Biografia - Ksiądz Piotr Pawlukiewicz

Biografia - Ksiądz Piotr Pawlukiewicz

Niezwykły duszpasterz kochający wszystkich ludzi - ks. Piotr Pawlukiewicz: biografia

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz urodził się 10 kwietnia 1960 r. w Warszawie, jako przyszły polski duchowny rzymskokatolicki; doktor teologii pastoralnej; rekolekcjonista w Polsce i na świecie; kaznodzieja; prałat; kanonik gremialny Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej; a także spełniony autor książek o tematyce religijnej; oraz piosenkarz-instrumentalista we własnym zespole nazwanym Kontrast. 21 marca 2020 r. mając zaledwie 59 lat, zmarł w otoczeniu kochających go ludzi. Został pochowany na warszawskim cmentarzu - dokładnie Starych Powązkach - natomiast w ostatniej drodze zważywszy na pandemię koronawirusa, towarzyszyli mu jedynie najbliżsi. Transmisję z uroczystości prowadzono na żywo, natomiast mszę pożegnalną odprawił ks. Kazimierz Nycz. Piotr Pawlukiewicz od dekady mierzył się z postępującą chorobą Parkinsona, która z dnia na dzień była dla niego coraz większą przeszkodą, podcinając skrzydła do spełniania marzeń i prowadzenia aktywnego życia. Duszpasterz do samego końca był aktywny zawodowo.

Dusza artysty i nauczyciela, ks. Piotr Pawlukiewicz - inspiracją dla dzieci i dorosłych

Piotr Pawlukiewicz na zawsze pozostanie w sercach ludzi, których obdarowywał wspaniałym i szczerym uczuciem - miłością. Duchowny kochał wszystkich bez wyjątku, był bardzo dobrą osobą oraz wychwalanym prałatem. Jego pasją było uczenie innych i głoszenie dobrej nowiny, dlatego znany jest najbardziej z odprawiania bogatych w przemyślenia rekolekcji dla dzieci i dorosłych. Słowo Boże, które głosił w Polsce i zagranicą było dla niego tak istotne, że poza licznymi podróżami, zaczął pisać książki dotyczące swojego nietypowego spojrzenia na wiarę (np. “Seks - poezja czy rzemiosło” z 2018 r.) i tworzyć własną muzykę. Zespół Kontrast, który założył z myślą o wyśpiewywaniu swoich przemyśleń, dzielił z Piotrem Tomasikiem i Jackiem Drozdem. Duchowny poza śpiewem, grał również na gitarze, a styl jaki kapela obrała, kwalifikuje się jako soft rock. Nagrane utwory zostały udostępnione dla wszystkich, a wśród nich znajdziemy tytuły takie jak np. “Matka Boska z OR-OTA” do której tekst stworzony został przez ks. Jana Twardowskiego czy “Piosenka o nieprzepisowej radości”. Zespół wydał łącznie cztery albumy, wśród nich wyróżniamy: “Ikona” (pierwszy zbiór utworów), “Obecność” (drugi album), “Pytania do świętych” (trzeci zbiór) oraz twórczość dedykowana najmłodszym, “Ksiądz Rysio śpiewa dla dzieci”.

Książki Piotra Pawlukiewicza jako bogaty zbiór indywidualnego spojrzenia na wiarę i kościół

Nauki ks. Piotra Pawlukiewicza zostaną z nami na zawsze dzięki pokaźnej liczbie książek, którą duchowny spisał za swojego życia. Jest ich dokładnie siedemnaście. Wśród papierowych wydań spotkamy też audiobooki - m.in. “Prosto z serca”. Najpopularniejszą pozycją napisaną przez duszpasterza jest “Czarny Humor - czyli o kościele na wesoło” wydana przez RTCK w 2017 r. Innym i doskonale znanym tytułem jest “Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim” wydana w roku 2018 przez krakowską księgarnię Znak. Ostatnią książką napisaną przed śmiercią jest “Ty jesteś marką” dostępną z tzw. “Ćwiczeniami Rozwojowymi”, ten tytuł zobaczymy najczęściej w postaci e-booków.

Bardzo znanym zbiorem dotyczącym katolicyzmu jest książka podzielona na dwa tomy, zatytułowana “Katechizm Poręczny” cz. 1 i 2. Do papierowego wydania dołączona jest płyta z nagraniami mp3, a całą tę twórczość dedykuje się ciekawskim prawdy. Książki poruszają kwestie dotyczące kościoła i ścieżki osób odczuwających powołanie, bo “kto pyta, nie błądzi”.

Koniecznie sprawdź nasze pakiety książek i audiobooków ks. Piotra Pawlukiewicza. W zestawie opłaca się lepiej!

Przeczytaj również:

Nauki - ks. Piotr Pawlukiewicz

Znane książki księdza Piotra Pawlukiewicza

0 Komentarz