Obniżka! Bitwa o honor miasta, DVD + Tacy jak my - film DVD Zobacz większe

Bitwa o honor miasta, DVD + Tacy jak my - film DVD

KM01

25,42 zł

-15%

29,90 zł

Opis

Więcej informacji

Bitwa o honor miasta, DVD + Tacy jak my, DVD

Dokument opowiadający o powstaniu warszawskim z 1944 roku został zrealizowany w celu zaznajomienia szerokiego grona odbiorców na całym świecie z istotą tego wydarzenia oraz jego wpływem na kolejne pokolenia Polaków. Film przedstawia je na tle najważniejszych wydarzeń II wojny światowej. Powstanie warszawskie zostało ukazane jako największy zryw ruchu oporu w Europie oraz jako bardzo ważny wkład narodu polskiego w walkę o wolność Europy. Dokument ten podkreśla heroizm i poświęcenie ówczesnego pokolenia Polaków.

Dodatek: "Tacy jak my" to dokument, który na tle innych wyróżnia się swoją formą oraz przedstawionym obrazem powstania Warszawskiego. Występujący w nim współcześni popkulturowi artyści oraz młodzi warszawiacy mówią, jaki wpływ miało na ich życie powstanie warszawskie. Dokument "Tacy jak my" ukazuje miejsce powstania warszawskiego w kulturze masowej, z którą każdy z nas spotyka się na co dzień. Wśród artystów występujących w filmie zobaczyć można: Dariusza Malejonka, Marikę, Kazika Staszewskiego, L.U.C.-a i wielu innych. Odmienna i wyjątkowa forma dokumentu ukazuje ten tragiczny zryw wyzwoleńczy w nowym świetle.

„Powstanie warszawskie jest dla mnie szeregiem opowieści prywatnych. Moja mama i siostra czekały 3 dni bez jedzenia i picia, żeby przejść przez Pl. Grzybowski, bo tam siedział snajper. Powstanie dominuje nad tym, co spotkało to miasto”. - Kazik Staszewski

Data ukazania: 2019.10.18

Reżyser: Eugeniusz Starky

Rok produkcji: 2019

Producent: Telewizja Polska S.A.

Produkcja: polska

Czas trwania: 103 min

Nośnik: DVD

Dźwięk: Dolby Digital 2.0

Lektor: nie

Dubbing: nie

Opakowanie: pudełko

Kod paskowy (EAN): 9788395206252


30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: