„Miłość i Miłosierdzie” - polskie kino religijne 

„Miłość i Miłosierdzie” - polskie kino religijne 

Miłość i Miłosierdzie” - polskie kino religijne Filmy religijne stały się wyjątkowo popularne na przełomie ostatnich lat. Jednym z przykładów jest polska produkcja Miłość i Miłosierdzie”, która opowiada w sposób przystępny i interesujący historię św. siostry Faustyny Kowalskiej. Film pokazuje odbiorcy nieznane dotąd fakty, przybliża narodziny i dynamiczny rozwój niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, jednego z podstawowych prawd w Kościele katolickim. Reżyser, Michał Kondrat, jest twórcą m.in. filmu „Dwie Korony” poświęconego historii ojca Maksymiliana Kolbe. W „Miłości i Miłosierdziu” połączył konwencję fabularnej biografii z filmem dokumentalnym. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską, nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni. W filmie wystąpili również: Janusz Chabior, Maciej Małysa oraz Piotr Cyrwus. Warto zaznaczyć, iż prapremiera filmu odbyła się dokładnie 60 lat po zakazaniu szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia według wizji św. Faustyny. Niezwykła historia św. siostry Faustyny i cudownego obrazu w „Miłości i Miłosierdziu”Polska zakonnica, mistyczka i wizjonerka, siostra Faustyna, została uznana za świętą przez papieża Jana Pawła II. Należała do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zmarła młodo, w wieku 33 lat. Była autorką „Dzienniczka”, który został przełożony na kilkadziesiąt języków. Z woli Jezusa stanęła przed wykonaniem ważnej misji - głoszenia prawdy o jego miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Nie mniejszą rolę w objawieniu Bożego Miłosierdzia odegrał ksiądz Michał Sopoćko. Spowiednik świętej i wybitny kapłan, poświęcił misji niemalże całe życie. W tle rozgrywa się jeszcze jedna, fascynująca historia. Film odkrywa przed widzami nieznane fakty na temat obrazu Jezusa Miłosiernego, namalowanego przez Eugeniusza Kazimirowskiego w Wilnie w 1934 roku.

Wnikliwe badania dowodzą, że postać Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według wskazówek siostry Faustyny jest identyczna z rysami twarzy uwiecznionymi na Całunie Turyńskim. Dzieło jest jednym z nielicznych źródeł wiedzy o tym jak wyglądał Zbawiciel. 

Obraz przedstawia Jezusa w białej szacie z dwoma promieniami bijącym z jego serca i podpisem „Jezu ufam Tobie”. Obraz należy do ikon i jest najpopularniejszym wizerunkiem Chrystusa w Kościele katolickim. Miłość i Miłosierdzie” - religijne poruszenie w domowym zaciszuChociaż film „Miłość i Miłosierdzie” nie zdobył przychylności polskich krytyków, warto poświecić mu czas. Obraz nie jest laurką złożoną Kościołowi katolickiemu, nie przedstawia wyidealizowanej świętej. Rzeczywistość siostry Faustyny, podobnie jak każdego z nas, jest pełna wątpliwości i wad.  Całość nie tylko porusza religijnie, ale również pozwala pogłębić wiedzę na temat Bożego Miłosierdzia, które czczone jest przez miliony osób na wszystkich kontynentach świata.  Film może okazać się idealnym prezentem na święta, nie tylko dla wierzących, ale przede wszystkim dla poszukujących wiedzy.

0 Komentarz