TOP 5 prezentów na chrzest 2020

TOP 5 prezentów na chrzest 2020

Top 5 prezentów na chrzest – pomoc w rozwijaniu wiary

Wśród najbardziej trafnych prezentów na chrzest prym wiodą niespodzianki bezpośrednio nawiązujące do wiary, jaką przyjęło dziecko. Wręcz obowiązkową pamiątką pierwszego sakramentu jest egzemplarz Biblii. Możemy dokonać wyboru spośród wielu niezwykle eleganckich wydań. Dla szczególnego upamiętnienia wydarzenia, jakim jest obmycie z grzechu pierwotnego warto sprawić małemu katolikowi Biblię dla dzieci opatrzoną napisem wskazującym na okazję. Krótkie fragmenty zaczerpnięte ze Starego i Nowego Testamentu, uzupełnione o piękne ilustracje zainteresują malucha, który z ciekawością w oczach będzie wysłuchiwał opowieści czytanych przez rodziców. Inną propozycją prezentu na chrzest, który pomoże w krzepieniu wiary jest srebrny różaniec dziesiątka z grawerem „Pamiątka od babci”. Przez całe życie obdarowany wnuk będzie mógł wznosić modły do Stwórcy z wykorzystaniem daru, który na myśl będzie przywodził ukochaną osobę. Ponadto, taki upominek będzie dozgonnie przypominał o miłości bliskich, ale i przede wszystkim samego Boga, a także ułatwi naukę znaczenia religii w życiu człowieka.

Prezent na chrzest – pamiątka na całe życie

Prezenty na chrzest stanowią cenną pamiątkę na całe życie, przypominając o wartościach płynących z wiary katolickiej. Dlatego, dobrze jest zadbać o to, aby należycie upamiętniały tę wyjątkową dla chrześcijanina chwilę. Album pamiątkowy na chrzest sprawdzi się doskonale. Oferowanych jest kilka różnorodnych opcji, z których każda stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa po uzupełnieniu. Jednym z nich jest wersja o tytule „Umbrella”, dostępna w kolorze różowym, bądź niebieskim. Album zawiera w sobie miejsce na aż dwieście zdjęć i opisów im dedykowanych. Na każdej pojedynczej stronie mogą znaleźć się dwie fotografie. To bez wątpienia pełna uroku pamiątka, która z zachwytem będzie przeglądana nawet po upływie wielu lat od dnia ceremonii. Rodzice będą mogli umieścić wszystkie ulubione ujęcia w jednym miejscu, dzięki czemu ich przechowywanie będzie ułatwione.

Urokliwy obraz jako pamiątka chrztu

Kolejnym możliwym prezentem na chrzest jest małe dzieło sztuki w postaci obrazka. Niezależnie od tego, co wybierzemy mały chrześcijanin będzie przypominał sobie o przynależności do wspólnoty po skierowaniu wzroku w stronę ozdoby. Tutaj warto wymienić dwie propozycje. Pierwsza to kolorowa ikona wykonana na desce olchowej. Przedstawia ona aniołki czuwające na maleńkim dzieckiem. Jej ogromną zaletą jest ręczne wykonanie, które nadaje dziełu sztuki unikalnego charakteru, a także dostępność w różnych rozmiarach. Kolejną możliwością jest obrazek prezentujący Anioła Stróża doglądającego niemowlaka wykonany z aluminium i srebra. Ciekawym detalem jest kształt chmurki, w którym ulokowano postacie. Każdy ze wspomnianych obrazków to niezapomniana pamiątka chrztu, która może zostać umieszczona tuż obok dziecięcego łóżeczka. Tego rodzaju dar z pewnością urzeknie rodziców, jak i samego malucha, w którego ważnym dniu przyszło nam uczestniczyć.

W naszym sklepie dostępne są:

Odcisk bobasa

Ramki na zdjęcia z chrztu

Obrazki srebrne na chrzest

Pismo Święte na chrzest

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij