O czym pamiętać przed komunią?

O czym pamiętać przed komunią?

Garść wskazówek, o czym pamiętać przed komunią

Uroczystość pierwszej komunii świętej zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców jest niezwykle ważnym momentem w ich życiu, pełnym wzruszeń i dumy z rozwoju duchowego pociechy. Takie wydarzenie wymaga co najmniej kilkumiesięcznego przygotowywania w kwestii wyprawki komunijnej, jak i organizowanego potem przyjęcia dla rodziny. Warto wiedzieć, o czym pamiętać przed komunią, aby kompleksowo przygotować się na to wydarzenie. Poniżej zawarliśmy najważniejsze wskazówki dla rodziców, o czym pamiętać przed komunią, dlatego zachęcamy do lektury!

- Pamiątki pierwszej komunii

- Dewocjonalia

Wyprawka dla dziecka to jedna z najważniejszych kwestii, o czym należy pamiętać przed komunią

Na liście tego, o czym pamiętać przed komunią pierwsze miejsce zajmuje wyprawka dla dziecka. Mowa tutaj o odświętnym stroju dla dziecka, na przykład albie. Niezwykle ważny jest również zakup świecy komunijnej, jeśli nie posiadamy świecy z chrztu, lub gdy jest ona uszkodzona, ale także różańca komunijnego. Zarówno pierwszy, jak i drugi z wymienionych produktów rodzice mogą nabyć w naszym sklepie internetowym.

Spowiedź dziecka oraz rodziców to kolejne miejsce na liście tego, o czym pamiętać przed komunią

Przed uroczystością komunii należy pamiętać także o przystąpieniu do spowiedzi świętej – dzieci przystępują do niej po raz pierwszy zazwyczaj w kwietniu, dlatego są one przygotowane do przyjęcia sakramentu. O przystąpieniu do spowiedzi przed komunią powinni pamiętać również rodzice, którzy wraz z dziećmi aktywnie uczestniczą w tym wydarzeniu.

- Pismo święte

- Skarbczyk

Podziękowania dla katechetów – istotna kwestia pierwszej komunii świętej, o której warto pamiętać

Lista, o czym pamiętać przed komunią powinna uwzględniać także przygotowania podziękowań dla katechetów i kapłanów, którzy udzielają pierwszej komunii świętej. Dobrze jest przygotować upominki z wyprzedzeniem, dzięki będziemy mieli pewność, że będą one przystosowane do typu uroczystości, a w razie potrzeby będziemy mogli dokonać zmian pod względem ich przystrojenia czy uzupełnienia o inne elementy.

- Pamiątki Chrztu

- Różańce

- Księgarnia katolicka

O czym pamiętać przed komunią i przyjęciem organizowanym w domu?

Po uroczystości pierwszej komunii w kościele organizuje się przyjęcie w domu lub lokalu – jest to kolejna ważna kwestia tego, o czym pamiętać przed komunią. W przypadku organizowania przyjęcia w domu należy uwzględnić liczbę gości oraz zaplanowanie odpowiedniego menu, wysłanie zaproszeń oraz przystrojenie mieszkania.

Produkty sklepu Dystrybucji Katolickiej pomogą w sporządzeniu listy, o czym należy pamiętać przed komunią oraz będą pomocne w duchowym przygotowaniu się na to wydarzenie

Przygotowując listę, o czym należy pamiętać przed komunią, dobrze jest wybrać dobry planner, który pozwoli na zapisanie tak zwanej „checklisty”, którą będziemy odhaczać po zrealizowaniu poszczególnych punktów. Świetnie sprawdzą się plannery dostępne w sklepie internetowym Dystrybucji Katolickiej. Zawierają one układ tygodniowy i miesięczny wraz z dużą ilością miejsca do zrobienia notatek, gdzie możemy zapisać to, o czym pamiętać przed komunią. Warto jest zwrócić uwagę także na liczne publikacje wydawnictw katolickich pozwalających duchowo przygotować się na tak ważne wydarzenie w życiu naszego dziecka.

Sprawdź również:

- Wyprawka do chrztu

- Najlepsza pora roku na Chrzest Święty

- Co wnosi w życie człowieka Chrzest Święty?

0 Komentarz