Pismo Zbliżenia

Informacja

Katalog

Wydawnictwo

Pismo Zbliżenia Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
 • 10,00 zł Dostawa w ciągu: 3 dni
  10,00 zł
  Array
  (
    [id_product] => 11399
    [id_supplier] => 0
    [id_manufacturer] => 163
    [id_category_default] => 776
    [id_shop_default] => 1
    [id_tax_rules_group] => 2
    [on_sale] => 0
    [online_only] => 0
    [ean13] => 
    [upc] => 
    [ecotax] => 0.000000
    [quantity] => 0
    [minimal_quantity] => 1
    [price] => 10
    [wholesale_price] => 6.480000
    [unity] => szt.
    [unit_price_ratio] => 0.000000
    [additional_shipping_cost] => 0.00
    [reference] => ZBLIŻENIA18
    [supplier_reference] => 
    [location] => 
    [width] => 0.000000
    [height] => 0.000000
    [depth] => 0.000000
    [weight] => 0.200000
    [out_of_stock] => 2
    [quantity_discount] => 0
    [customizable] => 0
    [uploadable_files] => 0
    [text_fields] => 0
    [active] => 1
    [redirect_type] => 404
    [id_product_redirected] => 0
    [available_for_order] => 1
    [available_date] => 2018-03-07
    [condition] => new
    [show_price] => 1
    [indexed] => 1
    [visibility] => both
    [cache_is_pack] => 0
    [cache_has_attachments] => 0
    [is_virtual] => 0
    [cache_default_attribute] => 0
    [date_add] => 2018-03-07 12:28:35
    [date_upd] => 2020-07-14 07:59:18
    [advanced_stock_management] => 0
    [pack_stock_type] => 3
    [id_shop] => 1
    [id_lang] => 1
    [description] =>  
  

  Opis

  Jak odróżnić zdrową religijność od chorej, o wpływie historii życia na obraz Pana Boga, czym różni się religia naturalna od objawionej, o wolności sumienia i geniuszu kobiety.

  Spis treści

  Medytacja Jana Pawła II na temat „bezinteresownego daru”
  Jan Paweł II

  Bardzo osobisty i głęboki, a zarazem mało znany tekst papieża, napisany w 1994 r., odnaleziony po jego śmierci, poruszający tematykę daru, jakim jest dla nas drugi człowiek, a w szczególności współmałżonek. Sporo jest również o pięknie kobiety.

  Wolność w Kościele
  Ks. Jan Kaczkowski

  Jedno z kazań śp. ks. Jana Kaczkowskiego, wygłoszone w okresie styczeń 2013 r.-lipiec 2015 r., na temat sumienia i jego roli oraz wolności w Kościele.

  To nie wyście mnie wybrali
  Rozmowa z ks. Henrykiem Bolczykiem

  Rozmowa o istocie wiary i religijności, także po czym poznać, że Bóg, w którego się wierzy, jest Bogiem prawdziwym, a nie wymyślonym.

  Religia naturalna a religia objawiona
  Ks. Jacek Wróbel SAC

  Autor zestawia cechy religii naturalnych z chrześcijaństwem, ukazując istotę chrześcijaństwa oraz różnicę pomiędzy religiami naturalnymi a chrześcijaństwem jako religią objawioną. Powołując się na dzieła znanego antropologa kultury René Girarda, wyjaśnia takie zjawiska, jak: przemoc mimetyczna, kryzys mimetyczny, kozioł ofiarny, pojawiające się w relacjach społecznych, jak również opisuje rolę, jaką odegrało i nadal odgrywa w kulturze i w życiu społecznym chrześcijaństwo.

  Fantazmatyczny Bóg
  Wywiad z Andrzejem Winklerem

  Rozmowa o fantazmatach w życiu człowieka – o tym, w jaki sposób powstają, jaką odgrywają rolę, jaki wywierają wpływ na funkcjonowanie. Również o fantazmatycznym Bogu i religijności, jaka może rozwijać się pod wpływem wyobrażeń.

  Rozwój religijności człowieka
  Rozmowa z Elżbietą Rydz

  Rozmowa o tym, jak przebiega u człowieka rozwój religijności, od czego zależy, jakie czynniki mają na niego wpływ, jakie są style religijności. Także o funkcjach, jakie religijność może pełnić w życiu, oraz o cechach zdrowej religijności.

  Wyobraźnia a religijność
  Krystyna Sztuka

  Autorka opisuje wpływ emocji i wyobraźni na sposób przeżywania wiary. Wyjaśnia, w jaki sposób powstaje w nas obraz Boga i co może mieć wpływ na to, że obraz ten jest pozytywny lub negatywny. Opisuje też przejawy chorej religijności i odróżnia pobożność autentyczną od kulturowej

  Bóg jest w relacji
  Rozmowa z o. Ksawerym Knotzem OFMCap

  Co to jest duchowość małżeńska? W jaki sposób przejawia się w codziennym życiu małżonków? Jak wpływa na wiarę, wyobrażenie Boga oraz wzajemne relacje? Rozmowa o religijności małżonków i jej wpływie na życie małżeńskie, jak też o istocie duchowości małżeńskiej.

  Zaciekawienie nieodkrytym Bogiem
  Wiesław Błaszczak

  Autor zwraca uwagę na rolę, jaką nie tylko w poznawaniu drugiego człowieka i relacji z nim, ale także w relacji z Bogiem, odgrywa postawa zaciekawienia. Opisuje również, co może dziać się, kiedy w religijności dąży się przede wszystkim do przestrzegania prawa i przepisów, pomijając relację.   

  [description_short] =>

  Zbliżenia

  [link_rewrite] => zblizenia-18-religijnosc [meta_description] => Zbliżenia 18 - Religijność [meta_keywords] => [meta_title] => Zbliżenia 18 - Religijność [name] => Zbliżenia 18 - Religijność [available_now] => [available_later] => 3 dni [id_image] => 11399-49679 [legend] => Zbliżenia 18 - Religijność [manufacturer_name] => Wydawnictwo Zbliżenia, Agnieszka Kołod [id_product_attribute] => 0 [new] => 0 [product_attribute_minimal_quantity] => [allow_oosp] => 1 [category] => czasopisma [link] => https://dystrybucjakatolicka.pl/czasopisma/11399-zblizenia-18-religijnosc.html [attribute_price] => 0 [price_tax_exc] => 9.259259 [price_without_reduction] => 10 [reduction] => 0 [specific_prices] => [quantity_all_versions] => 0 [features] => Array ( [0] => Array ( [name] => Detal brutto [value] => 10.00 [id_feature] => 3 ) [1] => Array ( [name] => Wydawnictwo [value] => Zbliżenia [id_feature] => 2 ) ) [attachments] => Array ( ) [virtual] => 0 [pack] => 0 [packItems] => Array ( ) [nopackprice] => 0 [customization_required] => [rate] => 8 [tax_name] => PTU PL 8% [color_list] => ) 1
  Dostawa w ciągu: 3 dni
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji