Zobacz większe

Zbawienie przychodzi przez krzyż

SUMUS015

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Autorks. Krzysztof Kralka

Więcej informacji

Fragment książki Zbawienie przychodzi przez Krzyż:


Jeśli ktoś chce pójść za Mną” znaczy: jeżeli ktoś chce mieć życie, jeżeli ktoś chce być zwycięzcą, jeżeli chce wejść w zmartwychwstanie – niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż, zgodzi się na sytuację, jaka przyszła, i ją dźwignie. I niech idzie za mną. W Piśmie nie jest powiedziane: niech idzie defiladowym krokiem, z uśmiechem. Nie. Niech IDZIE! Może się przewracać, może płakać, ale niech idzie, niech stawia kroki. To jest nasza droga krzyżowa prowadząca do zwycięstwa. I na tej drodze przychodzi zbawienie.


(...) w centrum świata cały czas stoi Krzyż. (...) Krzyż, który ma moc złamać zniewolenie każdym grzechem, zniszczyć każdy atak szatana, uwolnić od potępiania i pojednać nas z Bogiem na zawsze. ks. Dominik Chmielewski SDB, Wstęp


W którymś momencie swojego życia natrafisz na krzyż. Cierpienie i ból od początku dziejów są nierozłączną częścią życia człowieka. Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej "Nowa nadzieja" dla Libanu napisał, że cierpienia nie należy szukać, ale gdy krzyż staje na naszej drodze i jest nieunikniony, powinniśmy go przyjąć w duchu wiary i nieść go tak, jak niósł go nasz Mistrz. (...) Niech książka ks. Krzysztofa Kralki i rozważania, do których nas w niej zaprasza, pomogą nam stać się jeszcze bardziej podobnymi do naszego Pana i Mistrza, zarówno w mocy Jego zmartwychwstania, jak i w trudach, które wynikają z bycia Jego uczniem.

Marcin Zieliński


Wydanie: pierwsze

Rok wydania: 2018

Oprawa: miękka

Liczba stron: 210

Wymiary: 135x195 mm

Waga: 0.29 kg

ISBN: 978-83-66020-10-8

Autor: ks. Krzysztof Kralka SAC

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: