Obniżka! Księga z Nieba. PAKIET 3 TOMY Luisa Piccarreta Zobacz większe

Księga z Nieba. PAKIET 3 TOMY Luisa Piccarreta

11C4

72,00 zł

-15%

84,70 zł

Opis

AutorLuisa Piccarreta

Więcej informacji

Pakiet 3 Tomy Księga z Nieba - Luisa Piccarreta


Księga z Nieba. Bądź Wola Twoja – Luisa Piccarreta

Luisa Piccarreta to urodzona we Włoszech tercjarka dominikańska, jedna z największych mistyczek XX wieku. Od roku 1881, kiedy objawił się jej Jezus, który stopniowo wprowadzał ją w tajemnicę swego cierpienia, prowadząc do mistycznych zaślubin, Luiza aż do swojej śmierci przeżywała w swej duszy i na ciele Mękę Chrystusa. Całe jej życie upłynęło w ciszy, w cierpieniu i na modlitwie. Przez sześćdziesiąt lat pozostawała na swoim łożu boleści, wiele godzin dziennie pogrążona w głębokiej kontemplacji. Od chwili pierwszego spotkania z Jezusem jej pokarmem była praktycznie wyłącznie Eucharystia. Zmarła w 1947 roku w opinii świętości, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.

Od 1899 r. Luisa, za radą i nakazem jej spowiednika, zaczęła spisywać dziennik swych mistycznych przeżyć i doświadczeń, zawierający również orędzia i przepowiednie, które otrzymywała podczas objawień. Niniejsza książka to pierwszy tom tego wielkiego dzieła, które jest wielką pieśnią ku czci Woli Bożej, realizującej się w świecie i w człowieku. To dziennik niezwykle głębokich i absolutnie wyjątkowych mistycznych doświadczeń, droga porzucania świata i samej siebie, aby móc jak najpełniej zjednoczyć się z Chrystusem i przyjąć Jego świętą Wolę.

Ta samotna dusza jest najczystszą dziewicą, całą należącą do Boga, która objawia szczególne umiłowanie Boskiego Zbawiciela Jezusa. Nasz Pan, który z wieku na wiek coraz bardziej pomnaża cuda swojej miłości, jak się zdaje, chciałby z tej dziewicy, którą On nazywa najmniejszą spośród znalezionych na Ziemi, pozbawionej wszelkiego wykształcenia, ukształtować narzędzie zdolne do misji tak wzniosłej, że żadna inna nie mogłaby się z nią równać, mianowicie triumfu Bożej Woli na całej Ziemi, w zgodzie z tym, co zostało powiedziane w Ojcze Nasz: Bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi
Są to pisma, z którymi teraz trzeba zapoznać świat. Uważam, że przyniosą wielkie dobro. Na ile wzniosła jest ta wiedza o Bożej Woli, na tyle te pisma, powstałe pod niebieskim dyktandem, przedstawiają ją wyraźną i przejrzystą. Ale, moim zdaniem, żaden ludzki umysł sam nie mógłby ich sformułować…

św. Hannibal Maria di Francia
założyciel Rogacjonistów,
kierownik duchowy Luisy Piccarrety

Autor: Luisa Piccarreta


Księga z nieba. Tom 2: Moc Nadziei – Luisa Piccarreta

  Te pisma posłużą do poznania Tego, który mówi do ciebie…
A jeśli nie posłuży tobie, moje światło będzie służyć innym, którzy będą czytać to, co każę ci pisać.

 

Jezus do Luisy Piccarrety


Drugi tom mistycznego dziennika Luisy Piccarrety ukazuje jej niesamowite spotkania i relację z Jezusem, zyskującą w niektórych momentach taki stopień intymności, jakiego nie znajdziemy w żadnym innym przypadku mistycznych przeżyć. To wielka pieśń chwaty Boga, tak bliskiego i oddanego człowiekowi, pieśń wiary i nadziei, która zawieść nie może, zaufania Bogu i życia w Jego woli, aż po złożenie się w ofierze dla Jego miłości.

Ale jest to również księga pełna ostrzeżeń dla ludzkości. Pojawiają się tu przerażające wizje i przebłyski zdegenerowanego świata i wynaturzonego Kościoła, względem których sprawiedliwość Boża domaga się odpłaty.

Autor: Luisa Piccarreta


Luisa Piccarreta to urodzona we Włoszech tercjarka dominikańska, jedna z największych mistyczek XX wieku. Od roku 1881. kiedy objawił się jej Jezus, który przekazał jej cierpienia korony cierniowej. Luisa aż do swojej śmierci przeżywała w swej duszy i na ciele Mękę Chrystusa. Całe jej życie upłynęło w ciszy, w cierpieniu i na modlitwie. Przez sześćdziesiąt lat pozostawała na swoim łożu cierpienia, wiele godzin dziennie pogrążona w głębokiej kontemplacji. Od chwili pierwszego spotkania z Jezusem jej pokarmem była praktycznie wyłącznie Eucharystia. Zmarła w opinii świętości, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny. Od 1899 r. Luisa. za radą i nakazem jej spowiednika, zaczęła spisywać dziennik swych mistycznych przeżyć i doświadczeń, zawierający orędzia, które otrzymywała podczas objawień.

Księga z Nieba. Tom 3: Ofiara cierpienia i tajemnica nieprawości – Luisa Piccarreta

Te pisma posłużą do poznania Tego, który mówi do ciebie…
A jeśli nie posłuży tobie, moje światło będzie służyć innym, którzy będą czytać to, co każę ci pisać.

Jezus do Luisy Piccarrety

Trzeci tom mistycznego dziennika Luisy Piccarrety odstania dalszy ciąg niezwykłej, intymnej wręcz zażyłości włoskiej mistyczki z Jezusem. Jest zapisem mistycznych spotkań z lat 1899-1900, świadectwem wizji, słów i orędzi Jezusa oraz podejmowanego przez Luisę wielkiego dzieła cierpienia.

Mój ukochany Jezus nadal ukazuje się smutny. Dziś rano nasza Królowa Matka przyszła wraz z Nim i wydawało mi się, że to Ona przyprowadziła Go do mnie, abym Go udobruchała i modliła się z Nią, aby pozwolił mi cierpieć dla ratowania ludzi. Powiedziała, że gdyby w tych ostatnich dniach nie wstawiła się za mną, a spowiednik nie korzystał z władzy kapłańskiej, bym mogła uczestniczyć w Jego cierpieniach, wiele katastrof miałoby miejsce.

fragment książki

Dzięki nadprzyrodzonej łasce Luisa wnika głębiej w sens krzyża, posłuszeństwa, czystości, tajemnicy Kościoła, który niejednokrotnie zostaje jej ukazany jako pełen nieczystości, słabości, zdrady, wzbudzających gniew Tego, który jest jego Głową. Nie wiemy, których czasów dotyczyły wizje Luisy, ale z pewnością, patrząc na to, co dzieje się wokół nas i w nas samych, możemy stwierdzić ich porażającą aktualność.

… zobaczyłam kolumnę, której szczyt dotykał nieba, a poniżej tej kolumny stali kapłani, biskupi, kardynałowie i inni dostojnicy, którzy ją wspierali, ale ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłam, że wielu z nich było bardzo słabych, zepsutych, inni byli chorzy, a jeszcze inni pełni błota. Bardzo niewielu było takich, którzy byli w stanie ją wspierać. Biedna kolumna tak bardzo była wstrząsana od dołu, chwiała się, nie mogąc stać w miejscu. (…)

„Moja córko, widzisz w jak opłakanym stanie jest mój Kościół, ci sami ludzie, którzy mieli go wspierać, zawiedli, a swoimi czynami burzą go, powalają i oczerniają. Jedynym lekarstwem jest wielki rozlew krwi, aż po kąpiel, aby obmyć to zgniłe błoto i wyleczyć ich głębokie rany, aby wyleczone, wzmocnione, upiększone tą krwią, mogły być narzędziami zdolnymi utrzymać go stabilnym i pewnym”.


fragment wizji i słów Jezusa,
skierowanych do Luisy PiccarretyKlienci którzy zakupili ten produkt kupili również: