Recenzja filmu Boże Ciało - czy warto poznać polskie dzieło kinowe na miarę Oscara

Recenzja filmu Boże Ciało - czy warto poznać polskie dzieło kinowe na miarę Oscara

Sam tytuł "Boże Ciało" wskazuje na tematykę religijną. Dla niektórych z Nas może to przesądzić o chęci obejrzenia ów filmu. Nic bardziej mylnego. Boże ciało to dzieło kinowe, którego kunszt potwierdziły liczne nominacje do nagród, otrzymane uznania, wyróżnienia etc. Warto poznać " Boże Ciało" - film w reżyserii Jana Komasa, nie tylko z uwagi na jego oscarową nominację i doskonałą rolę Bartosza Bieleni wcielającego się w rolę głównego bohatera Daniela.

Na ów film warto zwrócić uwagę ze względu na poruszaną tematykę, ukazanie społeczności ludzi, z których zrzucono zewnętrzną powłokę kamuflażu swoich rzeczywistych emocji i uczuć. Ludzi, którzy uważają się za godnych duchowego miana bycia religijnym , którzy swoje niecne, fałszywe motywy usprawiedliwiają właśnie ów chrześcijańską postawą.

Młody 20-letni chłopak z barwną, kryminalistyczną przeszłością, wprost z poprawczaka trafia do małego miasteczka, tu zostaje fałszywym duchownym, który prowadzi nie fałszywą w swej istocie posługę….

Antyczny dramat i trafna diagnoza współczesnych bolączek - film Boże Ciało - opinie kinomanów i nie tylko

Różnorodne recenzje filmu wskazują, iż jest trafną diagnozą społeczeństwa. Jakiego społeczeństwa? Właśnie tego, które nierzadko otacza nas samych, z którym niejednokrotnie mamy do czynienia w rzeczywistości i to nie tej filmowej. Pod płaszczem dobroci, duchowości, religijności, ślepej wiary, wzniosłych tradycji religijnych skrywa się wrogość, zazdrość, zawiść, kłamstwa, nienawiść, niemoralność czy złorzeczenie drugiej osobie etc. To również trafna diagnoza polskich podziałów - tych politycznych i mentalnych - które coraz ciężej zburzyć, a wręcz przeciwnie nasilają się nieustannie. Recenzje filmu Boże Ciało nie rzadko wprost wskazują na polskie, silnie już zakorzenione podziały po smoleńskiej tragedii. 

Boże Ciało - jak wiele tematyk dotyka. Naprawdę warto zobaczyć - to ambitne kino dla każdego

"Boże Ciało" film to oparta na faktach opowieść niosąca refleksję, mnogość zapytań, na które każdy z nas winien - po obejrzeniu filmu Boże Ciało - poszukać odpowiedzi. Prosty chłopak i jego niekonwencjonalne metody wprowadzenia nieskomplikowanego i szczerego ładu w społeczności - to właśnie bohater Daniel, którego kazania trafią w serce niejednego oglądającego. Gwarantuję, że po obejrzeniu filmu nastanie cisza i wielość myśli w głowie. To głęboki, przemyślany fabularnie film o prawdziwym życiu niejednego z nas.

Warto poznać ten punkt widzenia, bez względu na poziom religijności i duchowości widza.


0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij