Obniżka! Z głębi serca. Kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego - kard. Roberta Saraha Zobacz większe

Z głębi naszych serc - kardynał Robert Sarah

SSL

21,60 zł

-10%

24,00 zł

Opis

AutorKardynał Robert Sarah

Więcej informacji

Burzliwe spory, które od wielu miesięcy wstrząsają Kościołem, skłoniły Benedykta XVI i kardynała Roberta Sarah do zabrania głosu. Od chwili rezygnacji z pełnienia urzędu w lutym 2013 roku emerytowany Papież wypowiada się rzadko. Trwa w ciszy za murami klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich.

W drodze wyjątku postanowił w towarzystwie swojego wielkiego przyjaciela, kardynała Roberta Sarah, poruszyć najtrudniejszy dla Kościoła temat: przyszłość księży, właściwą definicję katolickiego kapłaństwa i poszanowanie celibatu.

Dziewięćdziesięciodwu letni Benedykt XVI podpisuje się pod jednym ze swoich najważniejszych tekstów. Ten nacechowany rzadko spotykaną wagą intelektualną, kulturową i teologiczną tekst sięga do źródeł problemu. Jak pisze Benedykt, „u podłoża poważnej sytuacji, w jakiej znajduje się dzisiaj kapłaństwo, tkwi błąd metodologiczny: odejście od przyjmowania Pisma Świętego jako słowa Bożego”.

Odpowiedzią na tę analizę, przeprowadzoną z żelazną logiką, jest tekst kardynała Roberta Sarah. Przedstawia on szczególne ujęcie tematu z charakterystyczną dla siebie mocą, radykalizmem i mądrością. Rozpoznajemy tutaj odważną refleksję jednego z najwybitniejszych dostojników Kościoła. Dwaj autorzy odpowiadają sobie, uzupełniają się i wzajemnie inspirują. Przedstawiają doskonale przeprowadzoną argumentację, nie lękając się podjęcia dyskusji. Benedykt XVI i kardynał Robert Sarah poszli za porywem swoich serc. Ta książka to wydarzenie. Pod wieloma względami jest niepowtarzalna. I z pewnością przejdzie do historii.

Joseph Ratzinger – urodził się 16 kwietnia 1927 roku w Marktl (Niemcy). Od 19 kwietnia 2005 roku do 28 lutego 2013 roku był 265. najwyższym zwierzchnikiem Kościoła Rzymskokatolickiego jako Papież Benedykt XVI.

kard. Robert Sarah – urodzony 15 czerwca 1945 roku w Ourous w Gwinei. Święcenia kapłańskie przyjął w wieku 24 lat z rąk biskupa Raymonda-Marie Tchidimbo. 13 sierpnia 1979 roku został mianowany przez Jana Pawła II biskupem diecezji Konakry. W chwili przyjęcia święceń biskupich był najmłodszym biskupem rzymskokatolickim na świecie. Jako zawołanie biskupie wybrał zdanie Sufficit tibi gratia mea (Wystarczy ci mojej łaski).

Waga: 0,180 kg

Format: 13,5×20 cm

Oprawa: miękka

Ilość stron: 149

ISBN: 978-83-7257-774-0

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: