Obniżka! Lekcje przestrogi cz. 3 - filmy DVD Zobacz większe

Lekcje przestrogi cz. 3 - filmy DVD

RAF-00013

228,65 zł

-15%

269,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Opis

Więcej informacji

Lekcje przestrogi 3

to kolejna bardzo dobra pomoc dydaktyczna znajdująca się w kategorii filmy religijne dla młodzieży, ze znakomicie przyjętej w szkołach serii, pakiet filmowy o współczesnych problemach młodych ludzi. Składa się z pięciu fabularnych opowieści opatrzonych komentarzem specjalisty. Przeznaczony jest dla młodzieży szkolnej i zalecany do wykorzystywania w celach edukacyjnych oraz wychowawczych.Scenariusze powstały po wielu konsultacjach z psychologami, lekarzami, osobami zajmującymi się problematyką poruszaną w filmach. Opowieści mają się stać pretekstem do dyskusji, jaką nauczyciele i psycholodzy mogą przeprowadzić na podstawie przygotowanych i dołączonych do każdego filmu konspektów. Każdy film został opatrzony stosownym komentarzem mgr Iwony Anny Wiśniewskiej, pedagoga, psychologa, wykładowcy, dyrektora Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie.

1. Rodzice mnie nie rozumieją: czyli o konflikcie pokoleń i problemie relacji nastolatków z rodzicami

2. Dowód miłości: o uleganiu presji w miłosnych relacjach młodych oraz o konsekwencji wyborów, odpowiedzialności i problemie przedwczesnej inicjacji seksualnej

3. Dziecko: Kontynuacja opowieści o Alicji, która w wieku szesnastu lat spodziewa się dziecka

4. Nóż: czyli o problemie agresji wśród nastolatków

5. Manipulacja: czyli o konsekwencji ulegania młodych lansowanym wzorcom zachowań

Autor: Olga Estera Regucka
Stron: 24
Rodzaj okładki: miękka

 

 Lekcja przestrogi DVD podsumowanie

 Pakiet filmowy pomoże nie tylko urozmaicić lekcję religii, ale również będzie pomocny przy trudnych rozmowach z młodzieżą.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: