Ranking książek, które warto przeczytać

Ranking książek, które warto przeczytać
Przedstawiamy Wam dziś kolejny z rankingów, tym razem tematem będą książki. Ponieważ znajdujemy się obecnie w środku sezonu wakacyjnego, to wydaje się idealnym momentem, by zaproponować ciekawe pozycje książkowe na wolne chwile podczas wakacyjnego urlopu i nie tylko. Nasz ranking obejmie z jednej strony książki religijne, w tym dzienniki duchowe Alicji Lenczewskiej z drugiej opowieści o ludzkim życiu oraz bardzo inspirujące pozycje autorstwa Adama Szustaka, który w sposób praktyczny pokazuje, jak radzić sobie z codziennymi troskami. Znajdziecie w naszym dzisiejszym rankingu zarówno coś dla relaksu, dla wzmocnienia wiary, jak również pouczające, życiowe opowieści, które mogą odmienić Wasze życie. Serdecznie zapraszamy do rankingu książek, które warto przeczytać.

1. Wielka Ryba

To pierwsza nasza propozycja i nowość zarazem. Książka autorstwa Adama Szustaka porusza kluczowy element ludzkiego życia, czyli kim jesteśmy i jak odnaleźć siebie, swoją drogą podczas pobytu na Ziemi. Autor wspomina o poszukiwaniu duszy, o tym, że każdy człowiek został stworzony i „zaprojektowany” genialnie, jednak nie zawsze jest to dla nas oczywiste. Wspomina o tym, by móc dostrzec pełny obraz siebie i dzięki temu żyć pełniej, najpierw musimy samych siebie doskonale poznać. Książka ta niesie bardzo silny i praktyczny przekaz, porusza tematy życia codziennego i wskazuje, jak odnaleźć w sobie radość, spokój i wdzięczność, jak radzić sobie z porównywaniem się do innych, z poczuciem pustki, przeciętności, czy życiowej nudy. Czasem, choć wszystko wiemy, to dopiero, gdy ktoś powie to głośno, zaczynamy rozumieć – tak, jest z tą książką - pomaga i zachęca do poznania oraz zrozumienia samego siebie, rozwiązując jednocześnie bardzo dużo codziennych rozterek i życiowych wątpliwości.

2. Miłość bez granic

Wielu czytelników uważa ten tytuł za najlepszą książkę, którą napisał współautor – Nick Vujicic. To prawdziwa opowieść, która przedstawia absolutnie niezwykłą historię niepełnosprawnego mężczyzny, pozbawiony kończyn. Nick zadaje Bogu pytanie, dlaczego dopuścił do tego? Dlaczego pozwolił, by urodził się bez rąk i nóg. Opowieść zaczyna się także od złamanych serc dwojga ludzi i braku wiary, w to, że będąc osobą niepełnosprawną, można ułożyć sobie szczęśliwe życie z drugim człowiekiem. Książka ta pokazuje niewiarygodną historię, jest przepełniona bardzo silnymi emocjami i może być inspiracją dla wszystkich osób, jak radzić sobie w trudnościach życiowych, oraz w relacjach z drugą osobą. Często spotyka się również stwierdzenie, że jest to niezwykły poradnik dla związku. Książka ta z pewnością wzruszy, ale też da wiarę, siłę i nadzieję – zresztą sprawdźcie sami:)

3. Szusta Rano

Książka, która napisał o. Adam Szustak powstała na podstawie jego vloga, który również nosi nazwę „Szusta rano”. Co ważne, ten tytuł stanowi zapis najważniejszych myśli o. Adama Szustaka, ze wspomnianego wyżej vloga. Książka opiera się na tekstach, które powinniśmy czytać każdego dnia. Teksty te mają za zadanie motywować czytelnika do codziennych działań i realizacji mądrych - dobrych celów w życiu.

4. Pakiet książek Alicji Lenczewskiej

Propozycją na miejscu 4 nie jest jedna książka, a cały pakiet książek wybitnej autorki – Alicji Lenczewskiej, która na przestrzeni ostatnich lat stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych mistyczek w Polsce. Książki napisane przez autorkę mają jeden najważniejszy cel, a mianowicie przekazanie jak najszerszemu gronu wszystkiego, co przekazał Jej sam Jezus. Oczywiście istnieje możliwość zakupu każdej książki z osobna:

• Słowo Pouczenia  
• Świadectwo Dziennik Duchowny  
• Alicja Lenczewska Biografia 
Droga Krzyżowa
• Różaniec

5. Zamknij Oczy

Książka idealna dla ludzi, którzy chcą wyciągnąć z lektury jak najwięcej wskazówek poprawiających jakość życia. Przez wielu ten tytuł uznawany jest jako zaskakujący, nietypowy, jednak bardzo wartościowy. Sam autor kieruje tą książkę do ludzi, którzy chcą poznać drogowskazy pokazujące drogę do odnalezienia samego siebie. Przedstawia, jak radzić sobie ze światem, w którym ciągle ocieramy się o atakujące nas różnego rodzaju zagrożenia oraz bodźce niepozwalające się nam wyciszyć i posłuchać samego siebie.

6. Bóg nie umarł: Światło w ciemności

To kolejna książka z serii „Bóg nie umarł” i podobnie jak pozostałe, dotyczy wątpliwości związanych z wiarą. Tym razem na pierwszym planie znajduje się Wielebny Dave, który zostaje uczestnikiem swoistej walki z przeciwnikami kościoła. Poza trudnościami wynikającymi z chęci utrzymania Świątyni, główny bohater będzie musiał jeszcze zmierzyć się z innym wyzwaniem. Mianowicie w konflikt dotyczący sporu o kościół włącza się także dawno niewidziany brat Wielebnego, co przywołuje wspomnienia, dawne rany i zaczyna budzić coraz większe wątpliwość w sercu głównego bohatera. Wszystkie osoby, które są ciekawe, jak zakończy się ta część, serdecznie zapraszamy, by zobaczyć ten inspirujący film religijny. Na dziś kończyny nasz ranking książek, ale już niebawem przygotujemy kolejny. Tymczasem wszystkie osoby, które chcę przejrzeć także inne tytuły dostępne w naszej księgarni religijnej, serdecznie zapraszamy do działu książki religijne. Dziękujemy i życzymy miłej lektury:)
0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij