Najlepsze prezenty na święta dla chrześniaka

Najlepsze prezenty na święta dla chrześniaka

Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosnym czasem. Przede wszystkim dlatego, że przeżywamy jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła Katolickiego. Jednak jest też inny powód - spędzanie czasu w gronie rodziny i bliskich. Dlatego też, jeszcze na długo przed świętami Bożego Narodzenia przygotowujemy liczne podarki dla wszystkich, z którymi mamy wspólnie przeżyć świąteczne dni. Wśród tych osób, bez wątpienia nie zabraknie naszych chrześniaków. Ponieważ nasza rola w ich życiu jest bardzo istotna, dobrze jest przygotować dla chrześniaków wyjątkowy prezent na święta Bożego Narodzenia.

Co można wybrać na prezent świąteczny dla chrześniaka?

Wśród rzeczy, które podarujemy naszych chrześniakom, nie powinno zabraknąć elementów związanych z religią, a także z tym, jak ważne wydarzenie świętujemy. Dlatego też znajdziesz u nas listę propozycji prezentów idealnych dla chrześniaka.

Książki religijne - prezent dla każdego sympatyka literatury

Czas spędzony z książką to dla wielu z nas idealny sposób na długie, zimowe wieczory. Jeśli twój chrześniak (niezależnie od wieku) pochłania kolejne pozycje z bibliotecznych półek, to dobrze jest wręczyć mu książkę, ale nie byle jaką, tylko książkę religijną. Wbrew pozorom, tematyka książek religijnych jest wyjątkowo szeroka. Dlatego wcale nie trzeba wybierać pomiędzy Żywotami Świętych, a Biblią dla najmłodszych (choć te pozycje oczywiście są wskazane). Skoro jednak chodzi o prezent dla chrześniaka na święta Bożego Narodzenia, to dobrze jest sięgnąć po nieco lżejszą tematykę, która i tak nie pozostanie bez wpływu na rozwój duchowy czytelnika. W związku z tym, polecamy sięgnąć np. po książki Adama Szustaka OP, które są pisane lekko, a jednak poruszają niezmiernie ważną tematykę. Książka może być również w formia audiobooka religijnego. Wtedy można się z nią zapoznawać nawet w drodze do szkoły lub pracy. 

Planszowe i komputerowe gry na święta dla chrześniaka

Dla młodych osób czas świąteczny to też czas wytchnienia przed zakończeniem semestru w szkołach i na studiach. Zbliżające się egzaminy i sprawdziany bez wątpienia mogą nie dawać spokoju ani na chwilę. Dlatego też podczas świąt warto zrobić coś, co pomoże oderwać myśli od stresujących wydarzeń. A jeśli coś jest w stanie to zrobić, to bez wątpienia są to gry. Komputerowe, czy planszowe - potrafią pochłonąć bez reszty na długie godziny. Jednak taka zabawa też może mieć wymiar duchowy. Doskonałym przykładem są religijne gry planszowe i religijne gry komputerowe, które znajdują się wśród propozycji naszego sklepu. Polecamy je serdecznie ze względu na to, że obie dostarczą niesamowicie dużo rozrywki całym rodzinom.


Chrześniakowi tak samo, jak każdemu, przyda się również coś, co ułatwi mu wyciszenie się i spokojną modlitwę. Dlatego proponujemy też różańce, medaliki, czy obrazki srebrne. Dzięki nim, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy w każdym czasie bez przeszkód skupić się na rozmowie z Bogiem.

0 Komentarz