Pomysły na upominki z okazji imienin Dawida

Pomysły na upominki z okazji imienin Dawida

Kiedy obchodzimy imieniny Dawida?

Imieniny Dawida związane są z celebrowaniem hebrajskiego imienia Dawid, które oznacza „wujek” lub „ukochany”. Imię to jest szeroko rozpowszechnione na całym świecie i nosi je wiele sławnych postaci, w tym David Attenborough, David Beckham, David Bowie i David Lynch. Imieniny Dawida są okazją do świętowania 1 marca, 20 i 24 maja, 26 czerwca, 15 lipca, 17 września oraz 16, 29 i 30 grudnia. Dawid uważany jest za mężczyznę odważnego i aktywnego, który swoją ambicją, pracowitością i konsekwencją pragnie dokonać istotnych osiągnięć.

29 grudnia – imieniny Dawida i wspomnienie króla Izraela

Imieniny Dawida świętowane 29 grudnia związane są ze wspomnieniem liturgicznym Dawida, który zasłynął walką z filistyńskim wojownikiem, Goliatem. Według przekazów biblijnych Dawid zgładził Goliata za pomocy procy, zyskując dużą popularność wśród Izraelitów. Dawid został mianowany przez króla Saula dowódcą wojskowym, a po jego śmierci został nowym królem Izraela. Dawid był sprawiedliwym królem, który dbał o swoich obywateli. Był także protoplastą rodu Dawidytów i jest szczególnie czczony przez ludy żydowskie.

Obchody imienin Dawida w Zjednoczonym Królestwie

Imieniny Dawida w Wielkiej Brytanii są dniem wspominania świętego Dawida z Menevii (obecnie St. David’s). O życiu świętego wiadomo niewiele. Podczas swojego życia założył klasztory na terenie Walii i przez kościół anglikański jest uważany za patrona tego kraju. Imię świętego Dawida nosi miasto, w którym przyszedł na świat, czyli St. David’s, a także Katedra Świętego Dawida – miejsce kultu patrona Walii. Imieniny Dawida, czyli St. David’s Day (w języku walijskim Dydd Gŵyl Dewi) jest wyjątkowym świętem dla Walijczyków. Podczas imienin Dawida organizuje się huczne parady w Cardiff i innych miastach Walii, ubiera się tradycyjne ubrania i spożywa walijskie przysmaki – ciasta „bara birth” i „teisen bach” oraz gulasz z jagnięciny i porów. Imieniny Dawida obchodzone w Wielkiej Brytanii są związane także z postacią świętego Dawida Szkockiego, króla Szkocji, który ufundował liczne kościoły i sprowadził do Szkocji między innymi cystersów, joannitów i augustianów. 

Jaki prezent z okazji imienin Dawida wybrać?

W dniu imienin Dawida warto poddać się rozważaniom dotyczących ważnych postaci chrześcijaństwa – Dawida, króla Izraelitów czy świętego Dawida, patrona Walii. Imieniny Dawida stwarzają również sposobność do świętowania z posiadaczami tego imienia. Imieniny Dawida będą uczczone szczególnie jednym z upominków, dostępnych w naszym sklepie internetowym:

- drewniana ikona z wizerunkiem świętego Dawida będzie spersonalizowanym prezentem dla jubilata

- jeden z wyjątkowych filmów na DVD. Szczególnie polecamy film z serii „Ludzie Boga” – „Dawid, król Izraela”, a także najnowszy film Michała Kondrata, „Czyściec”

- inspirujący audiobook ojca Adama Szustaka – „Z procą na olbrzyma. Jak zmierzyć się z tym co Cię przerasta?”

- Pismo Święte, które dostępne jest w wielu wydaniach.

Zobacz również:

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij