Komunie 2020 - jak się przygotować?

Komunie 2020 - jak się przygotować?

Niepokojący czas a Komunia 2020 r. - jak przygotować się do tego wydarzenia?

Epidemia Koronawirusa zajęła prawie cały świat. Wpłynęła na Komunię 2020 r. tak jak i wiele innych wydarzeń. Dzieci uczyły się zdalnie, rodzice pracowali w domu, na dworze ucichło, a wszelkie uroczystości przełożono lub odwołano. Tak też stało się z Sakramentem udzielenia pierwszej Eucharystii dzieciom, którą przez niepokojący wzrost zachorowań i umieralności, przeniesiono z terminu majowego na późniejszy. Z wiadomych nam informacji, niektóre parafie tak jak, między innymi, w województwie mazowieckim dopuściły 9-10 latków do Komunii Świętej, wymagając jednocześnie bardzo dużej ostrożności. W taki oto sposób dzieci uroczyste chwile przebyły w rękawiczkach, maseczkach oraz zachowując bezpieczny dystans od siebie. Wiele miejscowości i lokalnych kościołów zaleciło naukę katechezy w domach rodzinnych, aby przygotować dzieci indywidualnie do ów wydarzenia, jednocześnie regularnie debatując z rodzicami o sytuacji epidemiologicznej państwa.

Jak przygotować się do Komunii 2020?

Najważniejszą wiadomością jest, iż uroczystości komunijne odbędą się do końca bieżącego roku, umożliwiając wszystkim dzieciom na przystąpienie do niej w tym samym wieku. Natomiast w zależności od ustalenia rodziców z księżmi lokalnych parafii, będą udzielane w małych grupach lub nawet indywidualnie, czyli pojedynczo. Mimo tego, że obecnie nakaz maseczek został zniesiony w większości sfer publicznych, możemy wyposażyć dzieci w owe maseczki oraz rękawiczki dla ich bezpieczeństwa. 

Dzienniczki jako pomoc w domowej katechezie, to jeden z wielu trafnych sposobów na przygotowanie się do Komunii 2020 r.

Przygotowania do Komunii 2020 r. odbywają się głównie w domowych warunkach. Z tej okazji warto podarować dzieciom specjalne dzienniczki dostępne w naszej księgarni internetowej, w których to spotkamy przydatne lekcje, teksty i zadania. Dziecko może pisać w dzienniku, jakie są jego przemyślenia czy uczucia, a nawet pytania. To świetna droga, by przygotować pociechę do Sakramentu Eucharystii, jednocześnie dowiedzieć się, jak postrzega to wydarzenie, jakie ma wątpliwości czy nawet plany. Kolejną pomocą przy szykowaniu się do Pierwszej Komunii są zdecydowanie mądre, często animowane filmy na Komunię. Pouczają, inspirują, informują oraz w przyjazny sposób zajmują czas. Dzięki tym i wielu innym sposobom zajmiemy dziecko w interesujący dla niego sposób, pozwalając mu na rozwój wiary w sercu. Dobrą drogą rozwoju są też gry komputerowe czy audiobooki, a także tradycyjne książki na komunię, które poza naprowadzeniem dziecka na historię Jezusa i wielu postaci religijnych, czy też ważnych dla Chrześcijaństwa, wprowadzają do życia pociechy autorytety oraz przekazują ważne wartości.

Przeczytaj również:

Terminy Komunii w 2020 roku

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

Jaki prezent na komunię dla chłopca?

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij