Kiedy obchodzimy imieniny Sary i jaki prezent z tej okazji wybrać?

Kiedy obchodzimy imieniny Sary i jaki prezent z tej okazji wybrać?

Historia obchodów imienin Sary

Imieniny Sary najczęściej świętuje się 13 lipca, są także celebrowane 19 stycznia, 20 kwietnia, 20 sierpnia, 9 października oraz 27 grudnia. Sara to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „księżniczkę”. Występowało w formie Sarrah i w nieco zmienionej postaci przetrwało do dziś. Uważa się, że posiadaczki tego imienia to kobiety ambitne, niezależne i pewne siebie, więc sprawdzają się w roli liderów. Sary postrzegane są jako osoby nieśmiałe i powściągliwe, które starannie dobierają sobie przyjaciół. Imieniny Sary świętowane są zaledwie kilka razy w roku, ponieważ imię Sara nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Nadawane jest dziewczynkom głównie od początku XXI wieku i według danych statystycznych nosi je nieco ponad 20 tysięcy kobiet.

Postacie świata chrześcijańskiego, które warto wspominać w dniu imienin Sary

Podczas imienin Sary warto podejmować rozważania postaci, które obecne są w Piśmie Świętym, a także kobiet uważanych za postacie historyczne. Jedna z legend dotyczącej świętej Sary (zwanej także Czarną Sarą) mówi, że ujawniła się jako służąca Marii Jakubowej, a według innych przekazów, Czarna Sara działająca nad Rodanem ujawniła się Romom i pomogła przedrzeć się im na drugi brzeg rzeki wraz z innymi świętymi. Czarna Sara jest uznawana za legendarną patronkę Romów. 24 maja Romowie pielgrzymują z figurą Czarnej Sary w nadmorskie rejony Saintes-Maries-de-la-Mer. Imieniny Sary przypadające 27 grudnia to także rocznica śmierci Sáry Salkaházi, która przystąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służby Społecznej i w czasie II Wojny Światowej pomagała Żydom. O działaniach Sáry Salkaházi dowiedzieli się naziści, którzy wykonali na niej wyrok śmierci. Jej postawa została doceniona, czego dowodem jest przyznany tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, została również błogosławiona przez papieża Benedykta XVI w 2006 roku. Postać Sáry Salkaházi inspiruje do bezinteresownej pomocy, dlatego warto o niej pamiętać nie tylko podczas imienin Sary.

  • Imieniny Barbary
  • Imieniny Marii

Sara, żona Abrahama – postać rozważana najczęściej w kontekście imienin Sary

W dniu imienin Sary zachęcamy do rozważań spędzonych nad lekturą Biblii. Pojawia się w niej postać Sary, żony Abrahama, którą najczęściej kojarzymy z imieninami Sary. Sara, początkowo nazywana Saraj była żoną Abrahama, która w dojrzałym wieku została matką Izaaka. Po narodzinach kolejnego syna, Izmaela, Bóg nawiązał z Saraj przymierze i odtąd nazywana była Sarą. Według liturgii łacińskiej Sara stawiana jest za wzór wierności małżeńskiej. W Księdze Tobiasza pojawia się postać Sary, żony Tobiasza, której wcześniejsi mężowie byli zabijani podczas nocy poślubnej przez demona Asmodeusza. Sługa Azariasz, którym w rzeczywistości był Archaniołem Rafaelem, doradził Tobiaszowi, by pojął Sarę za żonę i wskazał, w jaki sposób pozbyć się demona. Tobiasz wysłuchawszy rad Azariasza, pozbył się demona, a Sara została jego żoną.

Wyjątkowe upominki z okazji imienin Sary

Warto zadbać o to, by imieniny Sary zostały we właściwy sposób celebrowane. W dniu imienin Sary szczególnie sprawdzą się inspirujące upominki, które sprawią przyjemność jubilatkom. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji prezentowych z okazji imienin Sary:

- pakiet inspirujących książek dla kobiet

- ikony z wizerunkiem świętej Sary, które zawierają krótki życiorys świętej

- różańce w formie bransoletek i pierścionków, które można nosić na co dzień

- srebrne obrazki, które można umieścić na komodzie lub szafie jako ozdoba wnętrza

- srebrne medaliki z wizerunkami świętych postaci oraz w formie krzyżyków.

Zobacz róznież:

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij