Obniżka! Historia Marii - film religijny DVD Zobacz większe

Historia Marii - film religijny DVD

DYSTRYBUCJA000144D

25,42 zł

-15%

29,90 zł

Opis

Więcej informacji

HISTORIA MARII

Historia Marii to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku.

Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane Ames en prison (przetłumaczone na angielski jako Imprisoned Souls/Uwięzione dusze). Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków. Kolejną inspiracją reżysera była również Helen Keller, znacznie bardziej znana amerykańska odpowiedniczka Marie Heurtin, urodzona 5 lat później w Stanach Zjednoczonych, która utraciła wzrok i słuch w wieku 19 miesięcy. W wyniku terapii prowadzonej przez jej niewidomą nauczycielkę Anne Sullivan, Keller nauczyła się pisać, czytać i mówić, a potem została pisarką i społeczną aktywistką. Historia Marii porównywana jest przez krytyków do takich filmów, jak: Dzikie dziecko François Truffauta, Cudotwórczyni Arthura Penna, czy Camille Claudel, 1915 Bruno Dumonta.

 

<iframe width="560" height="315" src=https://www.youtube.com/embed/GK5b3MT63nQ frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen=""></iframe>

 

Produkcja
Francja 2014

Reżyseria
Jean-Pierre Amèris

Scenariusz
Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband

Czas trwania
95 min

Gatunek
biograficzny, dramat
30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: