Pomysły na prezenty komunijne

Pomysły na prezenty komunijne

Ranking prezentów komunijnych 

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego Katolika. Sakrament ten przyjmują najczęściej dzieci w wieku wczesnoszkolnym, dla których jest to szczególne przeżycie, gdyż wiąże się z uczestnictwem w niezwykłej ceremonii kościelnej, do której przygotowywały się wiele miesięcy. W tym wyjątkowym dniu zarówno dzieci, jak i rodzice, oraz najbliżsi, skupiają się przede wszystkim na tym, by w pełni przeżywać i celebrować niecodzienny charakter tego wydarzenia. Zwłaszcza, iż wprowadza ono także pewne zmiany w życiu młodego człowieka. Przyjęło się również, iż tego dnia wręcza się dzieciom przyjmującym Sakrament pamiątki pierwszej Komunii. Najczęściej jest to jednak nie lada wyzwanie dla rodziny i gości tego wydarzenia, gdyż wybór najbardziej odpowiedniego upominku nie jest wcale prostym zadaniem. Zwłaszcza, iż powinien on symbolizować podniosłość tego szczególnego dnia, a jednocześnie dobrze, by był on także nieco osobistą pamiątką, do której młody człowiek będzie mógł wracać po latach. Chcąc pomóc w tym zakresie, postanowiliśmy przygotować listę upominków, które są najczęściej wybierane i spełniają powyższe wymagania. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi będą przydatne, tak że serdecznie zapraszamy do lektury:)

1. Pismo Święte i Biblia dla młodych


Pismo Święte na komunię to religijny top wszechczasów, jeśli chodzi o prezenty. Jest to chyba najbardziej uniwersalny podarunek, a przy tym najważniejszy spośród tych, które może otrzymać każdy katolik. Dzięki niemu każdego dnia możemy poznawać Słowo Boga i zastanawiać się nad jego znaczeniem. A także nad tym, co powinniśmy robić i jak żyć, by być bliżej Niego. W naszym sklepie posiadamy przepiękne, pierwszokomunijne wydania Pisma Świętego, a także Biblii dla młodych. Musisz tylko podjąć decyzję co do tego, czy wybierzesz egzemplarz z ilustracjami, czy też bez nich. Niektóre wydania są przygotowywane specjalnie z myślą o najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze słowem Bożym - w nich znajdziesz (pisane przystępnym językiem) opowieści biblijne. 
biblia z papugą - znakomity prezent na pierwszą komunię

2. Różaniec


Jeśli ktoś zdecydowałby się na przygotowanie ankiety związanej z tym, co każdy wierzący powinien mieć przy sobie, to różaniec byłby na pierwszej pozycji. Modlitwa różańcowa, podczas której wespół z Matką Bożą modlimy się do Pana, jest piękną formą rozważań na temat życia i śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Różaniec to także oręż w walce z własnymi słabościami, stąd posiadanie go przy sobie może być niezwykle pomocne w najtrudniejszych momentach życia. Różaniec może posłużyć nie tylko modlitwie różańcowej, ale również przy odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego.  ;
różaniec na pierwszą komunię

3. Gry religijne

Gry bez prądu a także religijne gry komputerowe cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Trudno się dziwić tej sytuacji. W końcu czas przeznaczony na rozrywkę jest niezwykle ważny w dorastaniu każdego człowieka. Gry religijne to znakomity sposób na to, by łączyć przyjemne z pożytecznym - z jednej strony zabawę, a z drugiej zbliżanie się do Boga również w tych momentach, które są przeznaczone odpoczynkowi. W ofercie naszego sklepu znajdziesz religijne gry planszowe, karciane, i - rzecz jasna - komputerowe. Możesz wybierać spośród dziesiątek tytułów, z których każdy gwarantuje wiele godzin zabawy.  
gra dominikańska pan da - komunijny upominek

4. Książki i filmy dla dzieci


Dobra książka lub film to coś, co doceni każdy, niezależnie od wieku. Książki i filmy o tematyce religijnej, poruszające bardzo ważne aspekty samej wiary, ale również życia w ogóle, to kolejny z podarunków na Pierwszą Komunię, po który warto sięgnąć. U nas znajdziesz bestsellery katolickiej literatury i kinematografii. Dysponujemy m. in. takimi tytułami, jak Księga Ksiąg, czy Największy z cudów.  
Księga Ksiąg - prezent na komunię

5. Pamiątkowe albumy komunijne i albumy na zdjęcia komunijne


Pamiątki Pierwszej Komunii powinny pozwolić na sięgnięcie pamięcią do tego dnia nawet po wielu latach. Do tego celu doskonale sprawdzą się zarówno albumy komunijne, jak i albumy na zdjęcia komunijne. Te pierwsze to pamiątkowe książeczki, często z dedykacją, które stanowią znakomity dodatek do prezentu. Drugie warto mieć w pogotowiu, kiedy już komunijne zdjęcia zostaną wywołane. W końcu nikt nie powie, że przyjemniej otworzyć folder w komputerze, niż piękny album ze zdjęciami z okładką nawiązującą do Pierwszej Komunii Świętej.
pamiątkowy album komunijny

0 Komentarz