Jutro niedziela - rok C Zobacz większe

Jutro niedziela - rok C

STACJA11D

64,90 zł

Więcej informacji

Jutro Niedziela Rok C

Cykl „Jutro Niedziela” to analiza niedzielnego Słowa, tego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. To przygotowanie do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu. Dzięki książce „Jutro Niedziela” możemy odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w Liturgii.

Trzeci tom, wydany na liturgiczny Rok C, jest zaproszeniem do bliższego poznania dojrzałego duchowo dzieła - Ewangelii św. Łukasza, którego nazywa się Ewangelistą Bożego Miłosierdzia. Opisuje on Jezusa pochylającego się nad grzesznikami, wprowadza w Jezusową szkołę modlitwy i jako jedyny zapisuje przypowieść o synu marnotrawnym.

Jutro Niedziela” na rok C zachęca również do lektury czterech szczególnych listów św. Pawła:

  • emocjonalnego Listu do Galatów, zawierającego unikatowy opis „Chrystusa kosmicznego”

  • Listu do Kolosan

  • oraz 1-2 Listu do Tymoteusza, będącego swoistym podręcznikiem zarządzania wspólnotą.

Dodatkowo w „Roku C” znajdziesz:

  1. Precyzyjniejszy Insider, wchodzący głębiej w teksty czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu Słowa Bożego. Dzięki bogatym komentarzom do czytań i Ewangelii możesz przenieść się w realia historyczno-kulturowe tekstów biblijnych.

  2. Dokładniejsze Translatory, pomagające lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie,w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwalające odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. Dzięki odniesieniom do języków oryginalnych (j. hebrajskiego i greki) możesz wnikliwiej i bardziej obrazowo odczytać Słowo Boże oraz myśl autorów biblijnych.

Wydanie zawiera:

  • Analizy czytań na wszystkie niedziele Roku C

  • Do każdej niedzieli: Kontekst Psalmów, Chmura Słowa, Biblijny Insider i Sto Słów

  • Twarda oprawa i staranna szata graficzna

  • Imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

KSIĄŻKĘ POLECAJĄ

Słowo to nie „coś”, to Ktoś”, kto przynosi życie – Chrystus Jezus. Publikacja w sposób konsekwentny i profesjonalny pomaga w poznawaniu Słowa, a to jest przyczynkiem do spotkania Osób. Owocem tego spotkania jest życie.

AbpStanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Kiedy Żydzi przygotowują się do świętowania Paschy, czynią w dzień ją poprzedzający cały szereg istotnych przygotowań materialnych i duchowych, aby w samo Święto zakosztować obecności przychodzącego Boga Zbawcy. Kiedy chrześcijanin przygotowuje się do celebracji Nowej Paschy zmartwychwstania Jezusa – czyli do coniedzielnej Eucharystii – niech również poczyni przygotowanie. Znakomitym do tego narzędziem będzie sięgnięcie po książkę „Jutro Niedziela”.

Dr hab. Marcin Majewski, InstytutNauk Biblijnych UPJP2

Jeślipotrzebującemu faktycznie lepiej dać wędkę niż rybę, to “Jutro Niedziela” jestwłaśnie taką wędką dla księży, którzy potrzebują na niedzielę nie gotowejhomilii, ale pomocy do stworzenia własnej. Przeczytają tu wytłumaczenietrudniejszych pojęć biblijnych, odnajdą miejsce niedzielnych czytań w szerszymkontekście, wreszcie usłyszą pytania, które warto zadać sobie iwiernym.

ks.dr hab. Stanisław Adamiak, autor „Teologii Tolkiena”, rektor WSD wToruniu

Profesjonalnei komunikatywne wyjaśnienie przesłania niedzielnych czytań liturgii Słowa. „Jutro niedziela” umożliwia każdemu usłyszeć i zrozumieć Słowo Boże. Serdecznie polecam!

Judyta Pudełko PDDM, dr teologii biblijnej, dyr. Szkoły Biblijnej Collegium Joanneum

Ewangelia nie jest książką, która się kończy. Raz przeczytana winna być otwarta na nowo,gdyż do jej pełnego rozumienia wszyscy dorastamy powoli. Bardzo się cieszę, żena drodze odkrywania Ewangelii pojawiła się wspaniała pomoc. Ufam, że okiembiblisty i medioznawcy sam Duch Święty pomoże każdemu z Czytelników odkryć, jaka jest wola Boża względem nas na każdą z niedziel roku liturgicznego

bp Grzegorz Suchodolski

"Jutro Niedziela" zaczyna się już dzisiaj, kiedy można sięgnąć do tekstów liturgicznych i odkryć w nich bogactwo Słowa. To pomoc dla duchownych przed niedzielną homilią i dla świeckich, którzy w niej wszystkiego nie usłyszą.

Andrzej Gołębiowski SDB, redaktor Programów Katolickich TVP3 Kraków

Jestem wdzięczny autorom, za opracowanie właśnie w taki sposób wyjaśnień i komentarzy do niedzielnej Liturgii Słowa, co mam nadzieję uchroni mnie przed pokusą moralizatorstwa z ambony.

Daniel Drozd, dyr. Domu Diecezjalnego TABOR

Właściwie to mam tylko jedną uwagę dotyczącą tej książki: dlaczego powstała dopiero teraz? Czekaliśmy od dawna na taką pozycję.

Dr Janusz Stańczuk, Akademia Katolicka w Warszawie

Autorzy: Ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marcin Kowalski

Format: 160×235 mm

Oprawa: twarda

Stron: 576

Rok wydania: 2021 r.

Imprimatur: Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: