Czym jest nowenna pompejańska?

Czym jest nowenna pompejańska?

Historia nowenny pompejańskiej

Nowenna pompejańska zwana jest zwyczajowo także „nowenną nie do odparcia”, której adresatką jest Matka Boska z Pompejów. Została ona opracowana w 1884 roku przez Bartola Longo pod wpływem Fortunatiny Agrelli, która w czasie choroby doświadczyła objawienia Matki Bożej, która nakazała chorej odmawiać różaniec przez 54 dni. Agrelli doznała uzdrowienia, które zostało uznane przez papieża Leona XIII, za cud za wstawiennictwem nowenny pompejańskiej. Ten rodzaj modlitwy stał się niezwykle popularny we Włoszech, a dzięki papieżowi Janowi Pawłowi II stała się chętnie praktykowana również w Polsce. 

- Różańce

- Pismo święte

- Pamiątka na Chrzest

Z jakich części składa się nowenna pompejańska?

Nowenna pompejańska składa się z dwóch części – najpierw odmawia się trzy nowenny pompejańskie błagalne, a drugą część stanowią trzy nowenny pompejańskie dziękczynne.

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku?

Nowennę pompejańską jest rozbudowaną formą różańca, którą odmawia się łącznie przez 54 dni. Jej odmawianie opiera się o wspomniane dwie części – błagalną oraz dziękczynną, gdzie dodaje się intencje modlitwy. Należy zwrócić uwagę, że w nowennie pompejańskiej odmawia się trzy tajemnice różańcowe – radosną, bolesną i chwalebną, można również także tajemnice światła. Zarówno część błagalna, jak i dziękczynna trwa 27 dni, co łącznie daje 54 dni modlitwy.

Świadectwa i cuda nowenny pompejańskiej

Osoby wprowadzające do swojego rytuały modlitwy nowennę pompejańską, wskazują na jej pozytywne oddziaływanie. Dostępne są liczne świadectwa nowenny pompejańskiej, gdzie osoby wskazują, że modlitwa pomogła diametralnie zmienić ich życie na lepsze, na przykład po wyjściu z ciężkiej choroby. W tym kontekście warto dodać, że udokumentowano cuda nowennie pompejańskiej – wiele osób wskazuje głównie na cofnięcie się objawów chorób.

- Pamiątki pierwszej komunii

- Książki religijne

Religijne aplikacje z nowenną pompejańską 

Wielu chrześcijan stawia nie tylko na publikacje książkowe, ale także na nowoczesne aplikacje, pomagające w odmawianiu modlitw, zawierające jednocześnie fragmenty Pisma Świętego przydatne podczas rozważań. Użytkownicy z łatwością mogą zainstalować na swoich urządzeniach mobilnych aplikacje z nowenną pompejańską, którą można odmawiać w dowolnym momencie.

Nowenna pompejańska z Janem Pawłem II

Papież Jan Paweł II rozpowszechnił w Polsce odmawianie nowenny pompejańskiej m.in. za sprawą listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae, który traktował o istocie modlitwy różańcowej, ale także o postaci Matki Boskiej Pompejańskiej, która jest adresatką wspomnianej nowenny. Papież-Polak ustanowił Rok Różańca, gdzie nowenna pompejańska i związana z nią postać Matki Boskiej określona została jako „szczególny charyzmat różańca”.

Modlitewniki z nowenną pompejańską w ofercie sklepu internetowego Dystrybucji Katolickiej

Rozważania nad nowenną pompejańską warto prowadzić, wykorzystując publikacje teologów czy modlitewniki. W asortymencie Dystrybucji Katolickiej obecne są książki o tematyce nowenny pompejańskiej autorstwa między innymi ks. Józefa Orchowskiego, które z pewnością sprawdzą się podczas odmawiania modlitwy.

Sprawdź również:

- Co należy przygotować na chrzest?

- Różańce bursztynowe

- Dziesiątki różańca

0 Komentarz