Symbolika upominków na chrzest

Symbolika upominków na chrzest

Symbolika pamiątek chrztu – podobizna Anioła Stróża

Symbolika upominków na chrzest w sposób bezpośredni nawiązuje do wierzeń chrześcijańskich. Otrzymane w tym dniu egzemplarze Pisma Świętego, obrazki, czy pozostałe po ceremonii przyjęcia w krąg wiernych atrybuty przypominają i pomagają uczyć o istocie religii. Tak samo jest w przypadku podobizn Aniołów Stróżów czuwających nad dzieckiem. Każda z nich pokazuje maluchom, że Bóg wysłał swoich posłańców, aby strzegły ich przed wszelkimi zagrożeniami. Jedną z bardziej uniwersalnych propozycji jest obraz na szkle przedstawiający niemowlę i jego opiekuna podarowanego przez Stwórcę. Ten minimalistyczny, ale nadal pełen uroku portret doskonale wkomponuje się we wnętrza dziecięcej sypialni. Dzięki umiejscowieniu go tuż obok łóżeczka, mały chrześcijanin zawsze będzie miał w pamięci miłość Boga, który zesłał mu Anioła Stróża. Umieszczony na obrazku cytat z modlitwy będzie przypominał dziecku o wdzięczności za anielskiego posłańca, kiedy zacznie już samodzielnie rozmawiać ze Stwórcą podczas wieczornego pacierza.

Pamiątkowy album – sposób na wytłumaczenie czym jest chrzest

Dzieci interesują się wszystkim, co je otacza, dlatego zadają mnóstwo pytań. Niektóre z nich dotyczą wiary. Dzięki symbolice pamiątek chrztu możemy w łatwy i przyjemny sposób wytłumaczyć maluchom podstawowe założenia religii katolickiej. Pamiątkowy album na chrzest, w którym umieścimy wszystkie ważne informacje, takie jak imiona przyjęte podczas ceremonii, czy datę tego wydarzenia, a także wkleimy pełne uroku fotografie stanie się pretekstem do zgłębiania sensu sakramentu. Książeczka „Chrzest – pieczęć Pana” to jedna z dostępnych propozycji, która pozwoli zaspokoić ciekawość malucha, który z fascynacją w oczach będzie wysłuchiwać wspomnień rodziców. Przystępowanie do każdego z sakramentów - w tym chrztu – to niezwykle istotny moment w życiu chrześcijanina, który w ten sposób wzmacnia swoją więź z Bogiem. Pamiątkowy album pomoże w zachowaniu pamięci o tej chwili nie tylko dziecku, ale i jego krewnym.

Szatka do chrztu – niezastąpiona pamiątka ceremonii

Każdy chrześcijanin wśród zebranych pamiątek chrztu posiada białą szatkę, w którą został przyodziany podczas ceremonii. To właśnie ona często stanowi jeden z pierwszych powodów, dla których dziecko interesuje się tematem przyjętego we wczesnych miesiącach życia sakramentu. Szata do chrztu w kolorze bieli symbolizuje czystość, niewinność, oraz nowe życie w wierze katolickiej. W związku z tymi cechami stanowi nieodłączny element ceremonii. Dostępnych jest wiele wariantów tego tradycyjnego odzienia. Jedną z możliwości jest wybór modelu w kształcie serca, z podobizną Anioła Stróża. Tego typu atrybuty przechowywane są przez całe życie, na co wpływ ma ich znaczenie – biała szatka do chrztu symbolizuje cechy, którymi powinien odznaczać się przykładny katolik w ciągu całego swojego życia w zgodzie ze Stwórcą, jak również bliźnimi, wśród których przyszło mu przebywać. Różnorodne upominki na chrzest przypominają o tych wartościach.

Poznaj nasze:

Obrazki srebrne na chrzest

Pismo Święte na chrzest

Ramki na zdjęcia z chrztu

Odcisk bobasa

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij