Obniżka! Tajemnice Stygmatyków. Wielcy mistycy i mali oszuści - Grzegorz Fels Zobacz większe

Tajemnice Stygmatyków. Wielcy mistycy i mali oszuści - Grzegorz Fels

FRONDA000011SN

44,91 zł

-10%

49,90 zł

Opis

AutorPaweł Lisicki

Więcej informacji

Stigmata” oznaczało w starożytnym Rzymie piętno wypalane żelazem na skórze niewolnika lub przestępcy. Dopiero od średniowiecza terminem tym zaczęto określać osoby naznaczone krwawiącymi ranami Chrystusa.W dziejach świata doliczono się ponad 350 stygmatyków, z czego ponad 300 to kobiety.
Zdecydowana większość osób dotkniętych stygmatami (321) było wyznania katolickiego, zaś 62 z nich zostało przez Kościół beatyfikowanych i kanonizowanych.
Wiele osób traktuje stygmatyków jak nieomylnych „chodzących świętych”. Należy jednak pamiętać, że Kościół oficjalnie uznał stygmaty tylko u dwóch świętych: św. Franciszkaz Asyżu i św. Katarzyny ze Sieny. Psychiatrzy i psychologowie upatrują w pojawianiu się stygmatów problemów natury neurotycznej, histerycznej i hipnotycznej. Niektórzy biorą też pod uwagę autosugestię czy wizualizację nadjaźni. Choć z drugiej strony, nikomu jak dotąd nie udało się „wywołać” stygmatów stosując hipnozę.
To opowieść zarówno o stygmatykach, którzy już odeszli (m.in. o Wandzie Boniszewskiej, Alicji Lenczewskiej, Świętej Siostrze Faustynie, siostrze Dulcissimie Hoffmann, Wandzie Malczewskiej i Helenie Pelczar), jak i o stygmatykach żyjących współcześnie (ks. James Bruse, ks. Zlatko Sudac).
To także historia stygmatyków niemieszczących się w ramach duchowych:
  • Giorgio Bongiovanni i jego kosmiczni aniołowie,
  • Anioł New Age - Elia Cataldo,
  • czy Antypapież stygmatyk, któremu miały pomóc anielskie legiony
EAN: 9788380796799
Liczba stron: 360
Wymiary okładki: 145x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Waga: 0,40 kg

2 innych produktów w tej samej kategorii: