serii Biblijnej warto sięgnąć?

Książki Prymasowskiej Serii Biblijnej charakteryzuje bogato zdobione wydania w twardej oprawie, co czyni je publikacjami doskonale prezentującymi się na domowej półce. W Prymasowskiej Serii Biblijnej każdy znajdzie coś dla siebie – od książek ułatwiających przyswajanie i interpretację treści Pisma Świętego, po tzw. milenijne przekłady Biblii stworzone w oparciu o język polski, którymi posługujemy się obecnie.