Propozycje upominków na imieniny Mateusza

Propozycje upominków na imieniny Mateusza

Propozycje upominków na imieniny Mateusza

Imieniny Mateusza to w Kościele Katolickim dzień wspomnień świętych - patronów, którzy nosili to imię. Święto wypada 22 stycznia, 21 września, 7 października, 13 listopada i 25 grudnia. Imię Mateusz wywodzi się z języka hebrajskiego i jest tłumaczone jako “dar od Boga”. Upominkiem na imieniny Mateusza, który proponujemy, może być biografia imiennika, jego podobizna lub drobny przedmiot nawiązujący do opiekuna solenizanta.

Portret jako prezent na imieniny Mateusza

Święty Mateusz Ewangelista to jeden z bardziej znanych patronów imienia. Apostoł, uczeń i towarzysz Jezusa Chrystusa to święty, o którego opiekę prosi każdy imiennik. Dla przypomnienia jego zasług polecamy sprawić upominek na imieniny Mateusza w postaci ikony ręcznej roboty, wykonanej na desce olchowej. Portret opiekuna jest dostępny w kilku rozmiarach do wyboru. Ciekawą opcją jest możliwość umieszczenia na dziele sztuki dedykacji dla solenizanta, co doda niespodziance na imieniny Mateusza jeszcze większego znaczenia sentymentalnego.

Co na imieniny Mateusza dla dziecka?

Upominkiem na imieniny Mateusza dla dziecka może być zbiór biblijnych opowieści. Zachęcamy do wyboru wersji ilustrowanych, dostosowanych do wieku solenizanta. Polecamy “Historie biblijne dla starszych dzieci”, które są dziełem matki i córki. Publikacja, która będzie idealnym prezentem na imieniny Mateusza, przykuwa uwagę dzieci za sprawą cennych lekcji płynących wprost z interesujących opowiadań. Każdy maluch ucieszy się z niespodzianki, która zapewni mu zajęcie na długie wieczory.

Modlitwa w intencji solenizanta, czyli drobny gest na imieniny Mateusza

Modlitwa w intencji solenizanta to jeden z najlepszych niematerialnych darów z okazji święta. Możesz także przekuć ją w fizyczny upominek na imieniny Mateusza, który przyjmie postać pocztówki z wizerunkiem patrona i słowami pacierza skierowanymi w jego stronę. Prośba o wsparcie w łączeniu się z Bogiem będzie mogła na stałe zagościć w codziennej modlitwie.

Szczęście solenizanta jest nieocenione

Prezent na imieniny Mateusza, który sprawi solenizantowi mnóstwo radości to najlepsza decyzja. Dlatego warto wybrać coś, co będzie dla niego przydatne, użyteczne. Jednocześnie, dobrze jest mieć na uwadze religijne znaczenie święta. Upominek na imieniny Mateusza, który przywodzi na myśl dary pochodzące od Boga i Jego opiekę nad ludźmi to doskonały wybór. Możesz zdecydować się na różne dewocjonalia - książki, filmy, przedmioty o charakterze sakralnym. W zależności od tego, czego potrzebuje bliska Ci osoba, dobierz najodpowiedniejszy prezent imieninowy dla Mateusza.

Pamięć o imieninach Mateusza to również prezent

Już sama pamięć o imieninach Mateusza to prezent dla solenizanta. Szczere życzenia i drobna niespodzianka wywołają uśmiech na jego twarzy. Upominkiem na imieniny Mateusza może stać się niemalże cokolwiek. Warto jednak zadbać o to, by prezent przypominał o chrześcijańskim pochodzeniu zwyczaju. Wspomnienia świętych - patronów, które nazywamy imieninami to dzień ważny dla noszących dane imię, ale też znacząca uroczystość kościelna.

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij