Opinie o filmie Nieplanowane

Opinie o filmie Nieplanowane

Opowieść o wartości życia - film Nieplanowane

Film „Nieplanowane” to opowieść o wartości jaką ma każde, nawet nienarodzone jeszcze życie. Producentom udało się zdobyć uznanie amerykańskich widzów, oraz sprowokować Polaków do podpisania petycji w sprawie wprowadzenia filmu na tutejszy rynek. Niewątpliwie za sukces filmu odpowiada lekcja miłości do życia danego nam przez Boga, jaką otrzymuje widz. Dodatkowym atutem filmu jest fakt, że przedstawia on historię prawdziwą. Według wielu rozpowszechnionych w sieci opinii poświęconych tej produkcji obraz ten pokazuje piękno jakim jest życie, w sposób niezwykle wzruszający i pouczający. Obraz kinematografii trafia w serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie otwarcie przyznają się, że film wywołał na nich piorunujące wrażenie, tym bardziej polecają jego zobaczenie innym. Historia oparta na prawdziwych zdarzeniach trafia w serca widzów z jeszcze większą siłą, na długo zajmując miejsce w ich pamięci. To tylko jeden z powodów, dla których film „Nieplanowane” okazał się tak ogromnym sukcesem. Bezwątpienia jest to dzieło, nad którym warto poświęcić chwilę na przemyślenia, które być może odmienią nasz światopogląd.

Co składa się na sukces filmu „Nieplanowane”?

Na pozytywne przyjęcie filmu „Nieplanowane” przez odbiorców w różnych krajach składa się bezwątpienia wiele czynników. Jednym z nich jest prawdziwość – to właśnie na realnej historii bohaterki został oparty film. Za kolejny można uznać wartości, jakie wręcz wypływają z treści „Nieplanowanych”. Poszanowanie życia i miłość do drugiego człowieka to najpiękniejsze czego możemy się nauczyć. Zdecydowanie, taką lekcję możemy wynieść właśnie z treści filmu. Aspekt ten został doceniony przez widzów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce. Niezależnie od tego, czy należymy do zwolenników, czy przeciwników prawa do aborcji, warto zapoznać się z obrazem kinematografii takim jak ten film. Dzięki chwili zadumy nad treścią filmu „Nieplanowane” możemy zastanowić się również nad cudem życia, jaki otrzymaliśmy w darze od Stwórcy. Z pewnością niejeden katolik znajdzie w filmie wartości, które wcześniej poznał dzięki lekturze Pisma Świętego lub książek o świętych. Okazuje się, że również osoby niezwiązane z Kościołem mogą okazać się dla nas wzorem. Film uczy nas, że nigdy nie jest za późno na zmianę postępowania.

„Nieplanowane” to coś więcej niż film

Wśród rozpowszechnionych opinii na temat filmu „Nieplanowane” można doszukać się również takich, które określają obraz ten jako coś więcej – zjawisko kulturowe i społeczne. Film „Nieplanowane” wywołał spory odzew, jednocześnie skłaniając ludzi do przemyśleń. Wielu z dotychczasowych widzów określa go jako piękny, wzruszający, czy kładący nacisk na wartość życia. Wśród poruszonych historią Abby Johnson znajdziemy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jest to najlepszy dowód na to, jak bardzo przedstawione w filmie „Nieplanowane” wartości są uniwersalne. Film dedykowany jest równocześnie przeciwnikom, co zwolennikom dokonywania aborcji. Twórcy chcieli zwrócić uwagę ludzi na aspekt moralny, który łączy się z przerwaniem ciąży i jednocześnie zachęcić do dyskusji na ten właśnie temat. Sprawa aborcji ciągle wraca na języki, ponieważ jest to kwestia mocno sporna. Film „Nieplanowane” pokazuje, że w każdej chwili można zmienić zdanie o tym co jest dobre, a co złe. Powielając rozpowszechnione opinie można zachęcić każdego miłośnika kina do zapoznania się z tym chwytającym za serce obrazem poruszającym tak istotne kwestie jak wartość życia.

Opinie określające film „Nieplanowane” jako wzruszający i piękny są najlepszą zachętą dla widza. Poruszający problem moralności i ochrony życia obraz skłania do przemyśleń
0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij