Obniżka! Z głębi serca. Kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego - kard. Roberta Saraha Zobacz większe

Z głębi naszych serc - kardynał Robert Sarah

SSL

21,60 zł

-10%

24,00 zł

Opis

AutorKardynał Robert Sarah

Więcej informacji

 

Książka „Z głębi naszych serc” – wypowiedź duchownych względem celibatu


Książka „Z głębi naszych serc” autorstwa kardynała Roberta Sarah i papieża emeryta Benedykta XVI traktuje o potrzebie zachowania celibatu w życiu katolickich duchownych. W obliczu aktualnych problemów świata religijnego, autorzy wypowiadają się o istocie czystości wśród składających śluby kapłańskie, oraz braku celowości powoływania księży wśród żonatych mężczyzn. „Z głębi naszych serc” to dzieło literatury, w którym swe słowa zawarli dwaj bezgranicznie oddani Stwórcy ludzie. Jak mówi jeden z autorów, papież emeryt Benedykt XVI – „Ksiądz powinien być czujny. Musi stać na straży wobec sił zła. Musi podtrzymywać wiarę ludzkości w Boga. Musi mieć się na baczności w codziennym życiu”. Słowa te doskonale oddają sens powołań kapłańskich, któremu wierni powinni pozostać wszyscy duchowni. Jednocześnie, obaj autorzy przypominają, że posługa Bogu równa się porzuceniu tego co posiadamy i bezgranicznemu zawierzeniu Zbawicielowi. Wychodząc naprzeciw współczesności w życiu Kościoła Katolickiego zarówno kardynał Robert Sarah, jak i papież emeryt Benedykt XVI w swojej książce „Z głębi naszych serc” wypowiadają się w bezpośredni sposób na jak najbardziej aktualny temat zachowania celibatu.

Z głębi naszych serc” książka, która skłania do przemyśleń


„Z głębi naszych serc” to książka, która skłania do przemyśleń na temat istoty kapłaństwa, oraz zachowania przez księży celibatu. Dwaj szanowani duchowni przedstawiają swój jednoznaczny pogląd na obecną sytuację mającą miejsce w życiu religijnym. Posługa duchowa nierozerwalnie wiąże się z konkretnymi ograniczeniami i rezygnacją ze zbędnych aspektów. Z książki „Z głębi naszych serc” każdy, również osoba świecka może dowiedzieć się, jaki tak naprawdę jest sens pozostania oddanym Bogu. Jeden z autorów książki „Z głębi naszych serc” – kardynał Robert Sarah uświadamia, że wyświęcenie żonatych mężczyzn pozbawiłoby nowopowstałe kościoły doświadczenia obecności Jezusa Chrystusa. Słowa te pokazują, jak ważny dla duchownego jest zachowany celibat, który pozwala mu na zbliżenie się do samego Syna Bożego. Lektura owego dzieła literackiego autorstwa dwóch cenionych kapłanów nie tylko otworzy oczy czytelnikowi, ale również skłoni go do wyciągnięcia własnych wniosków i przemyśleń w sprawie wyrzeczeń na rzecz wiary.

Wiara to także oddanie i wyrzeczenia


Dla duchownych katolickich na całym świecie posługa nierozerwalnie łączy się z dobrowolnymi wyrzeczeniami. Jak wyjaśniają autorzy książki „Z głębi naszych serc” to właśnie one składają się na celibat. Zdaniem kardynała Roberta Sarah i papieża emeryta Benedykta XVI jego zachowanie umożliwia księżom zbliżenie się do Stwórcy. Jak mówi Joseph Ratzinger, duchowni stoją na straży wobec sił zła. Z tych krótkich słów można wyczytać prawdziwą istotę powołań kapłańskich. Według książki „Z głębi naszych serc” ksiądz to świadomy i zdolny do poświęceń człowiek, służący pomocą każdemu, kto jej potrzebuje. Duchowa jedność z Jezusem Chrystusem w szczególny sposób mu w tym pomaga. Celibat jako dobrowolne wyrzeczenie się pewnych dóbr umożliwia podtrzymanie owej więzi, wzmacnia ją i nadaje jej sens. Obaj autorzy sugerują, że jest on niezbędny, aby móc budować Kościół. Lektura „Z głębi naszych serc” pozwoli dojść do wniosków, które ukształtują nasz sposób patrzenia na posługę pełnioną przez duchownych katolickich na całym świecie. Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby treść książki była jak najbardziej przejrzysta.

Książka „Z głębi naszych serc” kardynała Roberta Sarah i papieża emeryta Benedykta XVI porusza aktualny temat celibatu wśród duchownych. Autorzy jednoznacznie wypowiadają się o istocie wyrzeczeń na rzecz posługi Bogu.


Fragment książki:

 Ksiądz powinien być czujny. Musi stać na straży wobec sił zła. Musi podtrzymywać wiarę ludzkości w Boga. Musi mieć się na baczności w codziennym życiu.
Papież emeryt Benedykt XVI

Istnieje związek ontologiczno-sakramentalny między kapłaństwem a celibatem. Umniejszenie wspomnianego związku spowoduje zdeprecjonowanie dorobku Soboru i papieży Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Kardynał Robert Sarah

Wyświęcenie żonatych mężczyzn pozbawiłoby nowo powstające Kościoły doświadczenia obecności i nawiedzenia Chrystusa danego i oddanego w osobie celibatariusza.
Kardynał Robert Sarah

Kapłaństwo Jezusa Chrystusa wprowadza nas w życie, które polega na stawaniu się jednością z Nim i na odrzuceniu wszystkiego, co do nas należy. Taki jest fundament dla księży i wymóg celibatu.
Papież emeryt Benedykt XVI

Codzienna celebracja Eucharystii, która implikuje niekończący się stan służby Bogu, rodzi spontanicznie niemożliwość związku małżeńskiego.
Papież emeryt Benedykt XVI

Kościół potrzebuje tylko mężczyzn, którzy go kochają miłością Chrystusa Oblubieńca. Kościół pozbawiony księży w celibacie nie będzie miał świadomości, iż pozostaje Oblubienicą Chrystusa.
Kardynał Robert Sarah

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: