PAMIĄTKI CHRZTU

Informacja

PAMIĄTKI CHRZTU

Pamiątki Chrztu Świętego – jaka jest ich rola?

Chrzest Święty jest obecnie jednym z najbardziej popularnych sakramentów w kościele katolickim, dlatego też sklepy z dewocjonaliami pełne są przedmiotów, które mogą pełnić funkcję pamiątki Chrztu. W każdej rodzinie, dla której wiara i religia odgrywają w życiu istotną rolę, Chrzest Święty jest wydarzeniem bardzo ważnym i uroczystym. Często jednak nie zastanawiamy się nad tym, jakie skutki niesie za sobą przyjęcie chrztu oraz czym tak naprawdę jest ten obrzęd. Chrzest Święty to pierwszy z sakramentów, które w kościele katolickim nazywane są sakramentami wtajemniczenia chrześcijańskiego- kolejnymi są bierzmowanie oraz Eucharystia. Chrzest to sakrament, który oczyszcza dziecko, lub dorosłą osobę, która go przyjmuje, z grzechu pierworodnego, oraz włącza ją do Kościoła i z nim jednoczy. Dzień Chrztu Świętego zawsze jest wyjątkowy dla całej rodziny oraz dla osoby przyjmującej ten sakrament, jest uroczysty i dopracowany w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe, tak, aby wracając do niego pamięcią, zawsze wywoływał tylko pozytywne emocje. Ważne jest, aby pamiątki Chrztu Świętego przypominały o tym szczególnym dniu i przez wiele lat pozwalały wrócić do niego pamięcią. Pamiątki Chrztu, które są najchętniej wybierane przez rodziców chrzestnych lub zapraszanych na uroczystość gości, to złote medaliki, srebrne obrazki lub specjalne wydania Pisma Świętego z ilustracjami. Takie pamiątki są trwałe i przez wiele lat pozwalają na wracanie pamięcią do tego wyjątkowego dnia.

Prezent na Chrzciny – czyli wspomnienia najważniejszego dnia w życiu

Ze względu na to, że Chrzest Święty jest wydarzeniem podniosłym i uroczystym, a także niezwykle radosnym, z wielką przyjemnością gromadzone są pamiątki z tego wyjątkowego dnia. Chrzest Święty najczęściej przyjmują małe dzieci, które w dorosłym życiu nie pamiętają nic z tej szczególnej dla nich uroczystości, dlatego też niezwykle popularne stało się obdarowywanie ich przedmiotami, które w przyszłości będą pełniły funkcję pamiątki. Sklepy z dewocjonaliami oferują szeroki wybór przedmiotów, które można wykorzystać, jako prezent na chrzest. Do najpopularniejszych przedmiotów, które są wybierane i wykorzystywane jako pamiątki Chrztu Świętego, należą eleganckie i bogato zdobione karty z życzeniami, specjalne albumy fotograficzne na zdjęcia z tego wyjątkowego dnia, a także ilustrowane Biblie, które od najmłodszych lat zaznajamiają dzieci z treścią Pisma Świętego w przyjazny i przystępny sposób. Doskonałym pomysłem na sentymentalną pamiątkę z tego dnia może być także ubranko, w którym dziecko przyjmie sakrament. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których dorośli ludzie ubierają swoje małe dzieci do chrztu właśnie w ubrania, które oni sami mieli na sobie wiele lat temu podczas uroczystości. Pamiątki chrztu nie muszą być kosztowne i wymyślne, najlepiej sprawdzają się prezenty proste i w miarę tradycyjne.

Pamiątki na chrzest dla chłopa i dziewczynki od rodziców chrzestnych

Rola, jaką w naszym życiu pełnią rodzice chrzestni jest naprawdę istotna. Zgadzając się na jej pełnienie, świadomie decydują się na dużą odpowiedzialność. Nic więc dziwnego, że chcą, aby ich prezenty były nieco mniej banalne a bardziej unikalne i wyjątkowe. Prezent na chrzest może zostać spersonalizowany i dostosowany do indywidualnych oczekiwań. Dzięki temu będzie on jedyny w swoim rodzaju i przez wiele lat będzie przypominał o uroczystym dniu. W ofercie sklepów z dewocjonaliami znajduje się szeroki wybór, zarówno, gdy interesuje nas prezent na chrzest dla dziewczynki, i dla chłopca. Pamiątki na chrzest dla chłopca to najczęściej srebrne obrazki z dedykacją lub bogato zdobione albumy na zdjęcia. Sprawa wygląda podobnie w przypadku wybierania pamiątki chrztu dla dziewczynki. Największą popularnością cieszą się ręcznie wykonywane ikony z dedykacją lub- gdy interesuje nas prezent na chrzest dla chłopca- srebrne obrazki z dedykacjami. Pamiątki chrztu dla dziewczynki bardzo często przybierają także formę złotego lub srebrnego medalika z zawieszką anioła stróża. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem, jako prezent na chrzest, cieszą się także gry planszowe, które są doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

PAMIĄTKI CHRZTU Jest 216 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 216 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 216 elementów