Wyprawka na chrzest – niezbędny element chrztu

Wyprawka na chrzest – niezbędny element chrztu

Wyprawka na chrzest – niezbędny element chrztu

Wyprawka na chrzest to istotny element ważnego wydarzenia, jakim jest chrzest

Jest to chwila szczególna zwłaszcza dla rodziców, którzy wprowadzają dziecko do wspólnoty kościoła. Chrzest święty to także furtka do przyjmowania kolejnych sakramentów – na przykład komunii i bierzmowania. Według Ewangelii świętego Marka, Jezus powiedział: „Kto wierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie wierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 16). W Ewangelii świętego Jana również padają słowa Jezusa, podkreślające istotę chrztu: „Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wejść do Królestwa Bożego” (J 3, 5). Tak uroczyste wydarzenie wymaga odpowiedniej oprawy, a także zakupu wyprawki na chrzest.

Co powinno znaleźć się w wyprawce na chrzest?

Wyprawka na chrzest powinna zawierać kilka elementów, które przydadzą się w organizacji całego wydarzenia. Jednym z najważniejszych elementów wyprawki na chrzest jest ubranko dla dziecka. Ubranko nie musi być utrzymywane w białej tonacji, ale warto zadbać o to, żeby dziecko posiadało strój godny tak uroczystego wydarzenia, jakim jest chrzest. Ubranko stanowiące element wyprawki na chrzest dla chłopca najczęściej wyglądem przypomina komplet składający się z niebieskiej koszuli, delikatnej muchy i spodenek. W przypadku wyprawki na chrzest dla dziewczynek wybiera się najczęściej małe sukienki w delikatnych kolorach bieli, beżu lub pudrowego różu. W czasie udzielania sakramentu chrztu dziecko przykrywa się białą szatką liturgiczną. Podczas chłodniejszych miesięcy warto dodatkowo założyć dziecku czapeczkę, śpiworek i przykryć kocykiem, które uchronią je przed zimnem na dworze, a także we wnętrzu kościoła. Istotnym elementem podczas chrztu jest świeca, której światło symbolizuje życie. Obecnie dostępne świece produkowane są z wysokiej jakości wosków. Istnieje możliwość dodania ozdobnych aplikacji i tasiemek, a także podstawek, które uchronią przed poparzeniem gorącym woskiem. Chrzest święty to okazja do spotkania w gronie najbliższych, dlatego warto wybrać odpowiednie zaproszenia dla naszych gości. Zaproszenia w wyprawce na chrzest dla chłopca warto podkreślić niebieskimi akcentami, a przy zaproszeniach znajdujących się w wyprawce na chrzest dla dziewczynek najczęściej stosuje się różne odcienie różu. Po zakończonej uroczystości możemy podziękować przybyłym gościom za ich obecność w tak ważnym dniu jak chrzest dziecka. Sprawdzą się tutaj wyśmienite krówki z możliwością umieszczenia krótkich, ale treściwych podziękowań.

Jakie prezenty dobrać do wyprawki na chrzest?

Z okazji chrztu rodzice chrzestni decydują się na zakup okolicznościowych upominków, które będą pamiątką po pierwszym tak uroczystym dniu w życiu dziecka. Sprawdzą się tutaj prezenty z motywami Anioła Stróża, świętej Rodziny, a także wiele innych:

- obrazy na szkle z Aniołem Stróżem, a także drewniane ikony z wizerunkami świętych, zwłaszcza tych, którzy są patronami naszego dziecka

- różańce pakowane w eleganckie etui lub woreczek

- Pisma Święte, w tym Biblie dla dzieci

- srebrne obrazki oprawione w drewniane ramki, które można postawić w pokoju dziecka

- albumy na zdjęcia upamiętniające ważne chwile z życia dziecka.

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij