Obniżka! Pochodzenie człowieka - książka + film 3 x DVD Zobacz większe

Pochodzenie człowieka - książka + film 3 x DVD

KON0318

42,49 zł

-15%

49,99 zł

Opis

Więcej informacji

POCHODZENIE CZŁOWIEKA

Klucz do ewolucji człowieka

Seria o ewolucji, stworzeniu i wierze; promowany przez Papieską Radę ds. Kultury i część projektu STOQ (Nauka, teologia i poszukiwania ontologiczne).

Darwin był dyskutowany w dziewiętnastym wieku, a w dwudziestym wieku ideologie wykorzystywały ewolucję do uzasadnienia materializmu lub rasizmu. Dzisiaj niewielu zaprzecza skamielinom, ale debata nie wygasa. 

Krąży wokół tego pytania: czy istnieje inteligencja, która kierowała cudownym procesem ewolucji?

Dziewięć filmów dokumentalnych odpowiada na te i wiele innych pytań z uprzejmością, zaskakującymi obrazami i wielką naukową dyscypliną. 

Angażuje około 40 specjalistów i badaczy z różnych krajów, w tym dwóch laureatów Nagrody Nobla.

Oprócz danych paleontologicznych nakreślono różne teorie darwinistyczne i neodarwinistyczne, a także stanowiska różnych grup chrześcijańskich w obliczu ewolucji: od kreacjonizmu i „inteligentnego projektu” do pozycji papieży Piusa XII. Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Ta seria, pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury , daje nam chrześcijańską wizję, która pozwala nam zrozumieć związek między odkryciami naukowymi, które mówią nam o pewnej ewolucji, a naszym byciem jako stworzenie będące produktem twórczej decyzji Boga. Jest to zatem niezbędna praca dla każdego katolika, który pragnie dogłębnego zrozumienia mitów i błędów darwinizmu i kreacjonizmu.


Oryginalny tytuł: Pochodzenie człowieka
Czas trwania: 270 min. (9 × 30 min)
Języki: hiszpański, angielski i włoski

LEKTOR

3 płyty DVD

ISBN: 978-83-956606-2-7

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: