Kiedy chrzci się dzieci?

Kiedy chrzci się dzieci?

Kiedy chrzci się dzieci?

Będąc rodzicem, warto wiedzieć, kiedy chrzci się dzieci. Moment przyjęcia nowego członka do wspólnoty chrześcijańskiej jest niezwykle ważną i wyniosłą chwilą. Przyjęło się, że dziecko chrzci się w pierwszym roku jego życia, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań. Bardzo często rodzice decydują się na udzielenie maluchowi sakramentu po szóstym tygodniu życia, kiedy istnieje jeszcze szansa, że prześpi on całą ceremonię, będąc na rękach. Dzięki temu msza przebiegnie w spokojnej również dla dziecka atmosferze.

- Pamiątka na Chrzest

- Prezent na pierwszą komunię

- Ikony

Podpowiadamy, kiedy powinno się chrzcić dziecko?

Zasadniczo, dziecko można ochrzcić w dowolnym momencie. Najczęściej jednak sakramentu udziela się maluchom w pierwszych miesiącach życia. Wówczas mały chrześcijanin będzie spokojnie leżał, a może nawet spał na rękach rodzica, dzięki czemu ceremonia będzie spokojniejsza. To kiedy chrzci się dzieci, zależy od woli rodziców. Najczęstszym dniem udzielania sakramentu jest niedziela, czasem sobota. Zdarza się, że podczas jednej ceremonii chrzest przyjmuje kilkoro maluchów.

- Czym jest Chrzest Święty?

- Najlepsza pora roku na Chrzest Święty

- Co wnosi w życie człowieka Chrzest Święty?

W jakie dni chrzci się dzieci?

Z kwestią tego, kiedy chrzci się dzieci, związane są także dni tygodnia. Zwykle sakramentu udziela się w niedzielę, chociaż czasem możliwe jest to także w sobotę. Z racji dostępności terminów, na ogół to rodzice decydują, kiedy ochrzczone zostanie ich dziecko. Ten aspekt trzeba jednak ustalić na parafii. Warto pamiętać także, po co decydujemy się na udzielenie sakramentu chrztu dziecku. Dzieje się tak, kiedy chcemy wychować je w wierze katolickiej i zgodnie z jej wartościami.

- Wyprawka do chrztu

- Pamiątki z grawerem na Chrzest

Kiedy można chrzcić dzieci?

Polskie prawo kościelne zezwala na chrzczenie dzieci w czasie całego roku. Oznacza to, że również w okresie Adwentu, czy Wielkiego Postu maluch zostanie przyjęty do grona wyznawców chrześcijaństwa. To kiedy chrzci się dzieci, jest w głównej mierze decyzją rodziców, którzy dobierają dogodny termin, ustalając go z księdzem. Do dyspozycji mają cały rok, właściwie każdą niedzielę, która jest najczęstszym dniem udzielania sakramentu małym katolikom.

Chrzest to początek życia w jedności z Bogiem

Chrzest jest pierwszym sakramentem udzielanym człowiekowi. Jest początkiem jego życia w jedności z Bogiem. To kiedy chrzci się dzieci, jest decyzją rodziców, na ogół udziela się sakramentu kilkumiesięcznym maluchom. Warto wiedzieć, że jest to coś, co nie może zostać katolikowi odebrane. Przyjmujemy jeden niezmywalny chrzest, który oczyszcza nas z grzechu pierwotnego. Chrzest dzieci jest praktykowany w katolicyzmie od wieków. Do obowiązków rodziców należy wychowanie malucha w zgodzie z wiarą, jej zasadami i wartościami, a także nauczenie miłości do Boga i bliźniego. Kiedy chrzci się dziecko, wyraża się wolę nauczenia go życia według tego, czego nauczał Jezus Chrystus. Rodzice biorą na siebie obowiązek dopilnowania, by tak właśnie się stało, a maluch wyrósł na chrześcijanina o wielkim sercu. To bez wątpienia piękny początek życia każdego człowieka, jak również gest, który w jego kierunku czynią obdarzający go miłością opiekunowie.

Zobacz także:

- Co należy przygotować na chrzest?

- Biblie dla małych dzieci na Chrzest

- Jak przygotować chrzest krok po kroku?

0 Komentarz