Obniżka! Łaska przychodzi z deszczem - książka + film DVD Zobacz większe

Łaska przychodzi z deszczem - książka + film DVD

KONDRAT002

21,24 zł

-15%

24,99 zł

Opis

Więcej informacji

Łaska Przychodzi z Deszczem

Kiedy słyszymy o Afryce – panującym tam głodzie, chorobach, napięciach politycznych – często zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby to zmienić. Może czasami warto pomyśleć, czy przypadkiem nie możemy otrzymać czegoś od ludzi, którzy zamieszkują ten kontynent. Historia Rwandy to nie tylko przerażające dzieje ludobójstwa, ale także wielki trud narodowego pojednania. Rwandyjczycy nie przestają nas zaskakiwać swoim optymizmem i staraniem o to, by ich kraj coraz bardziej się rozwijał.

Księża Marianie towarzyszą im w ich wędrówce i choć nie są bezkrytyczni dla pewnych zjawisk, jak laicyzacja i konsumpcjonizm, to jednak z nadzieją patrzą w przyszłość. Bóg nie opuszcza swojego ludu i mu towarzyszy. Rwandyjczycy ufają, że łaska naprawdę „przychodzi z deszczem”, jak mówi rwandyjskie przysłowie. Znakiem tego są też objawienia maryjne w Kibeho, jako jedyne uznane przez Kościół na kontynencie afrykańskim.

Film prezentuje dzieje pobytu misjonarzy w tym kraju, które splatały się ściśle z losami kraju. Zawiera archiwalne nagrania i wspomnienia z najtrudniejszych momentów posługi na tej ziemi.

Produkcja: Polska

Rok: 2020

Obraz: 16/9

Dźwięk: 2.0 Dolby Digital,

Czas: 59 min

ISBN: 9788395860898

Scenariusz: Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska

Reżyseria: Agnieszka Dzieduszycka-Manikowska

Zdjęcia: Łukasz Grudysz, Sebastian Czech, Paweł Waligóra

Montaż: Ryszard Wiencek, Wojciech Miastowski

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: