Pismo Święte - RD BIAŁE (ilustrowane, złocone)

DYSTRYBUCJA000008(3)

179,00 zł

Opis

Więcej informacji

Mamy przyjemność przedstawić ci wydanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu przygotowane we współpracy z wydawnictwem Pallotinum. To przepiękna edycja Biblii Tysiąclecia, która jest jednocześnie wspaniałym prezentem (również pamiątką Pierwszej Komunii). Biblia Tysiąclecia, to pierwszy polski przekład Pisma Świętego z oryginalnych języków. Została ona wydana dla uczczenia i na piątkę tysięcznej rocznicy Chrztu Polski z 966 roku. W związku z tym, to złocone wydanie Pisma Świętego, zawiera w sobie wersję Słów Bożych obowiązującą w liturgii w polskim Kościele Katolickim.

 

Złocone Pismo Święte jest niezwykłe również wewnątrz. Jego część wizualna została wzbogacona przez reprodukcje najważniejszych dzieł sakralnych. Jest ich ponad 300 - część z nich to arcydzieła klasyczne, inne zaś nie są jeszcze znane szerszej publiczności. Ponad połowa reprodukcji pochodzi z polskich zbiorów - z muzeów, galerii, a także zbiorów prywatnych i małych kościołów.

 

Poza reprodukcjami, wewnątrz złoconego Pisma Świętego znajdziesz również mapy, które przedstawiają znane biblijne miejsca, a także trasy apostolskich pielgrzymek. Ich obecność przybliża te - często uznawane za niezwykle odległe - miejsca. Uświadamia też, że w zdarzeniach brali udział zwykli prawdziwi ludzie - tacy, jak my.

Złocone wydanie Pisma Świętego to przede wszystkim wydanie rodzinne. Na jego pierwszych kartach pozostawiono miejsce na to, by rodzina, wspólnie modląca się i przeżywająca lekturę, mogła tam pozostawić informacje o najważniejszych wydarzeniach w jej życiu. Od najdrobniejszych, zacieśniających więzy, aż do tych najbardziej znaczących - dat narodzin, przyjmowanych sakramentów, aż w końcu moment udania się do Domu Pana. Systematyczne uzupełnianie jej sprawi, że będzie ona kroniką dla przyszłych pokoleń, które po nią sięgną.

Jest to wspaniała pamiątka Pierwszej Komunii, idealna również z okazji innych wydarzeń. Przekonasz się o tym się w naszym rankingu prezentów komunijnych.

We wstępie złoconego Pisma Świętego znajdziesz słowo wstępne Jego Eminencji Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa. Za szatę graficzną odpowiada wydawnictwo Reader’s Digest.

 

Oprawa: twarda, skórzana, złocone brzegi

Format: 21,50x29,50


 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: