Matteo + Gdy budzą się demony - filmy religijny DVD - PAKIET Zobacz większe

Matteo + Gdy budzą się demony - filmy religijny DVD - PAKIET

000002

50,00 zł

Opis

Więcej informacji

"Matteo" - książka z filmem religijnym DVD
Książka zawiera litanię do Sługi Bożego Mateuszaa z Agnone, krótką historię jego życia
oraz krótką relację reżysera filmu z prac nad filmem i z premiery filmu.

Oprawa twarda, 22 strony, wymiary 14,5 x 19,5 cm.

Do książki dołączony jest film DVD „MATTEO” reż. Michał Kondrat, muzyka Michał Lorenc, czas trwania filmu 50 min. Wersja językowa: oryginalna włoska, lektor w języku polskim, napisy w języku angielskim.
Płyta jest bezpłatnym dodatkiem do książki i stanowi jej intergralną część. Film do użytku osobistego.

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w naszym filmie.

Kiedy o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o. Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: „Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia”.

Premiera w Polsce i we Włoszech nieprzypadkowo odbywa się w rocznicę śmierci Matteo i stanowić może alternatywę dla świętowania Halloween.

"Gdy budzą się demony" książka z filmem religijnym DVD
Książka "Gdy budzą się demony" zawiera krótką biografię św. Josemarii Escrivy oraz skrót fabuły filmu przeplatany wypowiedziami reżysera, a wszystko w odniesieniu do życia św. Josemarii Escrivy.

Oprawa twarda, 22 strony, wymiary 14,5 x 19,5 cm.

Do książki dołączony jest film DVD, który stanowi jej integralną część. (płyta przeznaczona wyłącznie do użytku prywatnego)

Reżyseria: Roland Joffe (Pola śmierci, 1984; Misja, 1986); czas trwania 120 min, wersja polska: lektor, napisy

GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY
Dziennikarz Robert Torres wyrusza w podróż do Hiszpanii. Ma się tam spotkać ze swoim ojcem, Manolo Torresem, ale przede wszystkim szukać będzie materiału do swojej książki… Wydawać by się mogło, że to historia jakich wiele… Ale nie wtedy, gdy bohaterem książki ma być Josemaria Escriva – założyciel Opus Dei.
Całą historię spowija aura tajemnicy, bo po raz kolejny okazuje się, że w życiu prawdopodobnie nic nie dzieje się przypadkiem… Okazuje się, ze ojciec Roberta nie tylko wychowywał się w tym samym mieście co Josemaria, ale w dzieciństwie był jego najlepszym przyjacielem…
Jak to się stało, że jeden z przyjaciół wybrał drogę kapłaństwa, a drugi zaangażował się w brutalną wojnę domową? Robert Torres z każdą chwilą bliższy jest odkrycia zaskakującej prawdy…
GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY to film zainspirowany młodzieńczymi latami życia Josemarii Escrivy, współczesnego świętego, twórcy Opus Dei, organizacji Kościoła katolickiego, uczącej, że codzienne życie może być drogą do świętości. Escrivá zmarł w 1975 roku, a w 2002 został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II.
W filmie GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY w rolach głównych występują Charlie Cox (Gwiezdny pył, Casanova, Kupiec wenecki oraz serial Zakazane imperium), Wes Bentley (American Beauty, Cena honoru oraz Igrzyska śmierci), Dougray Scott (Baśnie tysiąca i jednej nocy, serial Gotowe na wszystko). W rolach drugoplanowych zobaczymy między innymi: dziewczynę Bonda – Olgę Kurylenko (Quantum of Solace, Hitman), Geraldine Chaplin (Doktor Żywago, Porozmawiaj z nią), Dereka Jacobi (Hamlet, Gladiator, Underworld: Evolution) oraz Charlesa Dance (Gosford Park, serial Gra o tron).

 

Filmy religijne zawarte w pakiecie pozwolą widzom na wiele refleksji. Jeżeli zadajecie sobie pytanie – Czy demony istnieją naprawdę? Być może odpowiedź znajdziecie po obejrzeniu tych filmów.

Pakiet filmowy Gdy budzą się demony polecamy wszystkim fanom kina trzymającego w napięciu od samego początku – aż do końca.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: