co kupić na komunię 2020?

co kupić na komunię 2020?

Zgodnie z tradycją, czyli motyw typowo religijny jako odpowiedź, co kupić na Komunię

Srebrne medaliki występujące samodzielnie lub w zestawach na łańcuszkach, to popularny i chętnie wybierany prezent przez rodziców, chrzestnych lub dziadków. To też doskonały sposób na upamiętnienie tego wyjątkowego wydarzenia, jedynego takiego w życiu. Na medaliku, szczególnie na jego rewersie, możemy wygrawerować własną dedykację, imię dziecka, czy datę Pierwszej Komunii Świętej. Podobna sprawa jest z różańcem komunijnym, na którego łączeniu już występują różnorodne dedykacje, jak m.in. od Babci. Zarówno uzupełnieniem, jak i kolejnym podarunkiem, może być ładne oraz przyjazne dla wszystkich domowników wydanie Biblii dla dzieci, albo całości, albo przykładowo jednego z Testamentów.

Lektury i filmy dla każdego dziecka pierwszokomunijnego

Książki, zarówno w tradycyjnym wydaniu papierowym, nowocześniejszym, czyli czytanym (audiobooki), a także w ekologicznym, czyli elektronicznym (e-booki) - są doskonałym pomysłem na prezent komunijny dla dziewczynki oraz chłopca. Nie musimy sięgać jedynie po te o tematyce czysto-religijnej, bowiem świetnie sprawdzą się także inne tytuły jak np. „Opowieści z Narnii”. Warto zwrócić uwagę też na inspirujące biografie np. papieży czy księży. Wspaniałą ideą są też filmy religijne i o tematyce odbiegającej od Boga, które inspirują, wciągają oraz sprawiają, że dziecko zyskuje mądre autorytety czy wzory do naśladowania. Wśród tych występują również filmy animowane, które szczególnie odpowiednie są dla całych rodzin.

Praktyczny i nowoczesny prezent na komunię dla dzieci

Mawia się, że kiedyś znacznie łatwiej było wybrać prezent komunijny. Rower, zegarek czy łańcuszek były strzałami w dziesiątkę. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy, dając nam możliwość zakupienia czegoś naprawdę wyjątkowego i nietypowego. Kiedy myślimy o wspaniałym prezencie na komunię, do głowy mogą przyjść nam niekonwencjonalne idee, jak m.in. sportowe gadżety,takie jak: hulajnogi, rolki, trampoliny, czy quady, a nawet gadżety elektroniczne, jak np. tablety graficzne, smartfony, smart-zegarki! Skupiając się na nowoczesności oraz powadze tego dnia, możemy również wskazać gry komputerowe, jednocześnie z wciągającą fabułą i zwartą akcją, jak i ciekawymi postaciami. Te wprowadzają dziecko w świat Jezusa, ucząc o historii jego życia, jak i pomagają dzieciom zrozumieć wiele fragmentów Biblii.

Jeżeli poszukujesz pomysłu na ciekawy prezent komunijny, sprawdź naszą kategorię Pamiątki Pierwszej Komunii.

Przeczytaj również:

Terminy Komunii w 2020 roku

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

Jaki prezent na komunię dla chłopca?

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij