Święte miejsca tom 20: Santiago De Compostella Zobacz większe

Święte miejsca tom 20: Santiago De Compostella

AGORA00014

29,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Więcej informacji

Przewodnik zachęca do odwiedzenia Santiago de Compostela – jednego z trzech (obok Jerozolimy i Rzymu) centrów pielgrzymkowych najmocniej związanych z tradycją zachodniego chrześcijaństwa. Nie tylko pielgrzymi znajdą tutaj coś dla siebie – wyjątkowość tego miejsca dostrzegą również ci, którzy cenią sobie oryginalne połączenie historii, religii i sztuki.
Książka podzielona jest na następujące sekcje: „Historia” i „Wademekum”, „Zwiedzanie”, „Okiem znawcy” oraz „Rady dla podróżnych”. Pierwsza z nich przybliża dzieje miasta. Opisano w niej też postać św. Jakuba Większego, jednego z apostołów Chrystusa, oraz kult, jakim otaczano go na terenie hiszpańskiej Galicii, a następnie w całej chrześcijańskiej Europie.
W kolejnej części przewodnika podano informacje na temat obiektów wartych obejrzenia. Wiedzie ona na plac Obradoiro, z którego można podziwiać perłę hiszpańskiego gotyku, jaką jest sanktuarium św. Jakuba Większego, a także do zabytkowego klasztoru San Martín Piranio. Prowadzi również w okolice Santiago i do położonych tam miejscowości A Coruna, Fisterra i Pardón.Przewodnik dopełniają piękne, barwne fotografie i mapa z wytyczonymi szlakami pielgrzymkowymi. Końcowa jego część dostarcza praktycznych wskazówek. Podane są w niej m.in. informacje o porządku nabożeństw w sanktuarium św. Jakuba Większego, lokalnej komunikacji i hotelach dla turystów.

Wymiary: 150x223 cm. Oprawa: twarda. Ilość stron: 312.

30 innych produktów w tej samej kategorii: