Jaką świecę komunijną wybrać?

Jaką świecę komunijną wybrać?

Co symbolizuje świeca komunijna?

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważną uroczystością w duchowym życiu dziecka. Dzięki temu umacnia się wiarę i więź z Bogiem, które są podstawą życia wiecznego. To wydarzenie wymaga zastosowania kilku atrybutów, w tym świecy komunijnej. Ma ona bogatą symbolikę – mowa tutaj głównie o świetle życia, a dokładniej nowego życia w wierze. Uważa się, że światło świecy komunijnej oznacza także pojednanie z Bogiem. Najczęściej świece komunijne powstają z parafiny, ale coraz częściej konsumenci stawiają na produkty naturalne, na przykład świece z wosku pszczelego.

Praktyczna świeca komunijna z okapnikiem

Rodzice najczęściej wybierają świece komunijne z okapnikiem. Jest to mały element zakładany na świecę, który ma za zadanie zbierać ociekający, stopiony wosk. Okapnik chroni zatem ręce dziecka przed oparzeniem gorącym woskiem. Świeca komunijna z okapnikiem jest bogato zdobiona, a przy tym funkcjonalna.

- Pamiątki pierwszej komunii

- Skarbczyk

Świece komunijne na stół pozwolą stworzyć spójną dekorację podczas przyjęcia organizowanego w domu

Przyjęcia organizowane w domu wymagają wyjątkowej oprawy, także w zakresie dekorowania stołu. Warto zatem wykorzystać świece komunijne na stół – najlepiej sprawdzą się tzw. świece pieńkowe w białym kolorze, które można postawić na drewnianych podstawkach i przystroić mirtem lub bukszpanem.

Jak dekorowane są świece komunijne dla chłopców?

Świece komunijne dla chłopców zasadniczo nie różnią się od tych przeznaczonych dla dziewczynek. Zwraca się jednak uwagę na ich dekorowanie, które może rozróżniać, czy świeca komunijna ma być dla chłopca, czy też nie. Najczęściej stosuje się delikatnie elementy dekoracyjne w kolorach błękitu bądź granatu. Taką dekorację można wykonać samodzielnie, przewiązując na świecy kolorową wstążkę, którą mocuje się klejem na gorąco bądź szpilką.

- Pamiątki Chrztu

- Ikony

Delikatne różowane aplikacje na świecach komunijnych dla dziewczynek

W przypadku świec komunijnych dla dziewczynek stosuje się tę samą zasadę, o której wspomnieliśmy powyżej, z tą różnicą, że zamiast niebieskiej wstążki wykorzystuje się wstążkę różową. Należy jednak pamiętać o odpowiednim wyważeniu barw. Najlepiej sprawdzą się wstążki w kolorze bladego różu, który nie będzie się zbytnio rzucał w oczy, wpisując się w ramy uroczystego wydarzenia.

Świece komunijne z imieniem są doskonałą pamiątką wyjątkowego dnia w życiu dziecka

Rodzice szukający świecy komunijnej dla dziecka, mają do wyboru przeróżne warianty produktów. Dobrym pomysłem może okazać się zakup świecy komunijnej z imieniem dziecka, ale świetnie sprawdzą się również świece komunijne z imieniem i datą wydarzenia, co niewątpliwie będzie oryginalną pamiątką z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

- Księgarnia katolicka

- Książki religijne

Sprawdź świece komunijne w sklepie internetowym Dystrybucji Katolickiej

Osobom poszukującym dobrej jakości świec komunijnych polecamy zapoznać się z asortymentem naszego sklepu internetowego. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele świec ze złotymi dekoracjami. Mają one aplikacji w formie gwiazdek oraz hostii, czyli głównego symbolu związanego z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

0 Komentarz