Pamiątki na Chrzest - ranking

Pamiątki na Chrzest - ranking

Pomysł na Pamiątkę Chrztu Świętego

Chrzest to bardzo uroczysty i podniosły moment, który przede wszystkim ma olbrzymie znacznie dla osób wierzących. Wiąże się on ponadto z uroczystością i szczególnym celebrowaniem tego dnia. Na taką uroczystość zaprasza się bardzo często najbliższą rodzinę, ale przede wszystkim rodziców chrzestnych, którzy mają wspierać swojego podopiecznego w życiu zgodnym z wiarą. Przyjął się zwyczaj, iż w tym szczególnym dniu przekazuje się pamiątki, prezenty z okazji chrztu, które w przyszłości mają przypominać o tej wyjątkowej chwili. Każdy, kto jest ojcem lub matką chrzestną, lub był zaproszony na chrzest, z pewnością stanął przed dylematem, co wybrać, jako najlepszy pomysł na prezent na chrzest. W obecnych czasach najczęściej odpowiedzi poszukujemy w Internecie, stąd, by nieco ułatwić poszukiwania, podpowiadamy, jaką pamiątkę Chrztu można kupić? Chcąc pomóc Państwu w realizacji tego zadania, przygotowaliśmy poniżej listę najczęściej wybieranych pomysłów na prezent z okazji chrztu. Oczywiście możliwości jest o wiele więcej, także serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pełnej oferty znajdującej się w kategorii pamiątki chrztu.

Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji:

1. Obrazki Srebrne
Obrazki zyskują coraz większą popularność, jako prezenty okazjonalne. Ich niebanalny wygląd, sakralny charakter oraz pokrycie grubą warstwą srebra, sprawiają, że wyglądają bardzo uroczyście, oryginalnie i elegancko. Ponadto wykonane są z bardzo trwałych materiałów, co gwarantuje, że przez wiele lat zachowają doskonały wygląd.

2. Ikony religijne
Ikony to swego rodzaju obrazy pisane modlitwą, dlatego idealnie nadają się, jako prezent na Chrzest.
Wyróżnia je ponadczasowy wygląd, ponieważ od średniowiecza, aż do dziś powstają na kawałku drewna bądź desce. Przeznaczeniem ich jest jak największa pomoc człowiekowi w dialogu z Bogiem oraz poprowadzenie do zbawienia. Ikony to bardzo ciekawy i wyjątkowy pomysł na prezent.

3. Anioły
Kolejną interesującą propozycją prezentu są właśnie figurki aniołów, które idealnie nadają się na takową okazję. Jak wiadomo, anioł to symbol stróża, który chroni nas przed złem świata, co sprawia, że tym bardziej symbolika takiego prezentu ma znacznie.

4. Biblia dla dzieci
Pismo Święte to prezent na Chrzest, który bardzo często zostaje wybierany, ponieważ stanowi podstawę wiary, jest fundamentem wyznawanych prawd. Ponadto taki prezent ma także walor edukacyjny i może służyć, jako pomoc dydaktyczna dla rodziców, którzy chcą edukować swoje dziecko. Dla najmłodszych posiadamy w swojej ofercie Biblie ilustrowane, czy przykładowo Biblie komiks, które mogą stać się także wspaniałą przygodą dla dzieci, dzięki odpowiednio przygotowanej formie.

5. Album na Chrzest

Obecnie dostępne albumy są bardzo pięknie wykonane, a ponieważ są także dedykowane, jako pamiątka na chrzest, stanowią wyjątkowo ciekawy pomysł na upominek. Z jednej strony można wybrać zdobione albumy na zdjęcia, z drugiej wyjątkowe albumy pamiątkowe. Takie albumy będą nie tylko, przypominał ten szczególny dzień, ale także pierwszy okres życia. Dostępne są również książkowe albumy, pięknie ilustrowane, z przygotowanymi ponadto miejscami na wpisanie ważnych dat i wydarzeń, przez co pozwolą stworzyć wyjątkowy pamiętnik.

Mamy nadzieję, że nasz krótki ranking okaże się dla Państwa pomocny i nieco ułatwi zadanie wyboru pamiątki. Życzymy wielu podniosłych i radosnych chwil w związku z celebrowaniem sakramentu Chrztu Świętego.
0 Komentarz