Ranking gier planszowych

Ranking gier planszowych
Przygotowaliśmy dla was ranking gier planszowych, który pozwoli wam wybrać tę najlepszą, najwłaściwszą dla danego odbiorcy. Gry planszowe to wspaniała zabawa dla wszystkich. Takie gry uczą, bawią, skłaniają do refleksji, logicznego myślenia. W każdym domu powinny znajdować się jakieś gry tego typu i, gdy jest chwila czasu na relaks, wyciągnąć daną planszówkę i dać się wciągnąć w jedną z tych fascynujących gier. Nie zawsze wiemy, co wybrać – często mamy zbyt duży wybór albo niedostateczną wiedze w danym zakresie – a ranking gier planszowych pomoże w wyborze tej najlepszej gry.

8. Religijny Omnibus

Wiedza z zakresu katechizmu jest niezmiernie ważna dla każdego katolika. Gra Religijny Omnibus pozwala poznać i poszerzyć tę niezbędną wiedzę, a wszystko to podczas dobrej zabawy i rywalizacji z innymi uczestnikami rozgrywki. Nie ma lepszego sposobu na uczenie się niż w trakcie rozrywki.

7. Boży Wyścig

Każdy wierny jest z pewnością ciekaw różnych rzeczy ze świata kościoła katolickiego. Gra Boży Wyścig daje nam taką sposobność. W grze czeka na was wiele pytań i tematów związanych z kościołem. Boży Wyścig to wspaniała zabawa religijna z najbliższymi.

6. Przygoda z Panem Jezusem

Szóste miejsce w rankingu gier planszowych zajmuje Przygoda z Panem Jezusem. Jest to ciekawa planszówka, gdzie poznamy Pana Jezusa wraz Duchem Świętym – obie postaci pomogą nam żyć bez grzechu. Dowiemy się tu także o spowiedzi świętej, i o tym, jak ważna jest dla każdego katolika. Gra planszowa Przygoda z Panem Jezusem uczy dzieci, oswajając je z treścią Biblii Tysiąclecia.

5. Arka Noego

Miejsce piąte w rankingu gier planszowych to Arka Noego – gra w której wcielamy się w dzieci Noego. Mamy za zadanie ocalić życie na ziemi. Musimy dobrać zwierzęta w pary i umieścić je w odpowiednim miejscu na arce. Czy ocalenie świata się powiedzie? Przekonajcie się sami.

4. Na Wsi

W tej oto planszówce dzieci mają niezwykłą okazję opiekować się zwierzętami, takimi jak kot, pies, rybki czy papużki. Gra Na Wsi uczy, w jaki sposób powinno się opiekować zwierzętami – dzieci dowiedzą się, że nasi milusińscy to nie tylko zabawa z nimi, ale także bardzo duży obowiązek opiekowania i troszczenia się o nich.

3. Przyjaciele Święci

Jeśli chcecie poznać bliżej świętych, ciekawe rzeczy z ich życia – to ta gra jest dla was. Święci to bardzo interesujące postacie z fascynującymi historiami. Gra planszowa Przyjaciele Święci jest niezwykle emocjonująca, gwarantuje wspaniałą zabawę, ale i uczy. Gra Przyjaciele Święci to gra, w której wykażesz się spostrzegawczością, wiedzą i myśleniem.

2. Docebo Thesauri

Na drugim miejscu w rankingu gier planszowych uplasowało się Docebo Thesauri. Jest to planszówka, w której postaramy się o zdobycie skarbów Kościoła, czyli tytułowego Thesauri. Gra daje mam możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu przedmiotów i ludzi mających związek z życiem Kościoła. Gra jest o tyle ciekawa, że nie wygrywa ten, który dotrze do mety jako pierwszy. Lecz ten, który zdobędzie najwięcej skarbów.

1. Królestwo

Ranking gier planszowych wygrywa natomiast planszówka Królestwo. Gra opiera się na bajkowej fabule, jest połączeniem strategii i gry przygodowej. Jesteśmy w tej grze królami i królowymi. W trakcie rozgrywki podejmujemy moralne decyzje, mogące mieć wpływ na dalsze losy w grze. Gra Królestwo to wspaniała gra, która pomaga kształtować sumienie młodych ludzi. Jeśli komuś byłoby mało, może dokupić dodatek – grę planszową Królowa.

Jak widać, religijne gry planszowe mogą dostarczyć równie dużo emocji i zabawy, co gry niezwiązane bezpośrednio z tematem religii. Jeśli ktoś szuka natomiast czegoś na komputer, polecamy gry komputerowe, będące również świetną rozrywką, szczególnie dla dzieci.
0 Komentarz