Czym są Dewocjonalia? Dlaczego ważne w życiu każdego wierzącego człowieka?

Czym są Dewocjonalia? Dlaczego ważne w życiu każdego wierzącego człowieka?

Dlaczego dewocjonalia to doskonałe uzupełnienie naszej wiary? Każdy dzień to nowe wyzwania, to radość z jego nastania, z możliwości korzystania z dobrodziejstw Boga, wiele zdarzeń, tych mniejszych i tych większych, tych przyjemnych, ale i tych kłopotliwych. Dewocjonalia mogą nam w tym wszystkim towarzyszyć, powodując, że przypomnimy sobie każdorazowo o duchowym aspekcie życia, zwłaszcza w tak galopującej, konsumpcyjnej i globalnej rzeczywistości. Są to drobne przedmioty wyrażające religijną tematykę, przedmioty kultu religijnego. Dzięki temu niosą ze sobą przekaz Boży i ich celem jest przypominanie o tym co najważniejsze dla wierzącego. Ułatwiają one też zbliżenie się do Boga, pomagają w modlitwie, w łączności z Bogiem. Dewocjonalia to więc zewnętrzny wyraz naszej wiary i jej siły.

Jaka jest ich duchowa wartość oraz jakie jest ich głębsze znaczenie?

Dewocjonalia to jednak nie tylko piękno wizualne, misternie wykonane przedmioty o walorach estetycznych i artystycznych. To też na pewno. Niejednokrotnie bowiem wykonane są jako rękodzieła bądź z użyciem wielu artystycznych technik i materiałów. Mogą stanowić np.: przepiękną ozdobę wnętrza. Ale to ta mniej istotna rola, którą spełniają. Jaka jest ta najważniejsza? Otóż dewocjonalia to wizualne zdefiniowanie tego, co istotą wiary, to zobrazowanie tego, co duchowe i pokazanie, o czym warto myśleć, do kogo warto się zwrócić z wszelkimi bolączkami. Dla przykładu prosty religijny symbol krzyża przypomina nam jak wiele zrobił dla nas Jezus Chrystus, jak walczył, jak mocno kochał i jak trwał w wierze. Piękny różaniec to zaś przypomnienie o pięknie modlitwy różańcowej czy nowenny pompejańskiej składanej w danej intencji. Ikony zaś przedstawiające w śliczny sposób postaci świętych, naszych patronów, Matki Boskiej to możliwość wyciszenia się spoglądając na nie i skupienia się na wartościowej modlitwie.

Jakie dewocjonalia wybieramy najczęściej? Jakie warto mieć blisko siebie?

Dewocjonalia warto posiadać i nosić blisko siebie bądź wzbogacić o nie swój domowy azyl. Po jakie produkty tej kategorii sięgamy najczęściej? Medaliki przedstawiające wizerunek Matki Boskiej czy Świętych, Patroni imion i ich wizerunek, krzyżyk do zawieszenia czy medalik z wizerunkiem Jezusa Chrystusa Miłosiernego to przepiękne dewocjonalia. Dodatkowo ikony czy obrazki srebrne to doskonały pomysł na dewocjonalia jako prezent dla ważnej dla nas osoby. Ikona pneumatofora prezentująca wizerunek Matki Bożej niosącej Ducha Świętego jest również warta uwagi każdego wierzącego. Dewocjonalia charakteryzują się tym, iż są do nabycia tylko w wyjątkowych sklepach. Nasza księgarnia internetowa oferuje możliwość wyboru w szerokiej gamie dewocjonaliów i pozycji książkowych o religijnym charakterze. Polecamy zwłaszcza bardzo interesujące gadżety religijne, zarówno dla młodych ludzi, jak i dojrzałych osób. Warte uwagi są na przykład: książki religijne, książki o świętych, modlitewniki, kolędy i śpiewniki, a także gry planszowe i komputerowe dla dzieci, bransoletki z religijnymi cytatami, piękne aniołki figurki czy nawet trendy koszulki z duchowym mottem i symbolem religijnym. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z kategoriami naszego sklepu.

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij