Prezent na Komunię od chrzestnych

Prezent na Komunię od chrzestnych

Prezent na Komunię od chrzestnych jest wyrazem ich miłości, pamiątką na całe życie. Dlatego warto zadbać o to, by był wyjątkowy, niepowtarzalny. Do tradycyjnych prezentów na Komunię od chrzestnych należą medaliki, różańce, Pismo Święte, ale też przedmioty takie jak zegarek, rower, czy hulajnoga. Zdecydowanie warto jednak do upominku komunijnego dodać coś, co będzie łączyło się z wiarą katolicką, dobrym pomysłem jest także umieszczenie na przedmiocie dedykacji.

- Prezent na pierwszą komunię

- Dewocjonalia

Prezent na Komunię dla dziewczynki od chrzestnego

Prezent na Komunię dla dziewczynki od chrzestnego, czyli osoby, która deklaruje pomoc w wychowaniu dziecka w wierze chrześcijańskiej, powinien odpowiadać potrzebom obdarowywanej. Możesz zdecydować się na coś praktycznego lub symbolicznego. Najczęstszym kolorem pojawiającym się na prezencie na Komunię od chrzestnych dla dziewczynki jest biel. Tutaj warto wymienić modlitewnik Jezu Ufam Tobie w twardej oprawie właśnie w tym odcieniu.

Prezent na Komunię od chrzestnego - co wybrać?

Wśród propozycji prezentu na Komunię od chrzestnego znajdziesz dewocjonalia, takie jak różaniec. Zachęcamy do wyboru różańca świętej Rity ze szkła z relikwią. Dziecko będzie mogło w każdej chwili oddać się modlitwie, jednocześnie przypominając sobie o Twojej obecności w dniu przyjęcia sakramentu. Prezent na Komunię od chrzestnych w tym stylu będzie towarzyszył obdarowanemu przez całe życie, co tylko wzmocni jego wartość.

- Różańce

- Ikony

- Książki religijne dla dziec

Prezent na Komunię od chrzestnej - pamiątka na całe życie

Z kolei jako prezent na Komunię od chrzestnej polecamy medaliki o różnych formach. Dostępne są kształty prostokąta, koniczyny, okrągłe i inne. Medalik warto także poświęcić. Dziecko będzie mogło nosić go nieustannie, zawsze pamiętając o obecności Boga w jego życiu oraz wsparciu, jakiego udziela mu matka chrzestna. Tego typu prezent na Komunię od chrzestnych to zawsze dobry pomysł.

Jaki prezent na Komunię od chrzestnego?

Prezent na Komunię od chrzestnego warto dostosować do potrzeb dziecka. Tutaj warto wymienić Biblię z obrazkami, ikonę z patronem malucha, czy nawet film religijny, który dostarczy jednocześnie wartości i rozrywki. Prezent na Komunię od chrzestnych powinien być unikalny, dobrze, jeśli będzie kojarzył się z osobą, która go wręczyła.

Prezent na Komunię od chrzestnej dla chłopca

Prezent na Komunię od chrzestnych dla chłopca, a konkretnie modlitewniki często mają kolor czarny. Takie też znajdziesz w naszej ofercie. Poza tym możesz zdecydować się na coś, co zachęci dziecko do aktywnego trybu życia. Przykładem takiego prezentu na Komunię od chrzestnej dla chłopca jest rower, hulajnoga lub deskorolka. Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa i dołączeniu do upominku odpowiednich ochraniaczy.

Jakie prezenty na Komunię od chrzestnych?

Prezenty na Komunię od chrzestnych powinny przypominać dziecku o ich obecności w tym ważnym dniu. Warto umieścić na nich stosowną dedykację. Prezent na Komunię od chrzestnych powinien mieć także znaczenie religijne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć w jednym upominku dewocjonalia i przedmioty użytku codziennego.

Sprawdź także:

0 Komentarz