Czyściec na DVD - zobacz cały film

Czyściec na DVD - zobacz cały film

Serdecznie zapraszamy, by zobaczyć cały film Czyściec, który jest już dostępny na DVD

Czyściec - cały film na DVD

Fulla Horak, która przed laty porzuciła wiarę katolicką odwiedza znajomych. Podczas jednej z rozmów poznaje kobietę, której głęboka religijność i silna relacja z Bogiem porusza bohaterką. Pewnej nocy podczas modlitwy doświadcza niezwykłego objawienia i spotyka ją Magdalena Zofia Barat, założycielka Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, zmarła przed 70 laty. Wkrótce doznaje kolejnych wizji, podczas których doświadcza obecności świętych, między innymi: Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus, Andrzeja Boboli, Joanny d’Arc, Jana Marii Vianney, a także Pierre’a Giorgio Frassati’ego. Przeżywając kolejne objawiania, Fulla odkrywa, co czeka dusze po śmierci i jakie oblicze skrywają nieznane ludziom niebo, piekło i czyściec oraz przewartościowuje swoje życie – z agnostyczki staje się gorliwą mistyczką.

Fulla Horak – inspiracja dla poszukujących drogi do Boga

„Czyściec” to fabularyzowano-dokumentalny film o polskiej mistyczce Fulli Horak, która wychowana w wierze katolickiej, porzuca swoje dotychczasowe przekonania. Fulla, wykształcona intelektualistka poszukuje jawnej obecności samego Boga. Jako łącznika Armii Krajowej została poddana trudom wojny. Skazana na 10 lat łagru przez sowieckie władze i okrutnie okaleczona przez żołnierzy w obozie niosła swój własny krzyż. Fulla Horak ukazała swoje przeżycia mistyczne na kartach książki „Święta Pani”, prezentując świadectwo bliskiej relacji z Bogiem, które stawia ją w jednym gronie pośród innych znanych mistyków – świętego Ojca Pio, świętego Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej. Film łączy wątki fabularne z życia Fulli Horak oraz wypowiedzi polskich międzynarodowych ekspertów zajmujących się tematyką czyśćcową i stanem duszy człowieka bezpośrednio po śmierci. W gronie ekspertów znajdują się: ojciec Marciano Moro, salezjanin Dominik Chmielewski, siostra Monika Chilicka, doktor Pasquale Bellanti, Wojciech Skóra oraz ojciec Carlo Maria Laborde. Historia polskiej mistyczki motywuje do poszukiwania własnej drogi do nawiązania relacji z Bogiem, skłania również do refleksji nad własną egzystencją i życiem w obliczu nieuchronnej śmierci.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Michał Kondrat, twórca cenionych w kraju i za granicą filmów o tematyce religijnej takich jak „Dwie korony” o działalności ojca Maksymiliana Marii Kolbego czy „Miłość i miłosierdzie” poświęcony życiu Faustyny Kowalskiej. W głównej roli wystąpiła Małgorzata Kożuchowska („M jak miłość”, „Rodzinka PL”). Na ekranie zobaczymy również Philippe’a Tłokińskiego („Volta”, „Kurier”), Kamilę Kamińską („Miłość i miłosierdzie”, „Najlepszy”), Marcina Kwaśnego („Pilecki”, „Kamerdyner”), Małgorzatę Lewińską („Przedwiośnie”, „Sąsiedzi”), Olgę Bończyk („Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”), Henryka Gołębiewskiego („Pod mocnym aniołem”, „Edi”), Idę Nowakowską („Sala samobójców”) i Marię Niklińską („Ja wam pokażę!”, „Na krawędzi”). 

„Liczę na to, że ten film pomoże widzom lepiej zrozumieć zagadnienie życia po śmierci.” – Michał Kondrat 

Poznaj niezwykłą historię Fulli Horak i jej mistycznych przeżyć – już niedługo na DVD.

Reżyseria: Michał Kondrat

Scenariusz: Michał Kondrat 

Gatunek: Dramat/Religijny

Dystrybutor: Kondrat Media – Kino Świat

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2020

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij