Obniżka! Dachau. Cywilizacja śmierci - książka + film DVD Zobacz większe

Dachau. Cywilizacja śmierci - książka + film DVD

KON0320

21,17 zł

-15%

24,90 zł

Opis

Więcej informacji

Dachau – CYWILIZACJA ŚMIERCI

Pamięć o tym, co stało się za drutami Dachau, musi trwać...ku przestrodze.

Dachau – tutaj, w sennym bawarskim miasteczku u podnóża Alp, w marcu 1993 roku otworzyły się bramy piekła. To właśnie tutaj powstał pierwszy obóz koncentracyjny na terenie Rzeszy Niemieckiej, prototyp wszystkich późniejszych niemieckich obozów pracy.

O tym bestialskim miejscu w nieludzkich czasach opowiadają świadkowie we wstrząsającym obrazie młodego reżysera – Kamila Kulczyckiego.

Bohaterami filmu są obywatele praktycznie całej podbitej przez Hitlera Europy. Teraz to prawdziwi ludzie, wtedy – zaledwie numery. To oni dają świadectw cywilizacji śmierci...ku przestrodze.

Każda opowiadana historia jest inna. W dramatycznych relacjach przeplatają się zwątpienie z nadzieją; utrata z odzyskiwaniem wiary w Boga, modlitwa o śmierć z chęcią ocalenia. Wszędzie jednak pojawiają się te same dramatyczne wątki: egzekucji, głodu, wielogodzinnych apeli katorżniczej pracy i tortur w miejscu, gdzie „więzień nie ma żadnych praw, oprócz prawa do śmierci”.

Film Dachau to nie tylko żywa lekcja historii, to utrwalenie i zachowanie pamięci o tym, o czym kolejnym pokoleniom nie wolno zapomnieć, aby czas zagłady i pogardy nigdy się nie powtórzył.


Rok wydania: 2021

Scenariusz i reżyseria: Kamil Kulczycki

Czas trwania: 52 min.

Obraz: PAL 16:9 kolor

Dźwięk: 2.0

Wymiary: 19,6x14,6 cm

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: