Jaki prezent na komunię dla chłopca?

Jaki prezent na komunię dla chłopca?

Czas Pierwszej Eucharystii trwa! Co podarować chłopcu na Komunię św.?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dorastającego chłopca. Jest to drugi w kolejności Sakrament przyjmowany przez dziecko, do którego przygotowuje się kilka lat pod okiem rodziców, katechetów i księży. Aby uczcić ten istotny dzień podkreślony bielą i złotem, przedstawiamy kilka pomysłów na upominek, które w szczególności mogą zainteresować chłopaka.

Co na Komunię dla chłopca? Prezenty tradycyjne oraz nowoczesne alternatywy

Wśród prezentów odpowiednich dla chłopca na Komunię św., polecamy tradycyjne podarunki. Są one zawsze trafne oraz idealnie podkreślają ten dzień. Wyróżniamy także kilka ciekawych alternatyw, które zaliczamy jako myślenie “poza pudełkiem”, co umożliwia niepowtarzalność pośród innych upominków dla dziecka.

Do grupy najczęściej wybieranych prezentów pierwszokomunijnych dla chłopców, zaliczamy przede wszystkim albumy na zdjęcia komunijne, to wspaniała Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. W zależności od wybranego modelu albumu, wyróżniamy m.in. wizerunek młodego mężczyzny na srebrnym obrazku, który częstowany jest hostią. Owalny akcent umieszczony jest na środku zbioru na fotografie, tworząc minimalistyczną a piękną całość. Jest to wręcz idealny pomysł, bowiem z uroczystości Eucharystii do rąk rodziców trafia wiele zdjęć, a album pozwala na trzymanie ich w jednym miejscu i w schludnym porządku. Polecamy też tabliczki z grawerem, na których możemy wybrać własną dedykację i dodać ją do dowolnego przedmiotu.

Drugim pomysłem na prezent jest Biblia na Komunię oraz modlitewniki. Wersje dla chłopców mogą posiadać np. czarną okładkę, a także polecamy nowoczesne wydania Biblii dla dzieci, która jest de facto komiksem. Przedstawione losy Jezusa, jego rodziny oraz lekcji, bogate są w kolorowe grafiki oraz dymki z tekstem. Forma czytania takiej adaptacji jest ciekawa oraz zachęcająca, szczególnie dla chłopców uwielbiających filmy z superbohaterami. A właśnie, dla małych graczy, polecamy gry komunijne pełne mądrych przekazów, umożliwiających rozwój wiary oraz naukę losów chrześcijanów poprzez świetną zabawę.

Różańce pierwszokomunijne dla chłopca to kolejna idea na pomysł, szczególnie jako podarunek od rodziców lub dziadków. Wersje chłopięce mogą posiadać np. czarne lub kremowe perełki. Polecamy też modele drewniane lub z prawdziwych pereł. Jeśli wybiorą Państwo zestaw bez ochronnego opakowania, polecamy ozdobne pudełka na różaniec. Wśród nich dostępne są typowo chłopięce wzory, jak udzielana I Komunia św. młodemu mężczyźnie, a także ozdobne sakiewki w ciemnych wersjach kolorystycznych pasujące do chłopięcej stylizacji.

Co na Komunię? Chłopiec będzie zachwycony tym pomysłem

Filmy religijne oraz audiobooki to nowoczesne prezenty pierwszokomunijne, idealne dla chłopców. Zazwyczaj młody mężczyzna niechętnie czyta książki, dlatego polecamy przedstawienie wielu inspirujących historii m.in. opartych na faktach, w tym wydarzeniach z Biblii dla dzieci, które możemy oglądać na DVD, czyli nawet na komputerze. To świetna metoda na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Natomiast książki, które “same się czytają” mogą być świetną alternatywą, towarzyszącą dziecku zawsze i wszędzie, nawet podczas zabawy czy odpoczynku.

Przeczytaj również:

Komunia 2020

Terminy Komunii w 2020 roku

Pierwsza Komunia Święta - w której klasie?

Pierwsza Komunia Święta - przygotowania krok po kroku

Jaki prezent na Komunię dla dziewczynki?

Wyjątkowe upominki komunijne w internecie

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij