Obniżka! Zmartwychwstały - film religijny DVD Zobacz większe

Zmartwychwstały - film religijny DVD

2

26,91 zł

-10%

29,90 zł

Opis

Więcej informacji

Zmartwychwstanie Jezusa w oczach setnika Claviusa

Produkcja Zmartwychwstały w reżyserii Kevina Reynoldsa, to niezwykła biblijna opowieść o zmartwychwstaniu Jezusa, opowiedziana z punktu widzenia niewierzącego, bardzo sceptycznie nastawionego do świata setnika Claviusa (w tej roli Joseph Fiennes).

Ambitny oficer, który ma udowodnić, że zmartwychwstanie nie miało miejsca.

Rzymski centurion Clavius, w dniu ukrzyżowania Nazarejczyka, przybywa do Jerozolimy, kiedy zauważa Yeshuę przybitego do krzyża, pragnąc skrócić jego cierpienie, nakazuje przebicie serca i płuc włócznią. Zmartwychwstały przedstawia Claviusa jako ambitnego oficera, wykonującego wszystkie zlecone mu zadania, przez co często może się wydawać mężczyzną pozbawionym wszelkich skrupułów. Nieprzypadkowo więc to właśnie Clavius otrzymuje od Poncjusza Piłata (Peter Firth) niezwykle ważne zadanie — ma odnaleźć zaginione ciało Jezusa i jednocześnie udowodnić, że tytułowy zmartwychwstały wcale nie powrócił do żywych. Wszczęte przez Claviusa śledztwo ma również za zadanie zapobiec wybuchowi powstania w Jerozolimie, zanim zjawi się tam Cesarz. Clavius przesłuchuje kolejno wszystkich tych, którzy mogą mieć jakiś związek z tajemniczym zaginięciem zwłok Mesjasza-od strażników strzegących jego grobu, po osoby, które miały jakąkolwiek styczność z Chrystusem. Jedną z przesłuchiwanych kobiet jest Maria Magdalena, która nie udziela jednak urzędnikowi żadnych odpowiedzi. Kiedy rozmowy nie przynoszą skutku, Clavius zleca przeszukanie grobów wszystkich osób, które zmarły w ostatnim czasie. W końcu, kiedy natrafia na niezidentyfikowane zwłoki, postanawia zabrać je do Piłata, będąc przekonanym, że to właśnie Jezus.

Centurion Clavius odnajduje żyjącego Jezusa w gronie Apostołów.

Po wzmożonych poszukiwaniach Clavius w jednym z domów natrafia na powstałego z martwych Jezusa przebywającego wraz z apostołami. Po tym zdarzeniu, Clavius postanawia zakończyć poszukiwania i odesłać wojska nie mówiąc nikomu o tym, co zobaczył. Pomimo tego, że dotychczas Clavius dbał tylko o suche fakty, interesowało go tylko to, co można w sposób racjonalny wytłumaczyć i nie wierzył w żadną z historii przedstawiającą Jezusa jako Mesjasza, po tym odkryciu wybiera się wraz z apostołami do Galilei. Tymczasem Piłat pewny tego, że został przez Claviusa zdradzony, postanawia wysłać za nim swoje wojska. Fabuła filmu została bardzo precyzyjnie zaplanowana i pomimo tego, że każdy z widzów doskonale zna tę historię, nadal potrafi ona trzymać w napięciu.

Film religijny, dramat z cechami thrillera i wątkiem detektywistycznym.

Można śmiało powiedzieć, że Zmartwychwstały łączy w sobie kilka gatunków filmowych począwszy od najbardziej oczywistego w tym przypadku filmu religijnego, poprzez dramat historyczny zawierający w sobie liczne cechy thrillera. Warto również nadmienić, że popularne filmy katolickie rzadko zawierają w sobie wątek detektywistyczny, który doskonale sprawdził się w przypadku “Zmartwychwstałego” Kevina Reynoldsa. Pomimo że historia przedstawiona w Zmartwychwstałym jest nieszablonowa i ukazana inaczej niż przedstawiają to znane filmy religijne dla młodzieży, produkcja ta z pewnością przypadnie do gustu także młodszym widzom. Zmartwychwstały pokazuje nie tylko, samą historię zmartwychwstania Jezusa, ale także przemianę duchową, jaką przechodzi główny bohater i jego zmagania z zaakceptowaniem tego, czego stał się naocznym świadkiem. Wszystkich widzów, którym spodobał się film dotyczący zmartwychwstania, serdecznie zapraszamy także do zapoznania się z dziełem pt. ”Bóg nie umarł”.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/81V6RpN0rbU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: