Miłość i miłosierdzie - o czym jest ten film?

Miłość i miłosierdzie - o czym jest ten film?

Miłość i miłosierdzie to film biograficzny polskiej produkcji z gatunku - dokument fabularyzowany, którego reżyserem jest Michał Kondrat. Produkcja poświęcona jest życiu i działalności Heleny Kowalskiej, wszystkim znanej jako Święta Maria Faustyna Kowalska. W filmie przedstawione zostały również nieznane dotąd fakty związane z historią namalowanego przez Eugeniusza Kazimirowskiego obrazu Jezusa Miłosiernego, który powstał w Wilnie w 1934 roku.

Obsada filmu miłość i miłosierdzie

Mimo iż w filmie główni bohaterowie to zagrani przez Kamilę Kamińską - św. Faustyna oraz ks. Michał Sopoćko, w którego rolę wcielił się Maciej Małysa, obsada filmowa wzbogacona jest również przez innych wybitnych polskich aktorów między innymi takich jak: Janusz Chabior grający Eugeniusza Kazimirowskiego; Remigiusz Jankowski jako ks. Jarzębowski; Piotr Cyrwus grający ojca Faustyny Kowalskiej; Jacek Borkowski jako ks. Świrski, Tadeusz Chudecki, który gra kard. Alfredo Ottaviani czy Dariusz Jakubowski wcielający się w rolę kard. Karola Wojtyły.

Miłość i miłosierdzie - znany w Polsce i podbijający USA

Film swoją premierę miał dokładnie 29 marca 2019 roku. W Polsce zdobył Nagrodę Publiczności podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu, a trafiając do polskich kin znalazł duże grono zadowolonych odbiorców. Jednak to największym zaskoczeniem jest fakt iż Miłość i miłosierdzie podbija serca mieszkańców USA. Film pojawił się w 800 amerykańskich kinach dokładnie 28 października 2019 roku i sprawił, że sale kinowe podczas każdego seansu są przepełnione. Co więcej, ogromna liczba zainteresowanych filmem osób nie miała możliwości zakupić biletów, ponieważ zostały one wyprzedane na kilka tygodni przed pokazami. Produkcja Miłość i miłosierdzie tym samym znalazła się na podium amerykańskiego Box Office’a. Nikt by nie przypuszczał, że polski film znajdzie się na tak wysokim miejscu, co więcej, nasz polski tytuł pokonał tylko rekordzista światowy, a mianowicie „Joker”. Zachwycony Marek Kondrat wspomniał iż żaden polski film nie znalazł się nigdy nawet w pierwszej dziesiątce. Jest to ogromny przełom i sukces nie tylko dla wspomnianego tytułu, ale również całej polskiej kinematografii.

Film miłość i miłosierdzie dostępny jest w sprzedaży w naszej księgarni katolickiej, dlatego wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z produkcją, którą pokochali nie tylko Polacy, ale również mieszkańcy USA.

0 Komentarz