Pomysły na okolicznościowe upominki z okazji imienin Aleksandra

Pomysły na okolicznościowe upominki z okazji imienin Aleksandra

Pomysły na okolicznościowe upominki z okazji imienin Aleksandra

Imieniny Aleksandra – kiedy najczęściej są obchodzone?

Imieniny Aleksandra obchodzimy kilkanaście razy w roku, jednak najczęściej imieniny Aleksandra świętujemy 26 lutego, 3 maja, 26 sierpnia i 12 grudnia. Imię Aleksander znane jest w Polsce od XII wieku i jest jednym z imion szeroko rozpowszechnionym na całym świecie. Pochodzi z greki i oznacza „broniący mężów” lub „opiekujący się mężami”. Imię rozsławione przez króla Macedonii, Aleksandra III Macedońskiego, zwanego także Aleksandrem Wielkim, który był wybitnym strategiem i wojownikiem starożytnego świata. Od początku lat dwutysięcznych notuje się coraz większą popularność tego imienia. Posiadacze imienia Aleksander charakteryzują się otwartością i nowoczesnym podejściem do wielu spraw, a także pewnością siebie, odwagą. Aleksandrów uważa się za zdolnych do heroicznych czynów.

  • Imieniny Jana
  • Imieniny Marty

Imieniny Aleksandra – dzień wspominania świętych oraz ważnych postaci historycznych

Imieniny Aleksandra obchodzone w Polsce są dniami, w których wspomina się ważne postacie dla Kościoła Chrześcijańskiego. 26 lutego to jeden z dni obchodzonych jako imieniny Aleksandra. Jest to także dzień upamiętniania świętego Aleksandra z Aleksandrii, biskupa egipskiego miasta, nazwanego na cześć Aleksandra Macedońskiego. Według przekazów historycznych Aleksander z Aleksandrii już od najmłodszych lat poświęcał się służbie Bogu i Kościołowi i uznawany jest za twórcę określenia Theotokos, czyli Matka Bożna wobec Maryi z Nazaretu. Imieniny Aleksandra przypadające na 3 maja to dzień wspomnienia liturgicznego papieża Aleksandra I, który jako pierwszy zasiadał na tronie Piotrowym na skutek wyboru, a nie według testamentu sporządzonego przez poprzedniego papieża. Papieża Aleksandra I uważa się także, jako inicjatora wprowadzenia do użytku wody święconej w kościołach, a także obowiązku zdejmowania nakrycia głowy przez mężczyzn przed wejściem do świątyni. Imieniny Aleksandra obchodzone 26 sierpnia to także dzień wspomnienia kultu świętego Aleksandra z Bergamo, rzymskiego żołnierza i męczennika, który zasłynął z nawracania mieszkańców Bergamo na wiarę chrześcijańską oraz cudami wskrzeszenia. Imieniny Aleksandra przypadające na 12 grudnia to ważna data polskiej historii – rocznica koronacji króla Aleksandra Jagiellończyka, która odbyła się w 1501 roku.

Upominkiz okazji imienin Aleksandra

Imieniny Aleksandra warto uczcić wyjątkowym prezentem dla naszego jubilata. Zachęcamy do zapoznania się naszymi propozycjami na prezent z okazji imienin Aleksandra:

- bogato zdobione ikony, wykonane ręczne na desce olchowej wraz ze złotymi wykończeniami. Całość pakowana jest w eleganckie pudełko, a wyjątkowego charakteru nada upominkowi możliwość umieszczenia specjalnej dedykacji dla naszego jubilata

- wielbicielom kinematografii przypadnie do gustu film „Czyściec”, dostępny na DVD wraz z książką. Dziełu stworzonemu przez Michała Kondrata towarzyszy wielu znanych aktorów, w tym: Małgorzata Kożuchowska, Olga Bończyk, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny czy Małgorzata Lewińska

- szeroki wybór różańców, w tym drewnianych, wykonanych z ozdobnych kamieni czy różańce do samochodu

- audiobooki autorstwa m.in. Marka Kamińskiego, o. Adama Szustaka, Nicka Vujicica i Marka Dziewieckiego.

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij