Obniżka! Churchill - film DVD Zobacz większe

Churchill - film DVD

KON031

25,42 zł

-15%

29,90 zł

Opis

Więcej informacji

Starszy pan poruszający się o lasce, w długich płaszczach oraz z cygarem w ustach. Ekranizacja mająca w tytule nazwisko Churchill – stawia i tę postać, i całą resztę w innym świetle.

W ułamkach sekundy – Churchill: niewypowiedziana na głos historia

 

Decyzja o inwazji na Francję zostaje podjęta w 1943 r. przez ważne osobistości, w tym Stalina, Roosevelta oraz Churchilla. Wydarzeniem poprzedzającym lądowanie wojsk w owym kraju, miało być tak zwanym D-Day, czyli bombardowaniem wrogiego terenu, zrzucając bomby z samolotów. Tymczasem film „Churchill” rozpoczyna się w czerwcu, 1994 r. Wówczas pozostały jedynie cztery dni do lądowania aliantów w Normandii. W zgrupowaniu wojskowym znajdowali się m.in. Brytyjczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy oraz Polacy i Belgowie. Wszystko odbywało się według rozpisanych wcześniej planów, a operacja nazwana „Overlord” miała już za moment wejść w życie. Tylko jedno wydarzenie nie było brane pod uwagę. Nie pomyślano wcześniej, iż jeden z trójki inicjatorów akcji, zacznie mieć wielkie wątpliwości. Był nim premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill.

 

Film o Churchillu – prawda nigdy nie zginie

Ekranizacja mająca w tytule nazwisko jednego z wybitniejszych mężczyzn wszech czasów, oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, o których tylko kilka osób chce mówić wprost. Film zaliczany jest do biografii, dramatu, a także do kategorii historycznej. Mimo zdobywania wcześniej infomracji o akcji „Overlord”, jej przebiegach oraz zakończeniu – niewiele ludzi ma świadomość, że Churchill na ostatnią chwilę planował unieważnić inwazję. Film z nazwiskiem wybitnego Brytyjczyka opowiada o wątpliwościach, prawdzie, walce z konsekwencjami swoich działań – a także o wiernej miłości, bowiem u boku starającego się odwrócić wszystkie złe decyzje Winstona, znajdowała się jego żona – Clementine.

Sprawdź sam, jaką rolę tak naprawdę w operacji „Overlord”, miał W. Churchill 

Tytuł: Churchill

Reżyser: Teplitzky Jonathan

Obsada: Cox Brian , Richardson Miranda , Slattery John , Purefoy James , Wadham Julian , Durden Richard , Purnell Ella

Autor zdjęć: Higgs David

Dystrybutor: Telewizja Polska S.A.

Data premiery: 2019-10-18

Czas trwania (min.): 98

Lektor: tak

Lektor języki: polski

Polski dubbing: nie

Nośnik: DVD

Typ dysku: DVD-9

Dźwięk: DTS 5.1

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sVOzMZ4IrMA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>


Zobacz w naszej hurtowni z dewocjonaliami także: prezenty dla najbliższych, pamiątki chrztu, pamiątki pierwszej komunii, filmy religijne, ikony świętych

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: