Obniżka! Być uczniem Jezusa - gra biblijna Zobacz większe

Być uczniem Jezusa - gra biblijna

DYSTRYBUCJA00008488

35,10 zł

-10%

39,00 zł

Opis

Więcej informacji

Nowa gra pt. "Być uczniem Jezusa" zaprasza do przeżycia pasjonującej przygody w świecie pierwszych chrześcijan. Przenosi w miejsca, w których kilkadziesiąt lat wcześniej żył i nauczał Jezus Chrystus. Można tu spotkać gorliwych wyznawców Jezusa, jak i tych, którzy pragną zaszkodzić rodzącym się wspólnotom chrześcijan. Kilka osób spotkało Jezusa osobiście. Opowiada o Nim na przykład sędziwa staruszka o imieniu Maria Magdalena (głosu użyczyła jej aktorka Alina Janowska). Ich wskazówki i rady są cenne dla gracza, który otrzymuje tutaj szczególnie ważną misję. Jego zadaniem jest dostarczenie listu apostoła św. Pawła do jednej z gmin chrześcijańskich. Na jego drodze pojawiają się liczne zadania. Jedne z nich przybliżają ważne i piękne treści Ewangelii, a inne związane są z ludźmi oczekującymi na pomoc i ukazanie im prawdy o Jezusie.

 

Gra Być Uczniem Jezusa przybliża kulturę, tradycję i życie codzienne ludzi żyjących za czasów pierwszych chrześcijan. Przy jej opracowywaniu wykorzystano zdjęcia Ziemi Świętej (by jak najlepiej przedstawić krajobraz i klimat miejsc, w których rodziły się pierwsze wspólnoty chrześcijańskie), a także stworzono tysiące trójwymiarowych obiektów oddających architekturę, przedmioty i postacie z początku I w.n.e.

 

Gra Być Uczniem Jezusa ukazuje, jak mogły wyglądać np.: synagoga, rynek, łaźnia, kuźnia, zakład ciesielski, zakład garncarski, dom celnika, obrzeża miasta, cysterna, domy bogatych i biednych, a także dziesiątki innych miejsc. Podczas gry nie tylko można zobaczyć dawną Palestynę, ale także dużo się o niej dowiedzieć

. Do wielu przedmiotów, miejsc i postaci dołączono ramki (pojawiające się po najechaniu na nie kursorem myszki), a w nich mnóstwo informacji i ciekawostek dotyczących świata starożytnego. W ten sposób omówione zostały zarówno tematy religii, prawa, obyczajów i edukacji, jak i fauny, flory, klimatu Ziemi Świętej, czy życia codziennego: ubiorów, posiłków, pracy i wypoczynku ówczesnych ludzi.

 

Oprócz walorów edukacyjnych program oferuje też doskonałą rozrywkę. W grze Być Uczniem Jezusa występuje mnóstwo akcentów humorystycznych i niespodziewanych zwrotów akcji. Można tu spotkać nietuzinkowe, przezabawne postaci: kowala mówiącego tylko wierszem, pociesznego pana Asafa "profesjonalnego farmaceutę", który każdemu próbuje wcisnąć jakieś ziółko, przygłuchą babcię, zamierzającą wsadzić gracza do więzienia, czy wesołego akwizytora oferującego wykałaczki, pióro kaczki i matę słomianą "mocny i twardy sen". Rynek multimediów obfituje dziś w gry nie wymagające myślenia i pełne przemocy. Gra "Być uczniem Jezusa" jest dla nich przeciwwagą. Pokazuje, że można przed komputerem spędzić czas w sposób mądry i dobry, a przy okazji doskonale się bawi

.

 

Gra Być uczniem Jezusa stanowi interesującą pozycję wydawniczą dla dzieci i młodzieży w cyklu Prezenty Komunijne.

 

 

 

Wymagania sprzętowe:

pamięć RAM: 1GB,

twardy dysk: 2GB,

napęd DVD, karta muzyczna,

Windows XP/2000/Vista/7/8

 

Opinie:

Wojtek: Jako, że dzisiejsze dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem, zakupiłem mojemu synowi grę Być Uczniem Jezusa, aby oderwać go od strzelanek. Gra nie tylko dostarcza młodemu rozrywki, ale dodatkowo go edukuje. Być Uczniem Jezusa to dobry zakup.

Piotr: Jestem Katechetom, sam zagrałem w tą grę i przyznam szczerze, że można by się zastanowić nad urozmaiceniem lekcji religii o granie w Bycie Uczniem Jezusa. Na Pewno uczniowie byliby zadowoleni.

Katarzyna: Bardzo chciałam by moja córka podczas rozrywki sięgała również po przydatną jej wiedzę. Znalazłam w internecie grę Być Uczniem Jezusa. Teraz moja córka nie tylko się relaksuje, ale dodatkowo zdobywa wartościową wiedzę przydatną w szkole. Polecam wszystkim rodzicom grę Być Uczniem Jezusa, świetny prezent dla naszych małych pociech.


Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: