Księga Ksiąg sezon 3 odc. 27 - 40 BOX Zobacz większe

Księga Ksiąg sezon 3 odc. 27 - 40 BOX

SDR533A

99,00 zł

Opis

Więcej informacji

3 sezon bestsellerowego serialu animowanego dla dzieci wyprodukowane przez TV CBN!

Dołącz do przygody z Krzysiem, Olą i Gizmo, w jaką zabierze ich Księga Ksiąg. Zbierz swoją rodzinę i znajomych, i przygotuj się na tą ekscytującą podróż! Ola, Krzyś i Gizmo przenoszą się w czasie i poznają pełne przygód historie Biblijne. Dzieci uczą się prawd Biblijnych oraz moralnych, do jakich główni bohaterowie dochodzą w trakcie trwania każdej z podróży. Serial, który w TVP i TVP ABC oglądało już kilkanaście milionów widzów!

Księga Ksiąg to połączenie zabawy i nauki w jednym - każdy odcinek zawiera książeczkę z pytaniami dla dzieci

Sezon 3 zawiera 13 odcinków, zawartych na 4 płytach DVD - dostępne osobno, jak i w całości w formie BOX-u!

Każdy odcinek trwa ok. 27 minut

DVD Box - Cały sezon 3 - odcinki 1 - 13:

  • DVD1:

1. Rut - Krzyś jest zdenerwowany, ponieważ mama prosi go, by zrezygnował ze swoich planów i pomógł swojej dziwacznej ciotecznej babci. Księga Ksiąg zabiera naszych bohaterów do starożytnego Betlejem. Tam spotykają młodą wdowę o imieniu Rut, która opuszcza swoją rodzinę i ojczyznę, by służyć swojej teściowej - Noemi. Bądź świadkiem, jak wierność Rut zostaje nagrodzona.

2. Wieża Babel - Krzyś, Ola i Gizmo poznają nowego przyjaciela, który mówi w innym języku. W jaki sposób będą chcieli się z nim porozumieć? Nasi bohaterowie przenoszą się do starożytnego miasta, w którym ludzie, dla własnej chwały, budują ogromną wieżę. Odkryj jak Bóg powstrzymuje ich plan oraz, jak wiele lat później, gromadzi ludzi dla swojej chwały w dniu zesłania Ducha Świętego. Nasi bohaterowie odkrywają, że Boża miłość pokonuje wszelkie bariery!

3. Narodziny Jana Chrzciciela - Ola traci cierpliwość opiekując się bardzo energicznym Karolkiem. To wycieńczające zadanie... ale czy warto? Księga Ksiąg przenosi Krzysia, Olę, Gizmo i małego Karolka do starożytnego Izraela, gdzie spotykają Zachariasza i Elżbietę, którzy nie mogli mieć dzieci. Zobaczysz, jak Bóg w cudowny sposób odpowiada na ich modlitwy! Odkryjesz jak ich syn stał się popularny i kto był jego kuzynem. Ponieważ dla Boga, nie ma rzeczy niemożliwych!

  • DVD2:

4. Izaak i Rebeka - Krzyś tak bardzo pragnie złożyć najnowszy wynalazek taty, że ignoruje wskazówki zawarte w instrukcji - i wtedy wszystko idzie źle! Krzyś, Ola i Gizmo przenoszą się do starożytnego Hebronu, gdzie Abraham objaśnia swojemu słudze Eliezerowi, jaką żonę ma znaleźć dla jego syna, Izaaka. Zobacz, jak Eliezer podróżuje do odległej krainy, a dzięki posłuszeństwu i modlitwie, odnajduje właściwą kobietę. Nasi bohaterowie odkrywają, że podążanie za Bożym planem jest zawsze najlepsze

5. Naaman i mała służąca - Organizująca zbiórkę żywności Ola jest zdenerwowana, ponieważ na najbardziej ruchliwej zmianie nie ma nikogo do pracy. A ona jest zbyt ważna, by się tym zająć… czy ma rację? Księga Ksiąg zabiera dzieci na spotkanie z Naamanem, dumnym dowódcą wojsk syryjskich, który choruje na trąd. Zobacz, jak pokora jego Izraelskiej służącej daje mu nadzieję. Aby zostać uzdrowiony, Naaman musi wypełnić jednak tajemniczą instrukcję Elizeusza, a tym samym, odłożyć swoją dumę na bok!

6. Samuel i Boże powołanie - Krzyś ma sen o chłopcu, który kiedyś włamał się do jego domu. Ola traktuje to jako znak, że powinien się nim zainteresować. Jednak Krzyś ma wątpliwości, czy nie jest za młody, by cokolwiek zmienić? Wspólnie z naszymi bohaterami poznasz proroka Samuela. Zobaczysz jak – już jako dziecko, odpowiedział na Boże powołanie, by - jako dorosły, stać się przywódcą Izraela. Nasi bohaterowie odkrywają, że nigdy nie jest się za młodym, aby odpowiedzieć na Boże powołanie.

  • DVD3:

7. Dawid i Saul - Kiedy dwóch agresywnych nastolatków zabiera i niszczy Krzysiowi gitarę, jest on wściekły i obiecuje, że się na nich zemści. Nasi bohaterowie poznają Dawida - młodego wojownika, który prowadzi do zwycięstwa armię Izraela. Zobacz, jak król Saul z zazdrości stara się go zabić i odkryj, dlaczego Dawid wyrzekł się zemsty, mając do tego doskonałą okazję. Dzieci uczą się, że poprzez gniew i zemstę nie da się osiągnąć Bożych celów.

8. Nehemiasz - Krzyś musi uczyć kilku hałaśliwych chłopców - ale jak ma im pomóc, skoro wciąż się z niego nabijają? Razem z Krzysiem, Olą i Gizmo poznasz Nehemiasza. Będziesz świadkiem jego odważnego planu odbudowy zrujnowanych murów Jerozolimy, pomimo tego, że jego wrogowie bez przerwy z niego szydzili i spiskowali, aby go zabić! Nasi bohaterowie odkrywają odwagę Nehemiasza, pozwalającą sprostać każdemu wyzwaniu.

9. Elizeusz i Aramejczycy - Ola jest wściekła, ponieważ ktoś opublikował kompromitujący ją filmik. Ma jednak idealny sposób na wyrównanie rachunków - czy powinna to zrobić? Księga Ksiąg przenosi naszych bohaterów w czasie, na spotkanie z prorokiem Elizeuszem. Zobaczysz, jak Aramejczycy próbują go schwytać oraz co zrobi Elizeusz kiedy złapie ich w zasadzkę! Nasi bohaterowie odkryją, że miłosierdzie może zdziałać znacznie więcej niż zemsta.

  • DVD4:

10. Łazarz - Ola przekonała nieśmiałą koleżankę, aby pojechała na szkolną wycieczkę. Jednak przyjeżdża za późno i obie spóźniają się na autobus. Czy spóźnienie może zamienić się w błogosławieństwo? Przeniesiemy się do starożytnego Izraela, gdzie Jezus właśnie dowiaduje się, że Jego przyjaciel Łazarz jest bardzo chory. Ale zamiast się pospieszyć, by go uzdrowić - zwleka. A kiedy wreszcie przychodzi, okazuje się, że Łazarz umarł. Bądź świadkiem wielkiego cudu Jezusa, wskrzeszenia Łazarza do życia! Dzieci odkrywają, że Boży czas

11. Król Salomon - Krzyś jest odpowiedzialny za dużą wystawę, podczas której zniknął najważniejszy wynalazek jego taty. Księga Ksiąg zabiera Krzysia, Olę i Gizmo na spotkanie z królem Salomonem. Będziesz świadkiem sytuacji pełnej napięcia, kiedy król stojąc przed ogromnym dylematem, w zaskakujący sposób odkrywa prawdę. Nasi bohaterowie poznają, że prawdziwa mądrość pochodzi od Boga.

12. Daniel i sen Nabuchodonozora - Ola jest zestresowana, ponieważ ma zbyt wiele obowiązków. W jaki sposób zdecydować, które z nich są najważniejsze? Przygotuj się na przygodę w starożytnym Babilonie. Poznasz króla Nabuchodonozora, który nakazuje swoim mędrcom, aby opowiedzieli mu jego sen - w przeciwnym razie zginą. Zobacz, jak prorok Daniel poznaje tajemniczy sen i jego znaczenie. Nasi bohaterowie dowiadują się, gdzie szukać mądrości, której sami nigdy nie mogliby posiąść.

13. Miłosierny Samarytanin - Ola jest tak głodna, że nie chce podzielić się pizzą z dziećmi z sąsiedztwa, ale czy na pewno? Krzyś Ola i Gizmo pragną usłyszeć, jak Jezus opowiada historię pobitego i okradzionego podróżnika. Kto uratuje tego umierającego człowieka – przechodzący obok przywódca religijny, czy może nielubiany przez miejscowych cudzoziemiec? Zobacz, jak ważna jest troska o innych i odkryj, że każdy człowiek jest naszym bliźnim.

Czas trwania: ok. 5 godz 55 minut

Rok wydania: Lipiec 2021

Nośnik: 4xDVD

Gatunek filmowy: Animowany/Dla dzieci

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: