• -10%
Święty Izydor Oracz - Skuteczni Święci

Święty Izydor Oracz - Skuteczni Święci

Edycja Św Pawła

EPP0192
Obecnie brak na stanie
8,91 zł 9,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 9,90 zł

Najniższa cena produktu 8,91 zł z dnia 22.07.2024

 

Święty Izydor (1080-1130), zwany Oraczem, całe życie pracował jako robotnik najemny przy pługu, a świętość osiągnął w zwyczajnym życiu. Jego rodzice byli ludźmi ubogimi, ale bardzo pobożnymi. Szczególną czcią otaczali Matkę Bożą i tę miłość przykładem swego życia przekazali także Izydorowi.

Wiedzę o Bogu chłopak czerpał z kazań. Z domu wyniósł ducha umiłowania modlitwy i Eucharystii. Tu nauczył się sumienności w pracy, szacunku dla rodziców i starszych, posłuszeństwa, cech, które okazały się bardzo przydatne w dorosłym życiu. To rodzice przekazali mu zasadę, którą również się kierowali: „Módl się i pracuj, a Bóg ci dopomoże”. Mimo trudnego życia i ciężkiej pracy był człowiekiem radosnym. Źródłem jego radości była miłość do Boga, a także możliwość niesienia pomocy bliźnim. Dzielił się przygotowanym przez żonę posiłkiem, podtrzymywał wątpiących w wierze i do niej zachęcał modlitwą i świadectwem własnego życia.

Czczony jako patron rolników, osób ciężko pracujących, orędownik w czasie suszy, opiekun zwierząt domowych i patron osób opiekujących się zwierzętami.

W książeczce w serii Skuteczni Święci – tradycyjnie – znajdziemy szczegółową historię życia św. Izydora, poznamy też, jak rozwijał się jego kult, jak jest przedstawiany i jakie są jego atrybuty.
Bardzo ważną częścią tej serii są modlitwy za przyczyną konkretnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. W prezentowanej książeczce znajdziemy nowennę i litanię do św. Izydora czy modlitwę o chleb nasz powszedni.
Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

Stron: 64
Format: 11,5 x 16,5 cm
ISBN: 978-83-8131-118-2
Oprawa: broszurowa
Typ produktu: książka

Detal brutto
7
Wydawnictwo
Edycja św Pawła
Brak ocen
Produkt dodany do ulubionych